Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ayumi

#2
Salut, manu is here. Ficul e simpatic si ideea imi place, dar mai ai mult pana sa fie un fic frumos. Acum sa venim cu criticile. In primul rand nu ai disclamer. Nu ai disclamer, poate sa ti se inchida ficul. Disclamerul este acesta:"Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor". Poti sa il pui si la al doilea capitol, din cate am inteles eu :-? sau am vazut la alte ficuri. Vezi ca nu prea ai descriere. Fiindca scri la persoana I iti permite mult mai usor sa descri sentimentele personajelor, trairile, amintirile, psihicul lor. Naratiunea e oki, din punctul meu de vedere, dar puteai sa narezi mai mult un pic. Dialogul e oki. Felicitari, nu-i sec sau pus doar asa de forma. Vezi ca nu ai 40 de randuri si nu cred ca este luat ca un capitol. Trebuie sa ai minim 40 de randuri. Prea multe puncte de suspensie si strica estetica. Mai redu din ele, pentru a arata mai bine. Vezi ca la unele cuvinte, ti-ai activat din greselala Caps Lock-ul si arata ca si cand ar tipa acolo personajul.
Astept nextul si papa:-h
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Ayumi - de Ada - 21-06-2010, 12:36 PM
RE: Ayumi (Another Naruto Story) - de Nywa - 21-06-2010, 12:54 PM
RE: Ayumi (Another Naruto Story) - de Ada - 21-06-2010, 11:58 PM
RE: Ayumi (Another Naruto Story) - de Ada - 23-06-2010, 07:36 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)