Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire la distanta

#9
Stati putin, sa ne lamurim O_O
Faptul ca doua persoane se vad accidental pe strada, sunt din acelasi cartier sau invata in acelasi liceu, dar nu-si prea vorbesc nu inseamna ca sunt indragostiti unul de altul(atata timp cat nu si-au impartasit sentimentele, nu se poate numi nimic chiar, decat afectiune sau o atractie reciproca) sau mai ales, iubire. Asta nu-i iubire, sa ne intelegem 71
Iubirea-i un sentiment mult prea frumos si pe care doar inima pura(daca vreti sa ma exprim asa, chit ca radeti) il poate accepta, respectiv intelege. Nu multi inteleg iubirea, pentru ca inca nu au trait-o, dar normal ca o sa vina vremea cand fiecare o sa inteleaga ce e iubirea, ce inseamna sa faci un sacrificiu ca sa fie bine pentru amandoi si asa mai departe. Vorba mamei, toate la timpul lor 21 nu trebuie sa ne grabim!
Iubire la distanta inseamna atunci cand doua persoane nu se vad zilnic, nu sunt din acelasi oras(orase diferite) sau unul e plecat in strainatate cu serviciul/scoala si celalalt acasa, asteptandu-l sa se intoarca sau sa o ia respectivul in strainatate, alaturi de ea/el(si asta doar daca relatia e stransa, puternica si exista comunicare,incredere si iubire intre cei doi parteneri).
Asta-i parerea mea 21 sincer.
Eu traiesc o iubire la distanta si ne iubim in adevaratul sens al cuvantului. Sunt oameni care nu ne inteleg, ne spun chiar sa nu ne mai facem planuri sau sperante ca mai devreme sau mai tarziu tot o sa ne despartim, dar noi ne vedem de vietile noastre, de scoala, familie si de noi, evident si lasam gurile rele sa vorbeasca in continuare, fara sa ne afecteze, pentru ca ei asta spera si asta cred 21 dar nu merge, cel putin nu in cazul nostru.
[Imagine: mboi6o.png]



Răspunsuri în acest subiect
Iubire la distanta - de chrissta - 21-06-2010, 11:16 AM
RE: Iubire la distanţă - de Cherie - 21-06-2010, 11:34 AM
RE: Iubire la distanţă - de Flash - 21-06-2010, 02:19 PM
RE: Iubire la distanţă - de Khonsu - 21-06-2010, 02:40 PM
RE: Iubire la distanţă - de Debb.' - 30-09-2010, 09:08 PM
RE: Iubire la distanţă - de Kuromi - 07-10-2010, 12:03 AM
RE: Iubire la distanţă - de yaoi maniac - 23-10-2010, 03:52 PM
RE: Iubire la distanţă - de Juliette - 19-11-2010, 11:28 PM
RE: Iubire la distanţă - de SnowFlake. - 20-11-2010, 07:03 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)