Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Abingdon Boys School

#1
[center]Abingdon Boys School [/center]

[center][Imagine: 20071012_374445.jpg][/center]

Abingdon Boys School (アビングドンボーイズスクール abingudon bōizu sukūru) este o formatie de j-rock . Aceasta s-a format in 2005 si a fost numita dupa faimoasa Abingdon School (scoala in totalitate de baieti) unde de asemenea trupa rock Radiohead s-a format .


Membrii

~ Takanori Nishikawa – vocal
~ Sunao – chitara
~ Hiroshi Shibasaki – chitara
~ Toshiyuki Kishi – orga electrica si programare

Membrii de suport

~ Ikuo – bass
~ Kozy Hasegawa – tobe


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


Istorie

"Stay away", melodia in engleza scrisa de Nishikawa si compusa de catre Shibasaki , a aparut pe "Love for Nana ~Only 1 Tribute~" , un album tribut adus seriei manga si anime de succes - Nana .

Primul lor concert live , "CD Data Present Music Evolution ’06" , a fost pe 24 Noiembrie 2005 , alaturi de alte trupe faimoase precum UVERworld .

Trupa a anuntat pe 3 Septembrie 2006 ca isi vor face debutul oficial prin Sony Music Japan's Epic Records . Primul lor single , Innocent Sorrow , a fost folosit drept opening la anime-ul D.Gray-Man si a fost lansat pe 6 Decembrie 2006 .

~ * Innocent Sorow ( varianta full ) * ~

~ * Innocent Sorow ( varianta OP ) * ~



Al doilea single , Howling , a fost lansat pe 16 Mai 2007 . A fost folosit drept primul opening la anime-ul Darker Than Black

~ * Howling ( varianta full ) * ~

~ * Howling ( varianta OP ) * ~



Al treilea single , Nephilim, a fost lansat pe 4 Iulie 2007 , si a fost folist drept tema principala a jocului FolksSoul pentru Playstation 3 .

~ * Nephilim ( varianta full ) * ~ ( varianta main theme pentru joc nu am gasit-o =__= so , gomen )



Primul lor album full a fost lansat pe 17 Octombrie 2007 . Cel de-al patrulea single al lor , Blade Chord , a fost deasemenea lansat pe 5 Decembrie 2007 si a fost folosit drept main theme la Sengoku Basara: Heroes.

** Site-ul Oficial **


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


Parere

Ei bine , eu unul am dat peste prin anime-ul Darker Than Black ... ce sa zic ? Mi-a placut atat de mult primul opening incat am fost curios sa caut formatia si astfel am dat peste ceva foarte nice ^^" . Au melodii frumoase si desii nu au ales un aspect visual kei precum alte formatii de j-rock , they still rock @__@ ... so ... read , listen and enjoy ^^
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
Abingdon Boys School - de DarK - 02-08-2008, 07:46 PM
RE: Abingdon Boys School - de Gwindel - 03-08-2008, 03:15 AM
RE: Abingdon Boys School - de DarK - 03-08-2008, 03:35 AM
RE: Abingdon Boys School - de Gwindel - 03-08-2008, 01:39 PM
RE: Abingdon Boys School - de Sadic_Soul - 03-08-2008, 02:03 PM
RE: Abingdon Boys School - de Heratcher.21q - 02-12-2008, 07:56 PM
RE: Abingdon Boys School - de Mitzuke. - 16-11-2009, 11:07 AM
RE: Abingdon Boys School - de Teh - 06-02-2010, 05:11 PM
RE: Abingdon Boys School - de Wolves - 21-04-2011, 02:39 AM
RE: Abingdon Boys School - de missfuneral - 14-06-2011, 08:56 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)