Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Stanca de la apus

#4
multumesc pentru sfaturi si promit ca am sa incerc sa tin cont de ele
ok am venit cu capitolul 2 si sper ca e mai bine




Ma scol brusc din pat si ma idrept spre parter.Cobor scarile in fuga si ies pe usa incet ca sa nu ma auda fratii mei. Incep sa alerg rapid si usor ca o pantera . Am alergat zile si nopti intregi, pana am ajuns undeva sus, pe o stanca , unde cerul se unea cu pamantul si unde paradisul imi zambea la fiecare apus, in locul meu secret unde am visat sa imi aduc sufletul pereche si unde sa traim pe veci.Sa zburam cu pasarile, sa inotam cu pestii, sa alergam cu tigrii si sa ne iubim cu totii. Soarele apunea si frigul punea stapanire peste paradis. Cobor incet de pe stanca si ma indrept spre casa. Incep din nou sa alerg dar nu reusesc sa fac tot drumul asa ca poposesc langa un parau, intr-o padure din apropierea casei mele. Adun frunze si le folosesc pe post de pat. Ma asez pe frunze si ma intind usor incercand sa nu le imprastii.
Nu imi era somn dar stiam ca trebuie sa dorm, puterile mele erau terminate si nu m-ai puteam nici sa respir. Este o poveste lunga, am probleme cu respiratul de cand m-am apucat sa fiu un ninja. Am mers la doctor si acesta mi-a spus ca sunt slaba de inima si voi avea probleme cu respiratia. Fratii mei au insistat sa nu mai fiu un ninja dar eu am vrut cu varf si indesat sa fiu unul. Dupa aceasta decizie, am mers din nou cu fratii mei la doctor, de fapt m-au luat pe sus si m-au dus acolo, unde impreuna cu doctorul am gasit o solutie. Trebuia sa imi pun un pahar cu apa in care sa torn un praf, sa-l amestec si mai apoi sa il beau. Acesta ma ajuta sa respir mai bine pe o durata de cateva ore. A trebuit sa il i-au din sase in sase ore, dar am renuntat la el acum ceva ani pentru ca am lesinat din cauza gustului sau si am ajuns in spital. Dupa asta am concluzionat cu doctorul ca m-ai bine ar fi sa mi-l introduca cineva prin vena de la mana(nu cea de la incheietura mainii) cu ajutorul unei injectii. Asa ca uite-ma aici in mijlocul padurii de patru zile in care nu amfacut nici macar o injectie si respirand din ce in ce mai greu. Am adormit cu greu, dar noaptea nu pot sa zic ca a fost asa de buna, simteam cum ma sufoc, cum ma strange cineva de gat si eu nu pot riposta, ma simteam nevinovata si neajutorata. Ma ridic din "pat" si ma indrept spreb parau unde ma dezbrac ramanand numai in costumul meu de baie din doua piese cu un model ciudat, parca pictat, in culorile curcubeului. Ma balacesc putin dupa care ies, imbracandu-ma si pregatindu-ma de drum. Cand am pasit printre arborii inalti pana la cer am auzit un zgomot in tufisurile din spatele meu. M-am intors si m-am dus sa vad ce este dar nimeni si nimic. Nemaivrand sa stau acolo, din mai multe motive, o iau la fuga prin padure pana cand ies din ea si dau nas in nas cu alea care ducea spre casa. Merg incet si parca nevrand sa ajung si sa ma ia fratii mei in camera lor unde stiu ca imi vor pune o groaza de intrebari la care nu stiu cum sa le raspund mai bine ca sa ma lase sa ies de acolo. Ajung la intrare in curte si deschid poarta cu o anumita frica. Pasesc in curte cu pasi mici si nesiguri, nestiind cum sa trag mai mult de timp. Ajung in fata usii de la intrare si o deschid. Ma asteptam la surori s frati inebuniti care sa sara in bratele mele de fercire ca nu am patit ceva, dar nu din contra, in casa nu era nimeni. <Se pare ca toata lumea este inca la cursuri. YUPII!! Am scapat pentru 9 ore de ei.> Ma indrept spre camera mea unde intru in baie aruncandu-mi hainele pe gresia rece si intrand sub picaturile sloi de apa. Fac un dus rapid, rasfatandu-ma cu samponurile mele cu miros de levantica si ies din baie indreptandu-ma spre dulap de unde imi scot lenjeria mea neagra cu dantela, preferata mea, si niste pantaloni scurti de un bej pal, iar in sus imi iau un maieu cu hello kity. Imi pieptan parul si mi-l prind intr-o coada de cal in varful capului. Cobor jos in bucatarie unde imi petrec o jumatate de ora mancand niste senvisuri cu somon. Ma indrept spre sufragerie , relaxandu-ma pe canapea in timp ce ma uitam la un film, asteptand cearta ca o sa bata la usa in curand. Dupa doua ore telefonul incepe sa sune si ma indrept spre el ridicand receptorul. Imi raspunde o voce de barbat.....Va urma.


Uitati alt capitol! Sper ca e mai bun si stiu ca nu am avut dialog si imi cer scuze. Am sa vin cu capitolul trei mult mai repede decat am venit cu asta. Scuze pentru greseli si pentru restul, am incercat sa le rezolv pe toate, oricum descrierea e varza, dar mai bine va las pe voi.

Astept critici!!!:dead:
Uita-te in sus...
Uita-te in jos...
Acum uita-te la mine...
Fac misto de tine!!! 10



Răspunsuri în acest subiect
Stanca de la apus - de Elena. - 16-03-2010, 12:53 AM
RE: Stanca de la apus - de Vir - 20-03-2010, 11:57 PM
RE: Stanca de la apus - de Riluri - 24-03-2010, 11:10 AM
RE: Stanca de la apus - de Elena. - 09-04-2010, 04:47 PM
RE: Stanca de la apus - de Zăpă - 14-04-2010, 05:35 PM
RE: Stanca de la apus - de angeliqueVampire - 17-04-2010, 05:19 PM
RE: Stanca de la apus - de Ana. - 25-04-2010, 10:47 PM
RE: Stanca de la apus - de Flash - 26-04-2010, 10:02 AM
RE: Stanca de la apus - de Elena. - 22-08-2010, 04:16 AM
RE: Stanca de la apus - de Jasmine - 22-08-2010, 02:57 PM
RE: Stanca de la apus - de Vernis - 22-08-2010, 04:22 PM
RE: Stanca de la apus - de Elena. - 23-08-2010, 08:50 PM
RE: Stanca de la apus - de dark.blue - 25-08-2010, 12:49 AM
RE: Stanca de la apus - de Elena. - 09-12-2010, 11:24 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dupa Apus Autumn 0 2.998 21-11-2007, 01:44 PM
Ultimul răspuns: Autumn


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)