Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sensitive-i'm with you

#12
arigato pentru critici si sugestii...

Capitolul V-crima din sufletul meu...

Soarele rasari peste capitala aducand cu el o zi plina de peripetii pentru cei doi. Inca erau cufundati in lumea viselor. Hano dormise cu Roy in bratele puternice. Blondul tinea capul pe abdomenul lui Hano. Parul de culoarea spicului ii venea in ochii, din aceasta cauza se trezi.Se uita la ceas si opserva ca este deja ora opt jumatate. Hotara sa-l lase pe brunet sa mai doarma, in timp ce el pregatea micul dejun. Isi lua un halat alb si moale si intra la dus.
Picaturi calde ii alinta corpul in timp ce parfumul balsamului il rasfata cu mirosul de liliac.Dupa acest ritual de relaxare, baiatul se infasura in halat si se imbraca in hainele pe care le alesese. Blugi albastri si o camasa alba cu un miros de parfum. Prepara un ceai de tei si niste oua prajite.Manca si isi bau ceaiul apoi lua pastilele si vitaminele. Pentru Hano prepara alceva. O cafea si o salata facuta din legume proaspete...asa cum ii placea baiatului.Trecu ceva vreme si se trezi si Hano. Cu pasi usori se indrepta spre baie, facandu-si ritualul de dimineata.Se imbraca in niste blugi albastri taiati si o camasa roza, spre surprinderea blondului.
-Ce este cu tine?
-Ce este in neregula cu mine?intreaba Hano nedumerit.
-Hainele tale sunt...infantile!
-Imi pare rau ca nu avem gusturi la fel, dar eu asa ma imbrac de obicei..stii bine!
-Hai sa mananci.
Hano infuleca totul spre uimirea iubitului sau. Deja trebuiau sa plece la liceu.Prima ora o aveau cu domnul Asaky un profesor
rece si dur.Nu era bine sa-l lasi sa astepte, deoarece te trimitea la detentie.Mergeau in liniste...nici unu din ei nu scotea o vorba.Roy se gandea ce vor spune prietenii lui Hano despre aceasta relatie.
Nici bine nu ajunse in curtea liceului, Hano primi o surpriza nu tocmai placuta.Jessika se avanta in bratele brunetului si il saruta cu pasiune in vazul tuturor..in vazul lui Roy.Se stia ca, fata era lipsita de scrupule si o nesuferita fara pereche. Roy cand vazu ,,spectacolul" pe care Jessika il facea pleca de acolo.Incepu sa fuga fara oprire si fara tinta. Era foarte suparat si lacrimi i se prelingea pe obraz. Cazu pe suprafata rece, tinandu-si mainile la abdomen.Iar suferea din cauza altora.
<de ce imi faci asta, cu ce am gresit..unde am gresit?>
Parca lumea lui se terminase, plangea si nimeni nu putea sa faca nimic. Isi privi mainile..ca si cum ele ar fi niste obiecte de tortura. Isi sranse pumni, in speranta ca ii va da sangele...dar vointa nu prea il ajuta.
-Mooor! tipa atat de tare, vroia sa se descarce, ura pe care o simtea era o ura pura. Crestea cu fiecare minut. Vroia sa-i vada si pe altii cum sufera, sa se razbune. Vroia sa-i transforme pe altii intr-un obiect de tortura.Se ridica de pe jos, cu un singur gand..sa-i vada pe altii cum sufera.Avea de gand sa ucida pentru
a nu mai suferi. Ura crestea..deja vechiul Roy nu mai exista..acum era mort!
<Acum sunt real...sunt un obiect de tortura>Ceea ce i se intampla
nu era normal. Pur si simplu ura tot ce misca. Nu mai vroia sa auda de iubire...de nimic! Cu pasi usori merse la un magazin si isi cumparase niste blugi taiati si un tricou larg negru.Parul lui blond
era acoperit de cateva suvite negre.Un cercel in buza inferioara, ii
completa tinuta. Un demon cu un chip de inger. Acum pleca la scoala.Avea sa se razbune...pe cei doi adolescenti.In curtea scolii
Hano deja nu mai putea de nervi.Din cauza unei infumurate, relatia lor era compromisa.Toti erau acolo deoarece era colegul lor...isi faceau griji .Privirile lor erau atintite catre un baiat care isi facu aparitia langa ei.Era Roy si era schimbat.Nu se putea
spune daca era in bine sau rau.Hano se grabi sa-l imbratiseze dar blondul il lovi cu putere in abdomen.
-Cine esti tu sa ma imbratisezi..nu te vezi?
-Iar tu domnisoara...ai grija cum te porti. Roy isi musca buza inferioara si fata se sperie cumplit.In timp ce elevi il ajutau pe Hano,care era ranit.Picaturi de sange curgea din gura.
Roy se apropie de Jessika, o lua de talie si ii spuse la ureche:
-Sa vezi ce ai sa patesti..in curand.Te avertizez...sa nu umbli singurica.Dupa ce baiatul parasi liceul,tanara incepu sa tremure.
Pentru prima data in viata ei ii era frica.Ceilalti vazu ce facu baiatul,dar nu se ingrijora.Insa nu toti gandeau asa.Hano o lua de mana pe Jessika indreptandu-se spre parc.Acolo baiatul:
-Spune ce ti-a zis?
-Sa nu umblu singura...pe stada! Ce a vrut sa spuna cu asta?
Baiatul nu ii raspunse, stia si intelesese aluzia.Tanarul se va razbuna cu siguranta.De fata se ingrijora.Era foarte rau daca ii facea ceva.Jessika era o fata ingamfata dar daca o cunosteai mai bine...era iubitoare si faoarte protectoare.
In apartamentul lui Roy,acesta se gandea la razbunare.Ganduri sadice ii traversau mintea.
<am sa-o...>
-Haaaa! Rasul malefic pe care il afisa si intentiile pe care le avea
te facea sa crezi ca intr-adevar era posedat...Nimeni nu stia ce Roy tocmai pusese la cale.Oricum nimeni nu se asteptase la asta.
sper ca v-a placut...daca a fost scurt gomenasai.^:)^



Răspunsuri în acest subiect
Sensitive-i'm with you - de deidara-chan4ever - 01-08-2008, 09:17 AM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Claribel - 01-08-2008, 01:00 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de J A N E - 01-08-2008, 01:50 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Ice_angel_234 - 02-08-2008, 12:32 AM
RE: Sensitive-i'm whit you - de deidara-chan4ever - 02-08-2008, 12:15 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de bastard_in_love - 02-08-2008, 10:47 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de deidara-chan4ever - 04-08-2008, 09:20 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Ice_angel_234 - 04-08-2008, 09:31 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de deidara-chan4ever - 06-08-2008, 11:47 AM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Ice_angel_234 - 07-08-2008, 01:06 AM
RE: Sensitive-i'm whit you - de bastard_in_love - 07-08-2008, 10:11 AM
RE: Sensitive-i'm whit you - de deidara-chan4ever - 08-08-2008, 12:37 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de deidara-chan4ever - 10-08-2008, 12:11 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Xoxo - 11-08-2008, 02:24 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de deidara-chan4ever - 13-08-2008, 10:00 AM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Ice_angel_234 - 13-08-2008, 02:02 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Heratcher.21q - 25-11-2008, 06:10 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de bastard_in_love - 11-12-2008, 09:37 PM
RE: Sensitive-i'm with you - de Mitsukai Yoru - 17-12-2008, 03:14 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)