Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pe aripile vantului

#1
"Pe aripile vantului" Filmul a fost facut dupa recunoscuta carte care ii poarta acelasi nume: "Pe aripile vantului" scrise de Margaret Mitchell
Am vazut acest film cu ceva timp in urma si m-a lasat placut impresionata, mai ales finalul.

In film este vorba despre o femeie puternica Scarlett O'Hara, care locuia in tinerete la Tara si care avea sclavi pe domeniu.
Viata pe care a duso Scarlett la Tara a fost o viata frumoasa, in care avea o mare libertate, citea, cosea, ajuta in casa si mergea la petreceri.Ea avea multi pretendenti.
Un bun prieten era Ashley Wilkes, care tocmai s-a insurat cu Melanie, o verisoara de-a lui. Scarlett, care isi facuse vise sa ramana cu Ashley, a fost foarte dezamagita.
Putin mai tarziu a inceput razboiul dintre nordisti si sudisti si majoritatea barbatiilor au fost incorporati. In lipsa lor, sclavii lucrau la pamant cum puteau.
Scarlett se indragosteste fara sa isi deie seama de Rhett Butler, un configurat care de multe ori sparsese blocada si adusese marfa pentru toti sudistii.Pana la urma, Scarlett se casatoreste cu Rhett, ii naste o fetita, iar aceasta moare intr-un accident.
Suparat, Rhett o paraseste pe Scarlett, invinuind-o de moartea fiicei sale si de faptul ca inca il iubea pe Ashley.
Scarlett se intoarce la Tara cu speranta de a-l readuce inapoi pe Rhett...

(Desigur acesta este un mic rezumat pe care eu l-am facut, al filmului)

Pe mine m-a impresionat foarte mult la acest film finalul > Scarlett ramane cu speranta ca il va readuce inapoi pe Rhett....

Este un film foarte bun si foarte frumos.
Astept pareri despre film de la cei care l-au vazut...
:bye:



Răspunsuri în acest subiect
Pe aripile vantului - de dia_love_gackt - 25-07-2008, 02:38 PM
RE: Pe aripile vantului - de Games Master - 12-08-2008, 10:46 PM
RE: Pe aripile vantului - de Becky - 03-02-2009, 10:50 PM
RE: Pe aripile vantului - de Monica Wksv - 08-05-2009, 09:16 PM
RE: Pe aripile vantului - de Teh - 06-02-2010, 01:30 PM
RE: Pe aripile vantului - de BloodyInnocence - 06-02-2010, 02:31 PM
RE: Pe aripile vantului - de Khonsu - 26-05-2010, 07:31 PM
RE: Pe aripile vantului - de chrissta - 15-12-2010, 07:53 PM
RE: Pe aripile vantului - de Kidzor - 30-12-2010, 06:06 PM
RE: Pe aripile vantului - de βεκi - 18-07-2011, 11:33 AM
RE: Pe aripile vantului - de Mao. - 05-02-2012, 04:51 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)