Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Craziness

#1
Hei! Am revenit cu un nou fic ;) Hope you like it.Adevărul e că n-am mai postat sau mai bine-zis realizat unul,de mult timp.L-am gândit pe moment aşa că este cam plictisitor şi monoton ( ce reclamă ştiu şi eu să-mi fac la fic :ask:).

Capitolul I: Totul începe de undeva

Simţeam că nu se mai termina.Era groaznic şi dureros.Nu credeam că voi scăpa întreagă de această zi.Această groaznică zi numită: VINERI.Nu suport vinerile.Vreau să spun că e ultima zi din săptămână şi profesorii nu te slabesc deloc,plus că pare cea mai lungă zi.
Acum mă îndrept încet spre casă,gândindu-mă cum am mai înnebunit profesorii astăzi.Parcă a intrat în programul lor de zi cu zi să strige de cel puţin treizeci de ori pe zi :,,Domnişoară Braxton...'' cu un zâmbet malefic pe faţă.Astăzi,spre surprinderea mea am fost cuminte.Vă întrebaţi de ce?Simplu!Astăzi e ziua în care tati se întoarce acasă.Nu sunt genul ,,Fetiţa lui Tăticu`''.Îl iubesc foarte mult pe tata deoarece a fost singurul care m-a acceptat aşa cum sunt.Mama a divorţat de el deoarece spunea că nu îşi petrecea destul timp cu noi şi datorită comportamentului meu.
În fine,am ajuns şi eu acasă.Stau în pragul casei şi mă uit împrejur.Pe terasă,nimeni.La geamuri,nimeni.La uşă,nimeni.Maşina tatei,nu e.Unde poate fi?Deodată aud o voce din spatele casei:
-Avril!Ai venit?
Era sora mea mai mică,Isabelle.Stătea şi vopsea gardul din spate.Părul ei lung şi auriu îi era îpletit,ca de obicei într-o codiţă.Era îmbrăcată banal,pot spune.Doar într-o salopetă trântită probabil in fugă peste o bluză în carouri.
-Unde este tata?Încă nu s-a întors?
-Din acest motiv te-am chemat aici.A sunat tata şi mi-a spus că nu poate ajung-
-Tipic lui!Mereu se întâmplă asta!I-am răspuns Bellei intrigată.
-Mă laşi să continui?!În afară de acestea a spus că ne va trimite doi baieţi.
-Pentru ce,mă rog?
-Chiriaşi.Îi vom ţine în gazdă.Vor veni mâine dimineaţă.Crezi că mi s-a pus mie dintr-o dată să vopsesc gardurile şi să fac curat?
-N-am mai auzit nimic după ce ai spus că vor veni doi băieţi la noi.În fine,mă la mine în cameră.Sunt super obosită.
Exact aşa am făcut.Stăteam şi mă gândeam la ziua ce va veni.Tot de rahat va fi.Stăteam şi mă uitam pe pereţi.Căutam cai verzi.Aş cânta la chitară dar sunt prea obosită aşa că o să adorm curând.

---A doua zi de dimineaţă---

Ceasul deşteptător sună iar.Îşi găsi rapid altceva de făcut: să zboare pe fereastră.Cu silă mă dau jos din patul care era aşa cald şi moale şi confortabil şi...regret că m-am dat jos.Am coborât scările pentru a ajunge în bucătăria de la parter.Am trecut liniştită pe lângă doi tipi care se holbau la mine şi mi-am preparat cerealele mele de zi cu zi.Wait!Doi băieţi!Chiriaşii!Şi Belle era lângă ei.
-Din câte ştiu nu m-am transformat în tablou peste noapte ca să vă holbaţi la mine.
-Se pare că ai căteva probleme de comportament.Te voi dezînvăţa eu.Spuse ironic tipul brunet.
-Hopa!Se pare că nici n-aţi ajuns bine şi deja trebuie să plecaţi.Uşa e la stânga.Nu mi-a părut bine.
-Avril! Nu-i poţi da afară!Tata a spus că trebuie să stea.Sunt nişte probleme de afaceri.
-Îmi pare rău dacă fratele meu te-a deranjat...Avril.Continuă calm roşcovanul.
-Dă-o dracu` de c...ă!Se răsti la el tipul brunet.
Nu mai puteam suporta.Chiar dacă se supără fratele său şi sora mea.Trebuia să fac ceva.Am fugit.Îmi părea pentru prima dată bine că adormisem în hainele de zi.Nu puteam suporta aşa o jignire.

---To be continued---

Poze!!!

Avril: http://1.bp.blogspot.com/_HWU3wX2cDLQ/Sa...e_girl.jpg
Isabella: http://www.gapo.ro/poze/FH6D7KDF0WKDQAWQSBABLZQM0.jpg
Brunetul: http://i253.photobucket.com/albums/hh61/...itled1.jpg
RoÅŸcovanul: http://i263.photobucket.com/albums/ii153...qsu893.jpg
[Imagine: funny-2.gif]

My gaia avatars:
[Imagine: 147d576.png][Imagine: 6522781.png]
The stars lean down to kiss you,
And I lie awake I miss you,
Pour me a heavy dose of atmosphere.
Cause I'll doze off safe and soundly,
But I'll miss your arms around me
I'll send a postcard to you dear,
Cause I wish you were here.

I watch the night turn light blue,
But it's not the same without you,
Because it takes two to whisper quietly,
The silence isn't so bad,
Till I look at my hands and feel sad,
Cause the spaces between my fingers
Are right where yours fit perfectly.



Răspunsuri în acest subiect
Craziness - de AnimeliciousAngel - 23-05-2010, 09:58 PM
RE: Craziness - de candy_cane - 23-05-2010, 10:12 PM
RE: Craziness - de Vernis - 23-05-2010, 10:20 PM
RE: Craziness - de AnimeliciousAngel - 01-06-2010, 09:06 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)