Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One shouturile lui katy**~_~**

#8
FairyTale

One-shout inspirat de melodia White Horse al lui Taylor Swift:

Pe banca din parc 2 tineri vorbeau….Pareau cei mai fericiti din lume…parea ca vor ajunge la un au trait fericiti pana la adanci batraneti.Ca intr-un basm……
Nu!Trebuie sa-mi blochez gandurile…insa amintirile se imulteau iar lacrimile imi siroiau pe obraji.Mi-am adus aminte atunci de sfarsitul basmelor pe care mi le citea mama seara..”Printul s-a casatorit cu printesa si au trait…..”
-Nu e adevrat!Basmele nu exista!
M-am prabusit din nou plangand pe podea.Si mi-am amintit…
Flashback
Eram in parc,la locul nostrum obisnuit de intalnire.Il asteptam déjà de un sfert de ora…trebuia sa ne intalnim.Era mai mereu ocupat si mi-a promis ca o sa ne intalnim.Telefonul meu suna iar cand am raspuns.
-A plecat.
-Cum adica?
-El.L-am vazut in aeroport.A plecat.Si a zis ca a terminat-o cu tine.
Chiar daca nu vroiam sa cred am scapat telefonul.Nu vroiam sa cred..poate nu era el.Insa in adancul meu stiam.
End of flashback
Si acum plangeam,fara nimeni in jur care sa ma ajute.
Am realizat ca asta nu e un basm.Nu sunt o printesa iar el nu e printul meu.E doar o iluzie.Eram asa prinsa in acest vartej in cat am uitat ce inseamna realitatea.Pluteam iar dintr-o data m-am izbit de pamantul rece al realitati.La ce dumnezeu ma gandeam?
Mi-am sters lacrimile,m-am ridicat si am privit in jurul meu.Cat am fost cu el ma simteam ca si cum mi-ar fi secat tot sufletul.Insa trebuia sa-mi revin.
O vreme dupa aceea m-ai sunat incercand sa ma faci sa te iert.Am spus simplu e prea tarziu si am inchis.
Someday I will find someone
Who might actually treat me well…
Mi-am dat seama ca basmele chiar nu sunt realitate…
This is not a fairytale…………[posturi unite][posturi unite][posturi unite]
Mai toate one-shouturile mele sunt inspirate de melodii ale lui Taylor.Acesta este inspirat de melodia you belong with me

Visul devenit realitate

In intreg liceul erau impanzite afise mari,anuntand balul de sfarsit de an,cu tema “Printul si printesa”.Stiam ca nu voi putea merge.Vroiam atat de mult insa pur si simplu nu puteam.M-am oprit putin din mers ca sa ma privesc in oglinda din hol.Tenisi negri,ochelari mari si parul negru prins la spate.Cine ar merge la bal cu tocilara clasei?L-am zarit si pentru o secunda privirile noastre s-au intalnit.Mi-a zambit iar intreaga sala a fost inseninata de zambetul lui.A inaintat spre mine dar a fost acaparat de multimea de fete care vroiau sa mearga cu el la bal.A fost doar un vis de cateva secunde,el venind spre mine si invitandu-ma sa merg cu el la bal…In aceea zi m-am pierdut in visuri despre el si am intarziat la ore,mai mereu cu mintea plutind pe apele line ale tristeti,ascunzand in suflet o farama de speranta pentru ceva ce inainte parea ireal.
M-am intors acasa cu inima plina de speranta.Nici nu stiam de ce,dar cu cat priveam cerul albastru orbitor simteam ca visul meu pe care il replasmuiam in fiecare seara se va implini in aceea noapte.
Era déjà seara.Nu stiam ce sa fac..M-am hotarat sa nu merg,nu ar fi avut rost.Dar am vazut rochia aceea rosie,fara spate,in mintea mi-a aparut imaginea noastra,dansand si mi-am dat seama ca pot face din sperante vise si din vise,realitate…
Am intrat in sala de bal iar toate capetele s-au intors spre mine.Sala era ornata ca o sala regala de bal,cu lumini imitand candelabrul classic,de cristal.Toate fetele purtau rochii mari si tiare.Stiam ca nu trebuia sa vin,nu ma potrivesc aici…Parul meu negru,ondulat era lasat liber,iar rochia mea stralucea in luminle balului.El era undeva in spate,dansand cu una din multele fete care ravneau sa fie partenera lui.Ca mai devreme,privirile noastre s-au intalnit.A inaintat si fara nici un cuvant,am inceput sa plutim pe acordurile muzici.Visul acela,care acum parea ca nu fusese niciodata un vis devenise realitate.Chiar daca el nu era un print,era perfect pentru mine.



Răspunsuri în acest subiect
Catykeety`s oneshots - de Acadea' - 23-11-2009, 03:25 PM
RE: Oneshout - de Minnie - 23-11-2009, 09:37 PM
RE: Oneshout - de Acadea' - 24-11-2009, 09:51 PM
RE: Catykeety`s oneshots - de Teh2 - 06-12-2009, 04:17 PM
Nu,nu te mai iubesc - de Acadea' - 13-12-2009, 03:36 PM
RE: Catykeety`s oneshots - de aoixtenshi - 13-12-2009, 04:09 PM
One shouturile lui katy**~_~** - de Acadea' - 05-04-2010, 09:34 PM
FairyTale - de Acadea' - 23-06-2010, 02:15 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)