Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire la distanta

#2
NU, nu eÅŸti singura!
De fapt până-n momentul de faţă eu chiar am crezut că sunt singura, dar bine că nu sunt că începeam să mă gândesc deja la viitorul meu salon de la spitalul de nebuni.
Şi eu am trecut prin aceleaşi lucruri prin care ai trecut şi tu. Chiar vorbeam aseară cu cineva ( Nya mai precis ) cum de este posibil să te îndrăgosteşti de o persoană doar din ce auzi despre ea şi mai ales că tu ai văzut-o doar odată în viaţa ta. Asta mi se întâmplă mie acum. Am o colegă care e cuplată cu un tip absolut perfect ( din punctul meu de vedere ) pe care l-am văzut doar o dată, dar din cauza a tot ce-mi povestea ea despre el şi cum se poartă cu ea şi cum se manifestă el în general, am simţit dorinţa aia nebună de a-l avea doar pentru mine ( sunt capricorn cu ascendent în capricorn, iar capricornii sunt exagerat de posesivi ) şi tot ce simţi atunci când eşti îndrăgostită de cineva. Şi mi se pare aberant, adică eu doar trăiesc cu iluzia că aş fi îndrăgostită ( sau ceva de genu' ) şi bineînţeles că-mi face rău. Totuşi, nu ştiu din ce cauză ni se întâmplă asta... ori ceva cu hormonii, ori nu ştiu... eu tind să cred că la mine ţine de orgoliu şi nivelul de inferioritate sau superioritate. Ceva gen " Eu îl merit pentru că sunt mai bună şi ne-am potrivi de o mie de ori mai bine". Şi cum eu am tendinţă să-mi doresc să fiu deasupra tuturor şi fac orice e posibil pentru asta, consider că un tip ca cel despre care am menţionat este ideal pentru mine şi imaginea mea ( ştiu, sunt superficială - sunt capricorn, cum am mai menţionat ).
Ăh da, am uitat să zic că acelaşi lucru îl fac şi eu adică aştept să-mi cadă tot din cer, dar nu mereu.
Măh, acum nu ştiu la tine cum e şi ce e, dar te asigur că e cât se poate de normal prin ce treci şi specific vârstei şi pubertăţii. Cred eu 21.



Răspunsuri în acest subiect
Iubire la distanta - de chrissta - 21-06-2010, 11:16 AM
RE: Iubire la distanţă - de Cherie - 21-06-2010, 11:34 AM
RE: Iubire la distanţă - de Flash - 21-06-2010, 02:19 PM
RE: Iubire la distanţă - de Khonsu - 21-06-2010, 02:40 PM
RE: Iubire la distanţă - de Debb.' - 30-09-2010, 09:08 PM
RE: Iubire la distanţă - de Kuromi - 07-10-2010, 12:03 AM
RE: Iubire la distanţă - de yaoi maniac - 23-10-2010, 03:52 PM
RE: Iubire la distanţă - de Juliette - 19-11-2010, 11:28 PM
RE: Iubire la distanţă - de SnowFlake. - 20-11-2010, 07:03 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)