Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Stanca de la apus

#8
Citat:Vantul batea cu puture luandu-mi parul asemenea florilor de cires primavara la plimbare.

această frază cu florile de cireşi am auzit-o cam in 99 la sută dintre ficuri. Vino cu ceva mai original. Iar vântul nu îţi poate lua părul, poate vroiai să spui că părul flutura în vânt, nu că ţi-l lua.

Citat:1.Ma uitam la paleta de culori
2.Intredeschid usor ochii mei de culoarea
parcă aveai ochii deschişi, acum îi întredeschizi ? Dar ce, are 4 perechi de ochi ._.

Citat:stanca de un gri-maroniu

Citat:Cerul se intuneca incet, incet pana ce devine de un negru abisal.
Iar problema cu timpurile. Nu ştii să te axezi pe timpuri, observ. *Cerul se întuneca* ...întuneca est ela timpul trecut. Apoi ai continuat cu acel devine , care practic este la timpul prezent.

Citat:Pe el apare mandra luna ce este urmata de micile stelute sclipitoare

again, aceiaşi greşeală.

Citat:Intru inauntru si ma indrept spre scarile de pin. Le urc in lene si ajung la etaj unde ma indrept spre usa din capatul coridolului.

te îndrepţi, te îndrepţi. Altceva ? Sinonime...caută sinonime. daia s-au inventat.

Citat:Deschid usa si dau in camera mea, o camera cu peretii de un rosu pal , perdele portocalii ca focul si mobila din fag.

de ce dai ? Cu capul. Exprimarea asta e destul de aiurea, că nu ai cum să dai în camera ta, ci să intrii.

Citat:asemenea gaemul de acolo.

Citat:in picaturi pe piele mea alba ca spuma laptelui

măi învăţaţi să vă folosiţi propriile expresii. Chestia asta am auzit-o într-o mie şi una de ficuri. Veniţi cu ceva mai original.


Aha, descrirerea de la începutul primului capitol a fost oarecum plictisitoare pentru gustul meu mai macabru şi mai sângeros [ prefer horor ] , dar totuşi plăcută. A fost chiar originală din punctul meu de vedere căci nu mulţi de pe aici sunt în stare să descrie cu exprimarea lor şi fură de la alţii exprimările. Chiar mi-a plăcut să văd ceva original, dar la faza cu cireşii şi spuma din lapte nu mi-a plăcut. Ar fi trebuit să pui altceva acolo pentru că sincer cam deranjează să citeşti ce au mai zis alţii o mie şi una de persoane. E bine că eşti originală şi chiar dacă e fic cu naruto te axezi şi pe altceva în afară de iubire. Dacă totuşi e fic despre iubire, încearcă să mai prelungeşti firul narativ şi să nu începi direct cu love, căci plictiseşte apoi vei observa că suspansul dispare subit, iar cititorii se vor cam plictisi.

În mare parte scrii frumos, cu mici excepţii la partea de tastare. Câbd vrei să-l postezi, mai uită-te peste el, vei găsi mai multe minuscule greşeluţe. Încearcă să le îndepărtezi. Ficul în mare eeste bun, dar capitolul doi a fost cam scurt.


Baftă
-



Răspunsuri în acest subiect
Stanca de la apus - de Elena. - 16-03-2010, 12:53 AM
RE: Stanca de la apus - de Vir - 20-03-2010, 11:57 PM
RE: Stanca de la apus - de Riluri - 24-03-2010, 11:10 AM
RE: Stanca de la apus - de Elena. - 09-04-2010, 04:47 PM
RE: Stanca de la apus - de Zăpă - 14-04-2010, 05:35 PM
RE: Stanca de la apus - de angeliqueVampire - 17-04-2010, 05:19 PM
RE: Stanca de la apus - de Ana. - 25-04-2010, 10:47 PM
RE: Stanca de la apus - de Flash - 26-04-2010, 10:02 AM
RE: Stanca de la apus - de Elena. - 22-08-2010, 04:16 AM
RE: Stanca de la apus - de Jasmine - 22-08-2010, 02:57 PM
RE: Stanca de la apus - de Vernis - 22-08-2010, 04:22 PM
RE: Stanca de la apus - de Elena. - 23-08-2010, 08:50 PM
RE: Stanca de la apus - de dark.blue - 25-08-2010, 12:49 AM
RE: Stanca de la apus - de Elena. - 09-12-2010, 11:24 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dupa Apus Autumn 0 2.998 21-11-2007, 01:44 PM
Ultimul răspuns: Autumn


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)