Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sasusakufanfic(a new world)

#8
Cei de mai sus au spus tot ce era de comentat. Nici nu a trebuit sa citesc, pentru ca deja estetica m-a deranjat la ochi. Cum au zis si ceilalti pui prea multe puncte, nu ai scris la inceput de propozitie cu litera mare, in loc de cratima pui apostrof.
La faza cu porcu' chiar am crezut ca e vorba de un porc. :)) La flashback ai grabit actiunea si descrierea a cam lasat de dorit. Boul si porcul? Nu stiu, pare ciudat. Imi pare vulgar si grosolan. Puteai sa descrii sentimentele Sakurei cand mama ei era cat pe ce sa fie violata.
Si nu-mi place faptul ca Sakura apartine unei familii de bogatasi, chiar cea mai bogata din lume. Nu prea am vazut ficuri cu o Sakura saraca (sau poate nu le-am citit eu pe acelea) . Nu te invinuiesc. La prima mea poveste pe care am scris-o (nu este postata, aici n-am postat nimic inca) si eu am facut-o pe protagonista cea mai bogata din lume.
"....cand vrea sa se ridice din pat...vede la marginea patului ...un baiat pe o motocicleta Suzuki,cu casca in cap.....si care ii face o declaratie.... " - cred ca esti un pic obsedata de bogatie. Si plus fraza e lunga, plictisitoare si ai adaugat, dupa parerea mea, prea multe informatii seci in ea. Si ai si repetat cuvantul "pat". Punctele alea multe de suspensie imi dau senzatia ca naratorul gafaie. :))
Oricum ,sa tii cont de sfaturile ce ti s-au dat si vreau sa-ti contiunui povestea. Si sper ca nu te-am suparat sau debusolat in vreun fel.
Succes in continuare! Bye! >:D<



Răspunsuri în acest subiect
sasusakufanfic(a new world) - de neko_tamashi00 - 24-04-2010, 01:20 AM
RE: sasusakufanfic(a new world) - de Mishelle - 24-04-2010, 08:42 AM
RE: sasusakufanfic(a new world) - de Zăpă - 24-04-2010, 11:08 AM
RE: sasusakufanfic(a new world) - de Nywa - 24-04-2010, 12:37 PM
RE: sasusakufanfic(a new world) - de Summer - 25-04-2010, 01:34 PM
RE: sasusakufanfic(a new world) - de ShoboMik - 25-04-2010, 02:27 PM
RE: sasusakufanfic(a new world) - de Elena. - 25-04-2010, 07:21 PM
RE: sasusakufanfic(a new world) - de Ana. - 25-04-2010, 08:56 PM
RE: sasusakufanfic(a new world) - de perenelle - 21-05-2010, 06:22 PM
RE: sasusakufanfic(a new world) - de Kira-chan - 24-05-2010, 12:55 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)