Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] [+16]Drumuri ce nu se vor mai intersecta niciodata

#9
Nu am putut ignora acest topic cand am vazut ca ai pus continuarea :P
Sa vedem... nu stiu daca te va afecta acest comm ~ nu ca as vrea asta ~ nu stiu daca il vei lua in considerare dar trebuie sa spun ceea ce gandesc.
Acest capitol chiar nu te reprezinta, chiar nu pare a fi scris de tine. Inafara de greseli ~ mananci litere ~ dar si faptul ca a fost incurcat, putin spre plictisitor ~ sau poate mai mult ~ greu de inteles si de urmarit, toate acestea duc spre dezamagire. Primul capitol a fost fantastic, uimitor si nu am cuvinte sa il descriu, al doilea a fost intre, iar acum, acesta, ma duce cu gandul ca o iei in jos. Fallen, stiu de ce esti capabila, stiu ca poti urma sirul unei povesti fara sa-l duci in punctul de... banal. A fost fara farmec, fara o actiune care sa ma determine sa citesc in continuare. Am citit in speranta ca va exista ceva ce va sterge toata impresia de dinainte, dar nu a fost nimic. Totul continua in jos, catre banal, plictisitor, prea nesemnificativ ca sa aibe ce cauta in acest fic. Fraze care practic nu le-am inteles, atat de incurcate si care parca intentionat le-ai fi complicat ca sa aduci acestei povesti o infatisare cat mai filozofica, dar cu regret iti spun ca nu ti-a iesit. Si a mai fost ceva, nu stiu ce ai vrut sa exemplifici, dar daca ai o explicatie rezonabila te rog sa mi-o spui imediat ce ai ocazia. Cand fata il vede pe " paramedic" intrand, este o fraza cam asa:

Prima oara spune ~dar eu nu imi intorc privirea sa vad cine este..." dar apoi ~ ci continui sa ma uit la el..~

Poate am inteles eu gresit, oke, te rog sa-mi explici. Dar daca nu, te rog nu ma obliga sa renunt la acest fic. Are o poveste captivanta, bine pusa in evidenta, dar tu continui sa decazi astfel incat ma faci sa am o gandire nu prea buna despre acesta, si sa renunt.

Uite si greselile:

ca inca - aceasta e categoric cacofonie :|. fallen, chiar nu pot crede ca tu ai scris acest capitol. puteai pune ~ ca tocmai ~ sau orice altceva iti trecea prin cap.
ma doborat - m-a doborat
inconstient - personajul principal e fata, de ce ai pus la masculin? inconstienta*
sa isi arate poveste - povestea
urechile si minte - mintea :| devine suparator
incapataneau - incapatanau
lucrur - lucru

Cam aste sunt, unele foarte grave ca sa pot sa le trec cu vederea.
Mi-am spus parerea despre acest capitol, incearca sa te inalti, esti o scriitoare prea buna pentru a ramane jos.
Bafta cu urmatorul capitol si multa inspiratie. Astept cu nerabdare sa vad cum va fi!
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!




Răspunsuri în acest subiect
RE: Drumuri ce nu se vor mai intersecta niciodata.(16+) - de MisS.sAdiStic - 13-05-2010, 10:44 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)