Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ingamfarea persista

#7
Cap.4


Ah inca o dimineata care incepe cu o durere de cap. Nu aveam chef de nimic dupa descoperirea socanta. Ma dau jos din pat si ma indrept spre baie dupa care cobor la bucatarie pentru am-i lua micul dejun. Cand am coborat jos Yumi era gatita ca pentru un bal, avea parul facut bucle in fata, intr-o rochita lila putin mai scurta de genunchi cu buzunar pe piciorul drept cu paiete ca, contur si cu o pereche de colanti albi cu modele mici negre pe lateralul picioarelor. Ma indrept spre ea si observ ca isi cauta cheile de la masina care erau fix in spatele ei pe canapea, ma intrept spre canapea si iau cheile.
-Um.. surioara cauti ceva? spun eu sarcastica cu cheile in mana stanga si sdranganind din ele.
-Hei dami-le, ma grabesc!
-Da' ce cu atata graba.. spune-mi si ti-le dau. zic eu scotand limba la ea si ducand cheile la spate.
-Of bine acum am intalnire cu el si nu pot sa ma duc pentru ca surioara mea enervanta nu imi da chelie. Dupa ce termina ce avea de spus ii dau cheile si iese din casa ca un vartej si dupa ce iese ea intra Ten Ten si Hinata.
-Dute si imbraca-te ca mergem la mall. spune Ten Ten entuziasta.
-Ah dar e prea de dimineata. Spun eu cascand.
-E ora douasprezece jumate! spune mai degraba tipa Ten Ten la mine.
-Of bine haideti sus pana ma imbrac si eu. Dupa ce terminam de vorbit urcam sus pentru a ma schimba deoarece eram inca in pijamale. Nu stiam in ce sa ma imbrac dar pentru ca nu mi-au mai dat detali cine mai vine imi aleg o fustita scurta din blugi cu o jacheta scurta si o pluza verde deschis cu niste bratari move si cercei cu aceiasi culoare. Parul am zis sa il las liber si sa imi pun o cordeluta verde cu paiete roze. Dupa ce m-am terminat de machiat am coborat jos unde am plecat cu masina mea care era o mercedes benz bleu. Ne-am urcat in masina si nimeni nu spunea nimic pana ce am spart eu gheata.
-Si mai vine cineva sau suntem decat noi trei? intreb eu in timp ce eram atenta la drum.
-Pai cum sa ati zic mai vin Naruto, Sasuke si Neji. spune Hinata apropindu-si degetele aratatoare. O doamne cand i-am auzit numele imi venea sa intorc masina spre casa, dar cat o sa mai fug de el acum aveam oportunitatea sa il intreb de ce a actionat asa. Peste zece minute de mers am ajuns la mall unde trebuia sa ne intalnim cu baieti. Am hotarat sa ii asteptam la intrare unde erau mai multe bancute unde vizavi erau vitrine de la diferite magazine. Nu a trecut mult timp si il vad pe Neji care doar ce intrase in mall. Se intreapta spre noi si ne saluta.
- Ce faceti, baieti nu au ajuns?
-Noi facem bine si dupa cum se vede nu au ajuns. spun eu plictisita dupa care ma ridic dupa banca si ma indrept spre o vitrina. Brusc simnt o mana ce imi ating umarul. Cand ma intorc il vad pe Sasuke, dupa ce vad cine este ii iau mana de pe umarul meu si ma indepartez mergand spre ceilalti. Sasuke se uita cam ciudat la mine nu stia ce am de ma port asa rece cu el.
-Si ce aveti de gand sa facem? intreaba Ten Ten.
-Hmm.. hai sa mergem la sala de jocuri. spune Naruto facand ochi de catelusi.
-Bine si asa aveam chef de ceva aventura, cred ca ma voi juca ceva cu masini. Toti am fost de acord cu ideea lui Naruto, cand am ajuns in sala de jocuri Sasuke tot deschidea subiecte de discutat cu mine si eu nici macar nu il bagam in seama. Am mai stat o ora jumatate si am plecat pentru ca se facuse patru dupamasa, deja statusem patru ore si trebuia sa continuam la proectul ala tampit pentru ca luni adica maine trebuia sa il predam. Nu aveam nici un chef sa ma intorc la Sasuke acasa dar era bine ca nu eram singura. In drum spre casa lui Sasuke eu il tot tachinam, la orice cuvant il spunea eu ii dadeam cate o replica taioasa, iar Naruto radea de noi doi pana i-am dat un pumn in cap. Naruto a luat-o inainte si noi doi am ramas in urma pentru ca m-a tinut Sasuke de mana.
-Ce vrei? spun eu nervoasa tragandu-mi mana din a lui.
-Sa discutam un pic, dar acum nu avem timp, vom discuta... singuri dupa ce terminam proectul acesta!
-Dar.. nu am apuc sa spun nimic ca ma acopera Naruto cu galagia care o facea sa venim mai repede. Am urcat sus si ne-am pus pe treaba, mie una mi se inchideau ochi pe ecranul computer-ului dar nu aveam de ales mai aveam o pagina de scris. Nici baieti nu stateau pre bine, erau sa sparga o eprubeta si se ciondaneau din orice.
-Uite ce e Naruto poti sa pleci facem noi restul ca nu mai e mult! spune Sasuke cu putina ironie in glas pentru ca m-ai aveam o gramada.
-Bine.. daca spui tu dar dupa sa nu vi la mine si sa imi spui "nu am apucat sa il terminam singuri"!
-Da, da doar pleaca, ne descurcam noi. spune Sasuke enervat. Dupa ce Naruto paraseste camera Sasuke se intoarce spre mine cu fata si ma trage langa el.
-Ei bine acum poti sa imi spui si mie ce ti-am facut de ma eviti si esti mereu ironica in tot ce spun eu?
-Uf.. uite o sa ati spun numai daca imi spui adevarul fara alte scene. zic eu in timp ce ma asez pe pat si scot din buzunar bucatica de material rupta din jacheta hotului care mi-a furat poseta. Ai ceva sa imi spui in legatura cu asta? dupa ce termin propozitia ii arat bucatica.
-A da uitasem ti-am gasit poseta. dupa aceea el se indrepta spre birou de unde scoate boseta, si mi-o da.
-Dar imi poti spune ce cauta jacheta hotului la tine? spun in timp ce ma indrept spre sifonierul intredeschis si scot in afara jacheta unde pun langa bucatica mea si se observa ca era identica cu jacheta.
-Hahaha... ai crezut ca eu ti-am furat poseta? Nu, l-am gasit pe hot, era un fost prieten de al meu si m-a rugat sa ii pastrez jacheta nu stiu din ce motiv inventat de el iar dupa am observat ca avea in mana o poseta de fete, l-am intrebat de unde o are si nu mi-a raspuns asa ca l-am batut mar dupa ce mi-am dat seama ca era a ta si am uitat complet de jacheta, de asta a ramas in sifonier.
-Aa scuze nu pot sa cred ca te-am crezut pe tine in stare de asa ceva.. oricum sa uitam de povestea asta intortocheata si sa continuam proectul, ca dupa cum observ sa facut sapte ceasul. Dupa ce termin pagina ma intorc sa ii spun ca am terminat, iar cand intorc capul buzele mele se unesc cu ale lui, eu surprinsa ma inrosc imediat Sasuke vazand asta continua strecuradu-si limba in gura mea unde se dueleaza cu a mea, eu nu mai continui si il opresc.
-Sasuke nu cred ca e bine ce facem poate tu ai prietena. spun eu intorcand capul.
-Nu am mai avut o prietena de trei luni si asa imi placi foarte mult. spune el intorcandu-mi capul si mangaindu-mi usor obrazul.
-Si eu te.. plac. dupa ce am spus ultimul cuvant Sasuke nu a mai rezistat si m-a sarutat din nou dar de data aceasta sarutul a fost mai lung si cu mai multa pasiune. Si de data aceasta l-am oprit tot eu spunandu-i ca trebuie sa plec caci se facuse destul de tarziu. A dat afirmativ din cap si sarutandu-ma pe frunte ma ajuta sa ma ridic din pat. Parasesc casa lui cu capul in nori, nu imi pasa de nimic ce se intampla in jurul meu, imi venea prea greu sa cred ca ma sarutasem cu el. Ajung acasa si nici nu o bag in seama pe sorumea care se uita la un film cu un baiat in living. Ma duc in camera si ma schimb pentru a ma culca dar nu apuc sa ma pun pe pat ca imi suna telefonul.
-Da. raspund putin ragusita.
-Ce faci? Te-am sunat sa ati reamintesc de spectacolul de dans care se va desfasura maine si cred ca o sa si cantam mai mult ca sigur, eu una nu mai pot de nerabdare.
-Ahh am uitat complet, bine ca imi amintisi.
-Ok, girl, ne vedem maine noapte buna si sa nu o dai in bara maine ca te scalpez. spune ea ironica si inchide. O doamne am uitat complet de spectacolul in cinstea celebrari ziua scoli dupa toata povestea asta cu Sasuke.

I know capitolul asta nu e prea reusit caci m-am cam grabit... Spor la lecturat >:D<:-h lasati minim 2 comuri si bag nextul.. ca am observat ca nu prea lasa mai cam nimeni com la fic:(
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]




Răspunsuri în acest subiect
Ingamfarea persista - de Kira-chan - 23-05-2010, 07:44 PM
RE: Inganfarea persista - de Kira-chan - 23-05-2010, 11:28 PM
RE: Inganfarea persista - de Anya - 24-05-2010, 12:23 AM
RE: Inganfarea persista - de A'Svear - 24-05-2010, 11:35 AM
RE: Ingamfarea persista - de Kira-chan - 26-05-2010, 04:46 PM
RE: Ingamfarea persista - de Kira-chan - 29-05-2010, 05:04 PM
RE: Ingamfarea persista - de Kira-chan - 29-05-2010, 11:17 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Durerea persista. Trioxide chocolate.۩ 6 3.861 10-06-2011, 02:17 PM
Ultimul răspuns: madalyna_girl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)