Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jurnalul Secret al Laurei Palmer

#5
nu stiu de carte dar filmul este exceptional facut , mai ales serialu prima serie, de la a2-a serie ii dispare din mister care face toata treaba.Era difuzat pe tvr1 dupa revolutie )
Aici se vede ca misterul este mai bun decat genul horror sau altceva din acceasi categorie,lasa mai mult suspans si este mai bizar ,ceea ce il face mai interesant. Personaje complexe,Laura Palmer si cealalta fata, tatal Laurei Palmer si agentul. Mai ales ca toti au ceva de ascuns cine a vazut serialu pana la final intelege mai mult.Toti au inafara de agentul FBI , care asta e si ideea cartii si a filmului ca el este singurul personaj care este virtuos,este bun adica deosebeste raul de bine si face bine..ideea este ca el venind din afara se duce intr-un orasel de munte ,micutz unde lucrurile nu ar trebui sa fie atat de complicate si atat de multe intrigi ,dar sunt pentru ca intr-un sat,comuna oamenii au mai multe secrete decat intr-un oras si le pastreaza intre ei.Cine a vazut serialul stie la ce ma refer.Este exceptional serialul , nu ca ceva ezoteric,misterios, ci ca o drama filozofica ,o drama psihologica

Muzica de intro Twin Peaks este o capodopera :yes:
[Imagine: az0mngb5mdgfkyb5sq_thumb.jpg]
Eu port cu mine o eterna insomnie
Intr-o imensitate sinistra de lunga agonie.


[Imagine: chibi_7356.gif]
Daphnis, chibi-ul lui



Răspunsuri în acest subiect
RE: Jurnalul Secret al Laurei Palmer - de Abbeh. - 16-12-2010, 11:57 PM
RE: Jurnalul Secret al Laurei Palmer - de daphnis - 19-12-2010, 02:34 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)