Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Is this love?

#9
Heya(*.*)

So, imi cer scuze ca nu am mai trecut pe aici de ceva vreme, nu prea am timp, scoala asta.. oricum, mi`am facut timp si uite-ma.
Pai sincera sa fiu a inceput sa-mi placa si se vede o oarecum evolutie la tine, insa ma asteptam sa fie intr-o masura mai mare. Te descurci, ce-i drept, insa ma astept la mai mult de al tine.
Poi la partea cu descrierea ai inceput sa o lasi din ce in ce mai moale si asta nu mi-a placut. Incearca sa folosesti cuvinte cat mai literare si sa pastrezi mereu o descriere buna, sau in cel mai bun caz, foarte buna. Sentimente, nada. Nu ai descris sentimente, si crede-ma ca aveai multe pasaje unde sa faci asta.
Naratiunea este bunicica. Actiunea decurge normal pentru un timp, apoi deodata o ia la fuga. Tin-o in lesa.:)
Am sa mentionez un lucru care sincer m-a deranjat si mi-a zgariat creierii. Nu uita de vorbirea literara care este foarte necesara intr-un fic. Vorbirea normala se foloseste doar atunci cand este nevoie, iar aici chiar nu era nevoie.
Citat:-Oh, nu! Imi tremura chilotii sa stii!

Ei bine, asta chiar nu mi-a placut. "Imi tremura chilotii" a sunat banal si urat. Incearca sa elimini astfel de cuvinte.

Citat:Cum spuneam, imi tremura chilotii pe mine de frica.
Poi, prima data ai folosit un verb la trecut- "spuneam", apoi ai folosit un verb la prezent- "tremura". Prima greseala este ca ai folosit verbe la timpuri diferite pe care le tot repeti in fic. Si a doua a fost ca verbul "tremura" a fost folosit la prezent, singular si trebuia la plural-- tremurau, plus ca exprimarea a fost cam urata.

In rest nu am nimic de comentat. Sper sa ti cont de cele mentionate si sa te indrepti. Astept capitolul urmator si vreau sa vad o imbunatatire, da?;;)

Ja, dear>:D<



Răspunsuri în acest subiect
Is this love? - de Shanny. - 13-03-2010, 09:29 PM
RE: Is this love? - de .Anne - 11-04-2010, 11:58 AM
RE: Is this love? - de Zăpă - 13-04-2010, 10:42 PM
RE: Is this love? - de Shanny. - 17-04-2010, 08:43 PM
RE: Is this love? - de Zăpă - 18-04-2010, 11:03 AM
RE: Is this love? - de Shanny. - 25-04-2010, 10:18 AM
RE: Is this love? - de Zăpă - 25-04-2010, 10:02 PM
RE: Is this love? - de Shanny. - 04-05-2010, 04:19 PM
RE: Is this love? - de Zăpă - 12-05-2010, 02:10 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)