Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One-shots...

#7
Oke, tin sa te laud pentru romantismul acestui one shot, a fost incantator. Nu a avut nevoie de nimic altceva, cuvintele ce uneori avea rima pur si simplu m-au incantat.
Mi-a placut mult gandirea personajului si puterea ei, modul in care lasa vorbele sa o inunde, a fost magic. M-a facut sa ador viziunea ei asupra tot ce o inconjura, placerea pe care o emana de a traii.
Chiar nu stiu ce mai pot sa spun, nu am nimic de criticat, nimic care as putea sa-ti spun pentru a te perfectiona. Fiind un one shot nu prea ai multe de spus, ca si primul capitol la un fic, mereu e perfect ~ la cei care au un anumit stagiu de perfectionare ~ . A fost un singur lucru care nu mi-a placut, uite:

~ Am zburat pe aripile viselor pe care le visam cu ochii deschisi si am traversat imparatii mai frumoase decat gandul ar fi putut gandi. ~

Nu a sunat deloc placut, chiar daca ai incercat sa redai un sentiment profund, pur si simplu nu merge. Iar ultimele versuri, parca nu-si au rostul, nu au nimic care sa intensifice creativitatea povestii, ba chiar l-au tras in jos.
Am gasit si mici greseli, iata-le:

aceastea - acestea
priten - prieten
dumul - drumul

Cam acestea sunt, nu's grave dar e bine sa fie mentionate. Oricum, ador modul tau de a scrie, felul cum imbini cuvintele e fascinant, felicitari. Esti o scriitoare nemaipomenita.
Succes in continuare!
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!




Răspunsuri în acest subiect
One-shots... - de adyna_45 - 12-05-2010, 09:00 PM
RE: One-shots... - de Obsession. - 14-05-2010, 04:11 PM
RE: One-shots... - de adyna_45 - 15-05-2010, 03:28 PM
RE: One-shots... - de adyna_45 - 19-05-2010, 03:08 PM
RE: One-shots... - de MisS.sAdiStic - 26-06-2010, 08:46 PM
RE: One-shots... - de adyna_45 - 29-06-2010, 09:37 PM
RE: One-shots... - de MisS.sAdiStic - 06-07-2010, 02:55 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)