Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ideea ficului?
Da este originala!
40.00%
2 40.00%
Asa si asa!
40.00%
2 40.00%
Ai plagiat-o 100%!
20.00%
1 20.00%
Total 5 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Born to be loved

#3
Vroiam sa-i zic vreo doua tatalui meu dar aveam oaspeti. Nu vroiam sa creada ca sunt prost educata. As fii patat onoarea si numele familiei.
-Da tata! Vin imediat.
I-am raspuns pe un ton de fata cuminte si ascultatoare. Tatal meu era un barbat trecut de varsta a doua. Atunci cand traia mama, ochii lui albastrii radiau de fericire dar acum irisul a capatat o culoare ,,invechita'' de albastru. Parul carunt in acoperea capusorul micut.
Inainte sa merg in sufragerie unde era tatal meu si cei doi domni

Avea o fundita neagra in mijlocul bustului meu. Era de culoare alba ce se asorta perfect cu parul si pantofii de cristal. Avea o fundita neagra in mijlocul bustului meu.

Repeti,ai grija cu asta :p

tata si cei doi oameni statea - stateau,pentru ca sunt mai multi
becurile se sparsesera.Ma uitam zapacita in jurul meu nestiind ce se petrece. Lumina unui bec palpaia slab. - initial ne dai impresia ca s-au spart toate,apoi aflam ca unul a supravietuit. Ai grija cu detalii de genul asta, sa nu te incurci

Am mai observat cliseul cu sange pe pereti, dar nu era necesar sa precizezi ca s-au patat [puteai inlocui cuvantul, suna mai bine]
Apoi trecerea de la negare la furie e prea rapida aici, incearca sa vizualizezi in spatiu real. Teama, groaza, speranta, ratacire, negare, furie... dupa toate astea crezi ca cineva poate adormi? Sper ca intelegi ce vreau sa zic...e prea mult pentru oricine, chiar daca e personajul principal curajos si puternic.

Ai putea pune mai mult accent pe lupta,de exemplu, sau pe sentimente. Evident, fara figuri de stil pompoase si alte prostii de genul asta, insa focalizeaza si pe personaje,nu doar pe actiune.

Cam asta ar fi. Ideea e destul de draguta, sa vedem cum o conturezi si dezvolti.
Succes!



Răspunsuri în acest subiect
Born to be loved - de Akane - 15-05-2010, 05:07 PM
RE: Born to be loved - de Zăpă - 15-05-2010, 11:57 PM
RE: Born to be loved - de Jigoku - 16-05-2010, 12:02 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hatred is born of love ☻vαмpιхυ`☻ 1 2.662 18-10-2010, 09:38 PM
Ultimul răspuns: Miss Serenity


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)