Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto (strong ... or not)

#5
Buna. Ms pt com-uri! Sunteti niste draguti/e! Imi cer nenumarate scuze ca nu am postat saptamana asta dar am avut tezele ... abia am furat putim timp si pt mine. Nu am scris mult dar e cat de cat interesant si daca sunteti indeajuns de atenti o sa va dati seama cam ce se va intampla in continoare, mai pe larg. Stiu ca e prea putin dar nu am avut timp sa scriu.


-...Noi vedem totul in intuneric pe cand adversarul poate vedea sau nu. Deci il pot ataca fara probleme. In fine. Nu vreau sa te plictisesc cu povestile mele de doi bani.
Am tacut. Ma stresa situatia incare ma aflam si fapul ca vorbea probabil mai mult decat trebuia ma facea sa ma simt si mai rau. Imi aducea aminte de Naruto, el vorbea asa de mult. Am oftat adanc si am inchis ochii. Am tras aer in piept si m-am intors inapoi. Am iesit pe usa si am mers catre camera unde dormisem. Kaori m-a intrebat daca vroiam sa dorm. Am dat afirmativ din cap si mi-am continuat drunul. M-am oprit cam la jumatatea holului si am privit in jurul meu sa vad ... nimic. Nu era altceva decat umbra mea acolo. M-am indreptat cu pasi marunti catre usa de lemn. Am pus mana pe cleanta si am deschis-o incet. Lumanarea era inca aprinsa. Flacara ei ardea cu nerabdare asteptand sa se stinga. Am inchis usa si am facut cativa pasi privind atent prin camera. Nu mi s-a parut ceva anormal acolo cu exceptia unui singur lucru. In dreptul patului, putin mai departe mi s-a parut ca vad ca o silueta, ca un desen pe perete. M-am apropiat putin si am facut doi pasi lateral si am vazut o pata de sange destul de mare incat sa se poata observa de departe. Am inghitit in sec. Oare ce se intamplase acolo? Erau atatea lucruri care imi treceau prin cap ... dar nici una nu ducea la adevar. Aveam sa aflu in curand. M-am apropiat de locul cu pricina si am pus mana pe perete, langa pata de sange. Hmm ... nu era asa de mica cum se vedea. Se intindea pe tot peretele in spatele patului. Atunci m-am uitat atent in jurul meu. Era prea ciudat: se legau cateva lucruri. Camera nu avea fereastra si peretii erau patati de sange, si culmea, eu dormeam acolo. Camera era cam goala, nu avea prea multe obiecte. Langa pat era o masuta mica pe care era pusa o lampa, in partea opusa patului era un scaun si o masa putin cam vechi si revopsite, cam langa masa era un dulap micut iar pe el erau cateva obiecte decorative. M-am uitat putin la ele si nu mi s-a parut ceva chiar ciudat dar brunetul nu scapa fara explicatii. Ceea ce vazusem ma pusese pe ganduri asa ca am inceput o “investigatie” in acea camera. Masa era destul de veche si nu cred ca avea ce cauta acolo. Puteam sa pariez ca daca ma asezam pe ea ceda greutatii mele. Am incercat sa privesc dincolo de ea. Lumina nu ajungea pana in spatele mesei asa ca am luat lumanarea de pe masuta si m-am uitat atent. Bingo! Era o alta pata de sange. Una mai mare, dar nu cu mult mai mult decat cea din spatele patului. De ce erau obiecte in fata lor? Daca era o camera unde se putea dormi puteau sa le curete. Daca in spatele mesei erau asemenea pete m-am gandit ca nu sunt numai acolo. Si asa era. Era cate o pata dupa fiecare obiect mai mare, acoperind-o. Am cautat si alte chestii ciudate ca astea dar nu am mai gasit, sau poate nu am fost destul de atenta. Dar era clar, nu era ceva curat la mijloc, nu atata timp cat eu eram acolo. Am tras aer in piept, am inghitit in sec si m-am asezat pe pat. Am privit in jur inca odata. Parca imi era greu sa stau acolo, nu ma puteam gandi la altceva decat la ce vazusem. Nu aveam unde sa ma duc asa ca m-am intins pe pat si m-am culcat. Cred ca acela a fost cel mai ciudat vis din viata mea. Nu o sa-l pot uita vreodata. Nu mi-am dat seama la momentul respectiv despre ce era vorba si l-am luat ca pe un vis urat. Foarte urat. Era ceata ... Undeva departe se vedea o lumina slaba, mica, ca o stea pe cer. Nimic altceva, nimic. Incercam in zadar sa ma apropii de ea. De ce inaintam parca ma indepartam de ea. Am simtit ceva in spatele meu dar imi era frica sa ma uit. Intr-un final mi-am luat inima in dinti si am intors putin privirea. Am vazut ca doua umbre, una alba si una neagra care pareau ca se luptau. La un momentdat cele doua s-au unit si cu o viteza incredibila mi-au strapuns trupul ca doua suliti. AM simtit o durere ingrozitoare si am cazut in genunchi fara sa ma mai pot ridica. Am ridicat putin privirea si am vazut acea umbra in fata mea si am auzit pe cineva razand, mi-am dat seama ca se auzea din acea umbra, dar cine se afla in ea? Nervoasa si in acelasi timp moarta de frica m-am ridicat si am lovit cu putere in acea umbra. Atunci cele doua s-au despartit, cea neagra plecand repede, lasand in urma ei un nor de fum si un sunet asurzitor, iar cea alba a ramas cateva secunde langa mine apoi a “intrat” in trupul meu, ramanand acolo. Atunci acea lumina pe care o vedeam atat de departe se afla in fata mea. Am intins mana si am simtit un soc puternic ... Si atunci m-am trezit. Nu stiam ce semnifica, nu i-am dat prea multa importanta. M-am ridicat din pat si am dat sa ies pe usa. M-am uitat inapoi, privind toate locurile unde vazusem petele de sange. Apoi am intors privirea si am iesit inchizand usa in urma mea. M-am uitat pe hol. In usa unei camere era cineva. O fata. Era destul de inlata, blonda, cu ochii albastri si imbracata intr-o rochie neagra cam pana la genunchi. Privea un punct anume pe usa de langa ea. Daca nu aveam cu cine sa stau m-am indreptat spre ea. Si-a dat seama ca vroiam sa vorbesc cu ea si s-a uitat la mine. Nu am zis nimic si doar i-am lovit bratul cu cotul. S-a uitat la mine ciudat. Toti se uitau asa la mine. Ca si cum as fi venit acolo de bunavoie. Dar am ingnorat si am tacut. “Ce vrei?” A zis ea uitandu-se in alta parte. Am inganat un simplu “Hmm”. A cam suparat-o raspunsul meu, am avzut asta. Dar nici eu nu eram proasta. Imi raspunsese cam urat deci eu ce trebuia sa fac? Am tacut si eu ca si ea si am privit tavanul. Se mai uita la mine din cand in cand dar eu nu. Doar simteam asta.

Nu e deloc mult, stiu. Dar promit ca atunci cand voi avea timp voi scrie mai mult, mult mai mult.
Ja!



Răspunsuri în acest subiect
Naruto (strong ... or not) - de Nanory - 12-05-2010, 06:46 PM
RE: Naruto (strong ... or not) - de Shadow. - 12-05-2010, 08:23 PM
RE: Naruto (strong ... or not) - de Ele - 12-05-2010, 10:27 PM
RE: Naruto (strong ... or not) - de Nanory - 13-05-2010, 11:05 PM
RE: Naruto (strong ... or not) - de Nanory - 20-05-2010, 11:57 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)