Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Uhm ..GFX XD

#11
Oki, se vede o mare-mare-mare imbunatatire. Congrats!
So, the last post(ca nu-mi permite firea lenesa sa urc mai sus)
Sig 1: Too much black. Way too much. Mi-a ales ca in partea stanga a renderului se vede ca bate ceva lumina din directia aia. Trebuia sa respecti asta si sa pui o sursa pe acolo, nu in partea dreapta jos. In acel spatiu negativ trebuia sa mai pui ceva, dar nu mult, ca sa nu devina sigul prea incarcat.

Sig 2: I like this one. Dar mi se pare ca e prea sharpened bg-ul in stanga-sus. E o regula de baza: render sharpened, bg blured(ei, nu e chiar neaparat, dar ca si idee....nu merge niciodata invers, pentru bg-ul trebuie sa fie in spate, prin definitie, si daca e sharpened il aducem in prim-plan, ceea ce nu e bine. De fapt, asta e un truc pentru a da depth imaginii 39 ). Si parca renderul nu se integreaza destul de bine...In concluzie, prea mult accent pe bg.

Sig 3: The Eiffel Tower! Aici imi place ca ai scos in evidenta unele detalii, cum ar fi strctra turnului, si acei nori din dreapta sus(sau asa era stock-ul?). Imi plac acele globuri de lumina, care seamana cu lumina felinarelor, fotografiata defocalizat. Parca ar fi o mare sarbatoare, cel putin asta e sentimentul pe care mi-l transmite.

Sig 4: Rili rili colorful. Poate prea colorat. Ai pus cam prea mult accent pe bg, din nou, si atrage atentia asupra lui, cand focalul ar trebui sa fie renderul(nu poti avea mai multe focaluri, din in mod clar nu bg-ul ca si focal). Daca temperai cumva acel accent, si scoteai in evidenta renderul, arata mai dragut.

Sig 5: Now that's simple. Ma distreaza acel efect pe jumatatea stanga a fetei renderului: acel "gradient" cu limite definite.Exces de globuri in bg, dar e dragut(acolo parca ai facut clonning....sau clipping....sau ceva asemanator). Ceea ce nu-mi place e ca nu se potrivesc culorile. Poate un gradient map sau ceva de gen ar fi ajutat.

Sig 6: Again, globuri(le adori...). Textul nu e bine pozitionat. Nu cu fontul acela. Efectul de globuri e folosit mult prea mult aici, si strica. Plus ca renderul n-are cot. O_O Trebuia sa maschezi cumva asta, daca asa era de la inceput....

Well, cam asta e..
A, textul e aiurea pozitionat cam in toate..
Astept alte creatii, si nu numai siguri, evident. ^_^
Cya!
[Imagine: gameswlpp_79.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Uhm ..GFX XD - de Arya - 07-07-2008, 04:47 PM
RE: My GFX art .... - de Arya - 27-08-2008, 03:31 PM
RE: My GFX art .... - de Sloth - 27-08-2008, 03:46 PM
RE: My GFX art .... - de Arya - 28-08-2008, 11:28 PM
RE: My GFX art .... - de Arya - 01-09-2008, 04:59 PM
RE: GFX ... can it be smthg else? O.o - de Arya - 11-09-2008, 06:31 PM
RE: GFX ... can it be smthg else? O.o - de Kazuki - 19-09-2008, 01:56 PM
RE: GFX ... can it be smthg else? O.o - de Arya - 26-09-2008, 06:45 PM
RE: GFX ... can it be smthg else? O.o - de Sloth - 12-10-2008, 05:49 PM
RE: GFX ... can it be smthg else? O.o - de Arya - 09-11-2008, 11:42 AM
RE: Uhm ..GFX XD - de Arya - 17-10-2010, 01:46 PM
RE: Uhm ..GFX XD - de gez23 - 17-10-2010, 04:15 PM
RE: Uhm ..GFX XD - de Arya - 17-10-2010, 05:25 PM
RE: Uhm ..GFX XD - de Aggie - 17-10-2010, 05:46 PM
RE: Uhm ..GFX XD - de nibbles - 17-10-2010, 07:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)