Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ingamfarea persista

#1
Disclaimer:nu detin nici un personaj din anime-ul Naruto
[/i]

Cap.1


Este o seara destul de linistita in Konoha un oras micut pe harta tari Japonia.
Eu sunt Sakura Haruno o fata cu parul roz lung pana la umeri tuns in V, stiu suna ciudat ca este roz dar asa il am, ochi verzi cam incapatanata si uneori rautacioasa cu persoanele care nu faceau ce vruiam, aveam decat o prietena cu care ma intelegeam mai bine.. ba nu, mint doua, acelea sunt Ten Ten o fata dulce de felu ei cu parul castaniu si ochi de aceasi culoare iar cealalalta este Hinata, e genu de fata care nu spune prea multe si se inroseste din orice, ea are ochi de un lila spre alb si parul lung pana la talie negru. Eu locuiam cu sora mea mai mare cu trei ani Yomi, o fata rebela mai ca mine, inalta cu parul negru strans intr-o coada la spate cu ochi caprui. Parinti nostri lucrau la o frima de masini, ne trimite-au bani o data pe luna iar ca sa nu ne lase complet singure, ne-a angajat o "bona" care venea dimineata sa faca curat si din cand in cand le mai dadea raportul parintilor nostri.Inca un an scolar plictisitor avea sa inceapa peste o zi. Eram in camera mea in care domina culoarea mov, pe pereti erau lipite diferite postere cu cantarati si trupe rock iar eu stateam pe patul pufos de culoarea alba cu mici inimioare mov iar vizavi de pat era biroul cu laptop-ul meu pe care nu lipseau diferite abtibilde cu inimioare si stelute. Cum intrai pe usa in partea stanga era patul iar in cea dreapta biroul si langa el sifonierul unde aveam tot felu de haine. Ma gandesc sa intru pe messenger dar nu aveam chef de alte mesaje de la colegi mei reamintindu-mi ca maine incepe scoala. Asa ca imi vine ideea sa ma duc la Ten Ten, am vrut sa o anunt ca vin dar avea telefonul inchis. Ies din camera inchizand incet usa inainte sa auda Yumi ca ma lua la intrebari. Mereu facea asa de parca sunt la inchisoare, dar planul meu nu a avut succes.
-Sakura unde naiba de duci la ora asta? zice ea uitandu-se la mine cu o moaca de radeai tinandu-te cu mana de burta.
-Stai calma surioara ca nu ma duc prea de parte si in plus e ora sase. spunand asta ies pe usa trantind-o. Ies din vila si o briza imi cuprinde parul, sifonandu-l un pic. Ma indreptam cu pasi inceti spre casa prietenelei mele care era la doua strazi departare. Fara sa imi dau seama cineva ma trage de mana si ma intoarce spre ea, cand ma intorc nu era nimeni alta decat TenTen.
-Ce faci? Ai inebunit era sa te pocnesc! spun eu mai sa o iau de par.
-Scuze cand te-am vazut am venit sa te opresc ca sa nu mai vi la mine ca m-am certat cu parinti.. iar. Deci ca tot suntem aici hai prin parc sa ati arat noua melodie de la dansuri sa imi spui daca ati place si poate o sa si cantam pe ea. spune ea ispitoare facand miscari din sprancene.
-Bine pentru ca nici eu nu ma inteleg prea bine cu sora mea, doamne ma crede de doi ani, ea era la fel ca mine cand avea saisprezece ani dar ce sa ii ceri. Intre timp ce ne plimbam printre stradutele inguste ale orasului, am ajuns in fata intrari in parc. Parcul era foarte mare si frumos amenajat cu flori, banci colorate cu verde deschis si in partea stanga un lac marisor.
-Si.. pe ce melodie ziceai ca o sa dansam?
-Pe melodia "2NE1-Try to follow me". spune ea scotand telefonul din buzunar.
-Wow.. super. zic eu uitandu-ma spre apus.
-Dar ce ai? Ar fi trebuit sa sari in sus, melodia e super!
-Mda, poate ca ai dreptate dar.. nu mai conteaza eu cred ca plec. spun eu ridicandu-ma de pe banca. In seara acea n-aveam chef de nimeni si nimic.
-Bine fat-o ce ai? Nu prea esti in apele tale. spune ea ridicand din spranceana.
-Uite nu am timp sa vorbesc acum probabil Yumi se indreaba pe unde naiba umblu.
-Bine imi spui maine la scoala. Cand am auzit cuvantul "scoala" ma-m inotors din drum.
-Chiar trebuia sa imi reamintesti ? Maine iar ii vad pe ratati aia si cand ma gandesc ca trebuie sa stau cu disperata aia de Ino in banca mi se face rau! Ea se uita cu o fata amuzanta la mine cand i-am reamintit de Ino, acea fata era obsedata dupa un baiat pe nume Sasuke Uciha, recunosc e dragut tipu dar e un arogant de iti vine sa ii dai cu ceva in cap. Ma indepartam usor de fata, ma gandeam la faptul ca maine iar incepe stresul anual, intram cu pasi marunti in casa, Yume se uita la televizor in sufragerie. M-a auzit si sa uitat spre mine, ciudat este ca nu m-a intrebat pe unde am umblat, doar m-ia spus "culcate ca maine incepi scoala" asta am si facut m-am dus in camera mea, unde am pus ceasul sa sune si m-am indreptat spre pat. Aveam o presimtire rea pentru ziua de maine dar nu sti nici o data ce va urma.

Urmatorul capitol va fi mai lung..I promise;)
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]




Răspunsuri în acest subiect
Ingamfarea persista - de Kira-chan - 23-05-2010, 07:44 PM
RE: Inganfarea persista - de Kira-chan - 23-05-2010, 11:28 PM
RE: Inganfarea persista - de Anya - 24-05-2010, 12:23 AM
RE: Inganfarea persista - de A'Svear - 24-05-2010, 11:35 AM
RE: Ingamfarea persista - de Kira-chan - 26-05-2010, 04:46 PM
RE: Ingamfarea persista - de Kira-chan - 29-05-2010, 05:04 PM
RE: Ingamfarea persista - de Kira-chan - 29-05-2010, 11:17 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Durerea persista. Trioxide chocolate.۩ 6 3.861 10-06-2011, 02:17 PM
Ultimul răspuns: madalyna_girl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)