Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

S&L:Straluceste! [shounen-ai] [sequel]

#31
Oke. Mea culpa...nu mi-am dat seama ca mai era atat de putin pana la sfarsitul capitolului...
Mi-am zis sa o pun la 2 zile consecutive, ca sa nu asteptati mai mult pt atat de putin(nu pun si din capitolul urmator din motive "personale" :)))
Hm..partea aceasta este mai siropoasa, aseara m-am dat seama si am modificat putin, dar tot nu imi place. Anyways..veti vedea de ce(sper) in capitolul urmator..bine ca nu este lunga - macar nu va chinui mult XD

iLove, i know, i know XD am explicat mai sus..imi pare rau.Hm..gomen, nu mi-am dat seama. o sa am grija pe viitor :). Ca te-a pus pe ganduri..am citit si eu inca o data si am vazut :)) am filozofat putin si mi-am dat seama ca sunt doua motive(pe care le aflati acum si in capitolul urmator).citatele suna interesant? wow ^.^ si eu le-am scris la intamplare(nu am absolut nicio logica cand scriu..nici macar o idee..scriu haotic pe computer :)))
And Off: 1) ma bucur :D si eu mai il uitam vreodata (am o mare problema cu actiunile care cuprind mai mult de 2 personaje)
2) ce este impresionant?o_o I mean...2-3 capitole de la inceput sunt jalnice..le-am citit din nou, deci stiu(nu spune nimic..ai probleme cu memoria cand vorbesti despre ceva ce ai scris acum un an si jumatate ^^") Hm..ma bucur ca reusesc sa fac faza cu reatiile :D voiam sa fac totul cat mai real, mai ales dupa ce am citit cateva povesti in care frazele erau rupte de realitate ^^"
Dupa toate acestea...thanks :D and sorry pentru continuarea scurta.










Cantaretul l-a luat cu grija aproape de pieptul sau, ridicandu-l si tinandu-l in bratele sale, apoi au intrat in dormitorul care, intre timp, a fost descuiat. Yuuri il aseaza incet pe patul acoperit de un asternut moale si matasos, apoi incepe sa-l sarute lent pe partile expuse din corpul sau. Pentru un timp, nu face decat sa-l mangaie, mainile sale « alunecand » cateodata si de partea cealalta a halatului alb, din bumbac. Inca ii evita buzele, dar privirea ii tradeaza dorinta.
In scurt timp, solistul reuseste sa-i elibereze bratele din acel material, folosit acum doar ca un al doilea asternut, apoi se dezbraca si el, continuandu-si ritualul « magic ». Adolescentul tremura putin la inceput, fiind luat prin surprindere de dorinta covarsitoare a prietenului sau, dar curand se relaxeaza, lasandu-l pe acesta sa-l acapareze cu totul.
Saruturile pe buze incep sa apara si devin tot mai tandre, fata de primul care a fost brutal din cauza ritmului alert adoptat de vocal in momentul in care i-a dezvaluit corpul. Tanarul cantaret reuseste sa murmure un « Imi pare rau. » in momentul in care baiatul de dedesubtul sau scoate un scancet de durere din cauza greutatii prea mari cu care a apasat pe palmele sale, apoi incepe sa i le sarute cu lent.

***

Momentele magice au durat aproape o ora, in acest timp cei doi studiind si experimentand saruturi tot mai diferite, cat si atingeri, iar acum o pauza lunga il lasa sa se priveasca intens in ochi. Solistul ii mangaie lent obrajii fierbinti si trandafirii, sarutandu-l tandru pe frunte, apoi expresia ii devine serioasa, punandu-i adolescentului cateva intrebari in soapta.
Toate au primit raspunsuri afirmative, iar liceanului ii mai sunt atinse buzele inca o data. Priveste cateva secunde geamul, incercand sa ignore faptul ca tremura, dar nu reuseste.

-Linisteste-te…

Vocea lui Yuuri este mai calda decat de obicei, iar baiatul se calmeaza rapid. Trupul ii este strabatut brusc de un sentiment puternic de dragoste si-si pune din instinct palmele pe umerii solistului, cerandu-i din priviri sa se uite in continuare in ochii sai de un negru intens. Primeste un zambet calm, o privire linistitoare, apoi, dupa alte cateva gesturi ciudat de tandre, simte cum este patruns de acesta. Simte o usoara durere care persista pentru un timp, dar aceasta este suportabila si se hotaraste sa nu-i dea importanta.
Credea ca totul se va petrece printr-o miscare brusca, urmata de altele la fel de rapide, dar s-a inselat, Yuuri fiind mult mai bland cu el, cu corpul sau, cu sufletul sau, decat a crezut ca cineva ar putea fi vreodata. Incepe sa adore momentele in care acesta isi trece mainile prin parul sau, sarutandu-l si atingandu-i incet buzele cu limba.
Incearca sa-l opreasca pentru o clipa, prinzandu-i obrazii in palmele sale, dar cantaretul nu-i da importanta, indepartandu-i mainile si incepand sa le sarute des.
In camera s-a instalat un aer cald, cu o usoara mireasma de trandafiri de la balsamul folosit de acestia in baie. Pentru altcineva, ar fi greu de respirat in acea atmosfera fierbinte, dar ei pretuiesc acum fiecare lucru aflat in acel dormitor.

~Sfarsitul Capitolului IV~



Răspunsuri în acest subiect
RE: S&L:Straluceste! (shounen-ai) - sequel - de Aly - 30-07-2008, 02:33 PM
RE: S&L:Straluceste! (shounen-ai) - sequel - de Budinca - 09-08-2008, 12:40 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)