Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] [+16]Drumuri ce nu se vor mai intersecta niciodata

#2
Heya(*.*)


Ei bine, am vazut ca ai postat o noua poveste si cum nu am reusit nici pana acum sa-ti dau un coment la celelalte ficuri *scuze*, ma voi revansa cu un coment aici prin acesta.:D
Din pacate, de obicei imi place sa comentez mult, dar avend in vedere ca nu prea am ce comenta, voi fi scurta. Ai avut un inceput foarte bun, pe mine una m-a atras si a fost foarte promitator. Repetitiile sunt dese, insa ai specificat de ce, plus ca nu ma deranjeaza foarte rau[ si eu mai fac asta]. Poi, pot spune ca imi place, dar nu ma impresioneaza foarte tare. Am inteles in mare parte despre ce este vorba si tin sa te felicit pentru idee si pentru talentul si imaginatia de care dai dovada. Este originala 100%, iar povestea parca ar fi rupta din viata. Cuvintele demostreaza asta, chiar daca vorbirea ta este literara, iar expresiile folosite sunt foarte bune. Personajul principal. nu ii stiu numele, dar nu-i nimic grav, este chiar bine, ma tine in suspans pot spune. Cat despre personalitatea sa, este destul de bizara si tipica unei fete cazuta intr-o mare depresie. Intuitia imi spune ca a suferit din cauza unui barbat, probabil a facut-o sa sufere, insa sper sa dai detalii in capitolul doi despre asta, sunt tare curioasa.
La gramatica stai destul de bine, insa tin sa-ti spun ca ai o mica problema, uiti mereu cate un "i":
oglinzi- oglinzii
nopti- noptii
ochi- ochii
Cam acestea au fost. Plus mici greseli gramaticale:
hotariti- este defapt hotarati
multe- mult [aici nu cred ca ai fost atenta]
Greseli de tastare nu am vazut, iar asta demostreaza cata importanta ii dai ficului si ca te straduiesti ca totul sa fie bine.
Descrierea a fost buna, nimic de comentat. Ai conturat foarte bine sentimentele fetei si starile sale au fost foarte bine redate. Te-ai descurcat bine la acest capitol, experienta si cartile citite si-au spus cuvantul aici, insa as dori sa descri si locurile si lucruile din jur. Naratiunea mi-a placut, a fost buna, te descurci minunat. Dialogul, nu in exces si deloc sec. A fost invaluit de o aura de mister, iar cuvintele folosite in el contureaza foarte bine misterul cu care ai facut acest capitol. Actiunea a fost buna, usor grabita spre sfarsit, puteai sa detaliezi mai mult acolo. Si asa, nu a fost plictisitoare si am citit cu placere fiecare fraza.
Folosesti expresii foarte frumoase si cuvinte diferite fata de vorbirea normala. Sunt curioasa ce se va mai intampla. Ce se va mai intampla cu acesta fata, daca va supravietui. Hmpf... degeaba ma intreb eu, caci trebuie sa astept raspunsurile ceva vreme.
In concluzie este un fic interesant si original. Este o poveste obisnuita din viata normala, ce se poate intampla oricui in pragul depresiei. Chiar daca acum nu sunt lamurita in totaliate [probabil este vina mea ca nu am citit asa de profund], dupa cateva capitole voi fi la curent cu totul si iti voi spune cu mare placere parerea mea, care cred ca va fi una foarte buna.
Cam atat am avut de spus. Astept capitolul doi ca m-ai lasat in suspans, si nu am nicio idee despre ce s-ar putea intampla.

Ja ne` si multa inspiratie!



Răspunsuri în acest subiect
RE: Drumuri ce nu se vor mai intersecta niciodata.(16+) - de Zăpă - 30-04-2010, 09:51 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)