Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love in a vicious circle [18+]

#45
Capitolul 22

Simt cum cineva ma mangaie pe par si deschid ochii somnoroasa, vazand chipul viitorului sot, cum ma privea cu dragoste. Ma ridic in fund intizandu-ma, apoi m-am aplecat usor spre el, punand o mana in parul sau visiniu si moale la atingete, iar buzele noastre s-au unit, intr-un sarut plin de dragoste si pasiune. Azi era ziua cea mare, cand eu si Sasori ne uneam destinele la primarie, urmand sa avem seara un party de zile mare la clubul sau. Ii simt mana sa dreapta incepu sa ma mangaie pe spatele gol - noi doi dormeam mai nou, goi-pusca in pat - si vru sa coboare mai jos, dar un ciocanit in usa, ne intrerupse. Oftez putin suparata, fiindca sitam ca e era mama cu rochia de mireasa alaturi de Kammy, care era coregrafa dansatoarelor - nu curvelor - de la clubul lui Sasori. Tipa era cu doi ani mai mare decat mine, dar tare de treaba si traznita rau. Parul blond, lung pana la fund cu breton inegal, ce ii intra in ochii violeti - am aflat ca era iubita lui Hidan - era prin in doua cozi, foarte simpatici. Mama s-a impacat cu tata si acum locuiesc impreuna si astept un fratior sau o surioara de la ei, dar cred ca si eu sunt insarcinata, fiindca de o luna si ceva, mananc ca o purcelusa, dorm mult, am ameteli si mai pic din picioare ca o impiedicata.
Ne ridicam din pat si luam pe noi capoturi, iar roscatul deschide usa, iar pe ea intra mama cu o husa neagra in mana, alaturi de Kammy cu o geanta mare de macheaje. Deja ma ia cu ameteli, gandindu-ma la tonele de farduri ce imi vor fi pe chip, dar blonda ma linisti, spunandu-mi ca nu e nimic si ma trimise sa fa cun dus, iar pe iubitul meu la Hidan sa isi imbrace costumul. Dupa ce am facut un dus scurt si am dat o portie la rate - deja m-am saturat sa tot vomit - am iesit din baie. M-am asezat pe un taburet si Kammy ma usca cu feunul pe par si incepu sa imi faca o coafura eleganta, spunandu-mi ca o sa-l am liber diseara.
- Esti putin palida. Ce s-a intamplat? Ma intreba, in timp ce imi dadea tot parul pe spate.
- Cred ca am ramas insarcinata, ii soptesc la ureche, sa nu auda mama.
- Esti sigura sau doar banuieli? Ma intreba, in timp ce imi ondula parul si il facea coc, punand un trandafir roz intr-o parte, dar era natural acel trandafir, ca i-am simtit spini pe scalp.
Dupa ce termina cu parul, s-a dat la o parte din fata mea, am ramas uimita sa vad un coc numai din bucle si agrafe negre, puse in asa fel in cat sa nu se vada, iar trandafirul ii dadea un aer de inocenta si puritate pura. Eu inocenta pana ii dracu, o plama mai sus si inapoi. Apoi urma machiajul care fusese unul foarte simplist sa spun asa. Putin blush in obraji, ca sa nu par asa de palida, putin rimel, fard auriu-maroniu, putin fard roz pe buze ca Sasori sa nu se sarute cu uleiul de fript cartofii. M-am imbracat cu o rochie de mireasa ce era foarte frumosa si simpla. Avea pe interior un rosu-visiniu si peste o panza alba, cu codele foarte frumoase. La spate aveam un mic corset si o panglica din satin visinie. Arata extraoridinar de bine pe mine, incat am facu o mica piruieta in fata oglinzi. M-am incartat in saldale albe, pe picior si la gat si in urechi, mi-am pus bijuteriile ce mi le-a dat Sasori inainte sa stiu ca el este viitorul meu sot.
Am iesit din camera pe coridorul lunguiet din garsoniera fratilor - urma sa locuim in acel apartament, dupa ce spunem da in fata stari civile - si iesind in strada, urcand intr-un B.M.W. condus de Hidan, cu Gaara ca copilot. Kammy se urca langa mine si imi sopti ca o sa-mi cumpere un test de sarcina, pe care am sa-l fac, inainte sa incep sa ma schimb in rochia de seara ce mi-a pregatit-o. Am aprobad mecanic din cap, pregatindu-ma cu multa rabdare pentru primarie, apoi spre biserica, rugandu-ma sa nu lesin pe acolo sau mai stiu eu ce...

- Usuca-te pe par, ca astfel nu imi iesi de aici! Striga pe mine Kammy, in timp ce imi pregatea rochia.
Iau pe mine o rochie de noapte neagra, facuta din satin, cu putina coada in spate si volanase din panza neagra aproape transparenta, iar la sanim aveam niste modele auri. Bretelele erau subtiri, deci fara sutien, cea ce cam uram cu adevarat. In picioare avea sandalele negre, ce le-am avut la intalnirea pentru am afla logodnicul. Am lasat gatul descoperit, iat in urechi, mi-am pus niste cercei mici, gen bobita, cu un mic cristal incrustat in el, in forma de inima. Dupa ce m-am pieptanat, facandu-mi carare pe mijloc, m-am uitat la testul de sarcina si am vazut ca era pozitiv. M-am prabusit pe scaun, uitandu-ma ca o idioata la el, crezand ca nu vad bine, apoi am sarit in sus de bucurie, imbratisand-o pe blonda. Am iesit de la garderopa si mi-am gasit sotul cum vorbea cu Naruto si fosti colegi de ai mei. M-am apropiat de masa lor, iar ei au scos un "ooo" pervers, iar eu am scos limba la ei si l-am apucat pe roscat de mana, tragandu-l dupa mine. El ma urma, luandu-ma cu o mana dupa gat - purta o camasa din satin neagra, deschisa la pimi trei nasturi, aratand un mic lantisor argintiu cu un fulger pe el si o pereche de blugi negri cu lanturi, iar parul era usor ciufulit, cum imi placea mine - urcand in biroul sau.
- Mai sti cand ai spus ca ai vrea sa muncim daca vreau la copil nostru incepand din noaptea asta? Il intreb, punandu-mi mainile dupa gatul sau - eram cat el fiindca purtam toc - tinand bine in palma rezultatul testului.
- Da si cei cu asta? Ma intreba, lipindu-si fruntea de a mea si mainile sale se asezara pe talia mea si am inceput sa ne leganam intr-o parte si alta, pe ritmul unui vals lent, dar nu se auzea muzica aici.
Chicotesc si ii arat testul de sarcina, pe care il lau din mana mea, incruntandu-se usor la el, ne stiind al cui este. Il sarut pe buze si ii spun ca e al meu, iar Sasori ramane socat, iar eu ma panichez, spunandu-i sa nu lesine si sa stea calm. Scoase un "yahoo!" de bucurie, apoi ma lua in brate, invartindu-se de cateva ori cu mine, apoi se opri si ma saruta pe buze apasat, soptindu-mi ca ma iubeste incontinuu.
- Vreau baiat si sa aibe ochii tai, frumosi si dulci, ca sa faca ravagi in inimile fetelor, imi spuse, apoi ingenunche in fata mea si imi saruta pantecul, apoi isi lipi urechia de el, inchizind ochii.
Incep sa il mangai pe parul acela de lava incadescenta, dar niste ciocanituri in usa, ne atrase atentia si pe ea intra tati si mami, vrand sa ne felicite. Au intrebat ce cauta ginerele lor in genunchi in fata mea, iar eu le-am dat vestea cea mare, ca urmeaza sa devina bunici. Kushina ne felicita, iar Kenta lesina, facandu-l pe sotiorul meu dulce sa spuna ca taicamiu ucide fara mila, dar cand aude ca e tata sau bunic, lesina la comanda. Comentariul sau, ma facu sa cicotesc, apoi l-am sarutat apasat pe buze, nepasandu-ne de persoanele din jurul nostru, fiindca in acel timp, eram doar noi pe lumea asta si nimic mai mult...

Deida si Sasori dimineata in pat - imaginativa voi cearceafurile in loc de pelerinele alea idioate
Kammy, logodnica lui Hidan
Coafura de mireasa lui Deida
Rochia de mireasa din fata
Tot rochia de mireasa din spate vazuta
Rochia de seara din club
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 02-05-2010, 12:32 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-12-2010, 04:57 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de KarinaD - 11-12-2010, 07:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Assyria - 11-12-2010, 08:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 31-12-2010, 02:27 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Mariah . - 31-12-2010, 06:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 15-01-2011, 05:03 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 23-01-2011, 07:34 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 28-01-2011, 04:54 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Hanayuki - 29-01-2011, 02:03 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 29-01-2011, 05:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 03-02-2011, 11:53 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-02-2011, 11:20 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 10-02-2011, 09:49 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 11-02-2011, 04:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 11-02-2011, 07:04 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 18-02-2011, 04:28 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 18-02-2011, 05:11 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 25-02-2011, 04:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 25-02-2011, 06:19 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)