Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nightmare

#1
Eu am ascultat prima data Nightmare din pura intamplare. Nu stiu ce cautam pe YouTube cu "nightmare" si atunci i-am vazut ^^ Asta se intampla anul trecut, cam pe vremea asta ^^ Prima melodie pe care am ascultat-o a fost Grave. Melodia aia e grozava si vocea lui Yomi suna atat de bine @.@
Deci pur si simplu m-am indragostit de melodia aia *m-am indragostit de o melodie ... >.>*
Imi placea stilul lor, nu ca acum nu mi-ar mai place >.<, cum aratau, cum cantau...sunt absolut geniali.
Asa ca am inceput sa caut mai multe melodi de la ei si date despre ei. Prima data cand l-am vazut pe Hitsugi m-am gandit "Wtf...ce-i cu omul asta plin de pierce-uri pe fata" dar in timp a inceput sa-mi placa foarte mult de el, de el si de Sakito. Prima data cand am vazut un video al lor nu m-am uitat la Yomi, care canta ... m-am uitat la Sakito...ce scumpic este. Well Sakito e preferatul meu.
Deci a inceput sa-mi placa foarte Naito, si incet au intrat in viata mea ^^
Si versurile sunt geniale si foarte originale ^^ si solo-uile lui Saki...un motiv in + pentru care imi place Naito, dar si Saki.
P.S: Asa imi place mie sa-i spun la Sakito ... Saki ^^

The Word Ruler e albumult meu preferat de la Nightmare, desi toate albumele sunt foarte bune si pe unele
sunt niste piese geniale, de pe acest album imi plac absolut toate piesele mai ales Criminal Baby si
opening-ul de la Death Note sunt grozave. Si de pe Libido imi plac multe piese, mai ales Suna , Be buried
si Rememberance.

Imi place Utsutsu no Yume si pe urma ar mai fi: Akane, Criminel baby, The world, Alumnia, Kami to bara, Raison D'etre, Raven Loud Speeeaker, Tsuki no Hikari si ar mai fi mai multe [ ca si PV-uri ]

Melodii preferate: Rememberance; Jibun Ho Hana; Alice; Itsuka no boku he; Jaianizumu Roku; Ibushi Ku Yuru; Be buried , Cloudy days , Ji kizu , Backstreet children si asa mai departe



Răspunsuri în acest subiect
Nightmare - de Gwindel - 03-08-2008, 03:14 AM
RE: Nightmare - de Ayuka - 14-05-2010, 01:04 PM
RE: Nightmare - de YumiYumi - 21-11-2010, 02:59 PM
RE: Nightmare - de *ILY Yaoi Maniac* - 31-12-2010, 07:13 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)