Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

True tears

#3
Ah, True Tears.
Da, a fost interesant, in felul lui.
M-a convins un prieten acum ceva vreme sa il vizionez si dat fiind ca nu avea prea multe episoade si ca am avut chef si niste ( oarecare ) timp, l-am vazut. Primele doua episoade m-au plictisit teribil, adica nu am gasit nimic interesant la ele si chiar nu prea puteam pricepe ce se intampla. Ok, avea totusi o nuanta interesanta avand in vedere ca eu nu reuseam sa pricep nimic dar nu asta este ideea principala. M-au enervat acele prime episoade si eram gata sa il las, but yeah I said, if I tried 2, lets try 2 more, or smth. Si dupa a inceput sa imi placa.




Nu este vorba de actiunea in sine. Pentru ca vorbind drept, nu e cine stie ce. Poveste de genul am mai vazut si nu m-a impresionat cine stie ce din aceasta privinta. Grafica este destul de OK netrecand aceasta limita si fara a se duce mai sus, se putea si mai buna. In anumite ipostaze, se vede foarte bine grafica, in altele aproape deplorabil si in unele doar acceptabil. But, yeah, its ok. La urma uremlor, totul este sa te obisnuiesti cu personajele.




Despre personaje, pot spune ca mi-au placut mult. Adica, am detestat-o totusi pe Hiromi pt. ca nu incurajez un astfel de caracter si era o nesuferita egoista si ipocrita si enervanta. Totusi, era cea mai frumoasa dintre personajele feminine principale.
Desi, personal, am preferat-o pe Noe din cauza personalitatii ei. Naivitatea, inocenta, dragostea ei si totul m-a fascinat. M-am enervat enorm ca lucrurile nu au iesit asa cum as fi vrut pt. ea, dar altfel nu ar mai fi avut un rol atat de impecabil.
Ai a fost foarte simpatica in anumite momente, dar cand a facut unele prostii si greseli, m-a calcat rau pe bataturi si imi venea sa ii dau cu ceva in cap. Dar macar la final s-a redresat si a facut si ea ceva bun.
Cat despre Jun, fratele lui Noe *drolls* pe care il adoooor. Pentru simplul fapt ca este atat de arogant si frumos si simpatic si cul si o iubeste pe sora-sa ( you know what I mean, mi-am dat seama din primul moment in care a aparut ca asa era, eniuei ).
Cat despre Shin'ichiro... ce pot sa zic? Era simpatic si el. Dar la fel ca si Ai, a avut momente in care m-a enervat rau de tot. Desi chiar si unele momente cu privire la Hiromi au fost frumoase
( urmeaza un SPOILER )
Atunci cand au facut micul accident, Jun si Hiromi si el a venit cu Noe si a imbratisat-o pe Hiromi, desi mi-a parut teribil de rau de Noe, nu am putut sa nu savurez momentul in sine, pentru ca a fost profund si frumos si ... a fost pur si simplu touching din partea lui, se vedea cat o iubeste, lol.
Ah si momentul acela cand a spus ceva de genul : cand sunt cu noe, simt ca nu o pot lasa, ca o iubesc ( interpretare jalnica pt ca nu imi amintesc exact ) si datorita ei am desenat aceasta carte * bla bla bla *
Mi-a placut mult partea cu zburatul si Raigomaru si povestea in sine.
( end of spoiler )




Oh si animeul este oricum destul de previzibil, so you can't say really : I didn't say that coming but more like : I supposed that would happen.


Anyway, e fain anime-ul.



Răspunsuri în acest subiect
True tears - de Elizabeth - 22-06-2010, 05:15 PM
RE: True tears - de Itsumi - 07-11-2010, 10:03 PM
RE: True tears - de Teh - 22-01-2011, 01:10 AM
RE: True tears - de βεκi - 09-04-2011, 01:58 AM
RE: True tears - de Eclair. - 28-04-2011, 02:27 PM
RE: True tears - de Chlo - 26-07-2011, 02:32 PM
RE: True tears - de Crazy~Tenshi - 01-01-2012, 11:39 PM
RE: True tears - de david silva - 27-12-2012, 09:16 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)