Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One shouturile lui katy**~_~**

#5
Am venit cu un alt oneshout care stiu ca nu e grozav si mai ales finalul ar trebui sa mai lucrez la el oricum..enjoy;;)

In compartimentul lui Iris nu mai era nimeni alt cineva.Razele apusului ii luminau fata si parul ei negru ca noaptea ce se apropia.Campiile cenusii erau nesfarsite,iar drumul parea ca dureaza de o vesnicie."Oare e bine ca fac?Ma intorc ca un catel abandonat la stapanul lui.Nu pot sa cred ca l-am iertat..In adancul sufletului meu stiu ca nu e asa,insa continui sa ma amagesc.M-a tradat,si acum ma intorc la el,ca sa-mi cer scuze.Eu?Cred ca am gresit rolurile.De ce nu s-a intors cand i-am zis ca-i dau o sansa..Nu pot totusi sa-l uit.E ca si cum sunt condamnata sa fiu parca indragostita de el cu forta,pe vecie"Chiar atunci usa se deschise,iar in compartiment intra o adolescenta blonda,cu ochi plansi.Se aseza si continua sa planga in tacere.Iris recunoscu acel plans.Asa planse si ea,cand era o tanara adolescenta de vreo 17 ani cat avea fata care intrase,dupa el.
-Te-a parasit?
Glasul lui Iris rasuna ca un ecou.Fata o privi mirata.
-Cum ti-ai dat seama?Da,ne-am despartit pe peron.A zis ca nu ne mai portivim.Ma cheama Lya.
-Eu sunt Iris.Te iubea?
-Nu stiu.Se comporta de parca statea cu mine din mila.Insa eu l-am iubit.Si inca o mai fac!Brusc deveni agitata,se ridica,isi cauta telefonul si vru sa iasa,
-Trebuie sa-l caut,il iubesc,am sa-l rog sa fim..
-Stai.vocea ferma a lui Iris o facu sa se aseze.Ochi ii erau inlacrimati.
-Crezi ca are pe alta?
-L-am vazut odata cu cineva,insa n-am vrut sa-i spun,ma gandeam ca o sa se supere si o sa ne desparti.
-E clar,te inseala iar tu esti orbita de iubire.Nu te intoarce la el..
Iris se ridica si se uita la Lya."E exact ca mine cand eram ca ea.Si ce se va intampla daca ma intorc?El va fi acelasi,imi va spune ca are pe alta.Imi amintesc de vremea cand eram indragostiti,cand mia zis -Nu voi lasa sa ti se intample nimic!Tu esti si vei fi stapana inimi mele!!A doua zi am gasit asta in revitsa indragostitilor...Mi-am dat seama ca m-am afundat prea mult in oceanul dragostei,si acum,cand i-am gasit malul,ratacesc pe el fara sa-mi gasesc linistea,ascunsa intr-o singura hotarare.Aceea sa nu ma mai intorc la el.Pe dragostea noastra s-a pus un strat rece si subitire de tradatre,inca unul de gelozie(chiar si daca ma intalneam cu fratele meu)si altele si altele,pana au stins tot ce era intre noi.Nici macar nu-i pasa de mine,chiar cand i-am zis ca am probleme cu inima!
-Stiu ca poate e ciudat sa primesti sfaturi de la o straina,insa asculta-ma.Nu merita.El abia astepte sa-i cazi la picioare si sa profite de faptul ca esti indragostita!
Iris iesi din vagon.Ajunsera la statia din St.Louise.Pe peron era un baiat de vreo 19 ani,care privea nerabdator la ceas.Din tren iesi o fata blonda,cu care se saruta.Lya iesi din tren si vazu toata scena.Merse si ii dete o palma peste fata baiatului,apoi se indrepta spre Iris.
-Multumesc,m-ai facut sa realizez ce faceam daca ma intorceam la el.Lya pleca mai departe,lasando pe Iris alba ca varul.Pe, peron astepta el.Fata se prefacu ca nu-l vede,insa el o observa si incepu s-o urmareasca.Ajunsera pe o strada apropiata de gara.El o prinse strans de umeri si o saruta fortat.
-Ce faci aici?Te-ai intors la mine?
-Da-mi drumul!
-Sunt ca un drog pentru tine,nu poti trai fara mine.Nu-i asa ca ma mai iubesti?
-Nu Terence,nu te mai iu..
Insa in urmatoarea fractiune de secunda,masina o nimeri in plin pe Iris.Terence diparu cu un ranjet diabolic in noapte..Iris spuse cu ultimile cuvinte
-Nu Terence,nu te mai iubesc.
Apoi ochi de cristal ai fetei se intunecara.Fata muri.
[Imagine: 339u1p3.jpg]
Paul: CAAAARRRL I watched you fire a harpoon into the captains face
Carl: That sounds dangerous
Paul: You were head-butting children off the side of the ship
Carl: That must of been horrifying to watch
Paul: And then you started making out with the ice sculptures
Carl: Well THANK GOD that the children weren't on board to see it
xDD

[Imagine: 2431486ouw57e0825.gif]<----Lissie,The skittle sheep





Răspunsuri în acest subiect
Catykeety`s oneshots - de Acadea' - 23-11-2009, 03:25 PM
RE: Oneshout - de Minnie - 23-11-2009, 09:37 PM
RE: Oneshout - de Acadea' - 24-11-2009, 09:51 PM
RE: Catykeety`s oneshots - de Teh2 - 06-12-2009, 04:17 PM
Nu,nu te mai iubesc - de Acadea' - 13-12-2009, 03:36 PM
RE: Catykeety`s oneshots - de aoixtenshi - 13-12-2009, 04:09 PM
One shouturile lui katy**~_~** - de Acadea' - 05-04-2010, 09:34 PM
FairyTale - de Acadea' - 23-06-2010, 02:15 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)