Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18]

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei / Forma / Gramatica.

Heyyyy ppl 21 ia ghiciti 39 new fic ^_^ & Hope u like it

Capitolul I

Ma intreb... oare cat de mizerabila poate deveni viata cuiva? Sa platesti pentru un lucru pe care l-au facut altii, dar sa taci, spunandu-ti "Sunt prietenii mei"...
Eram abia la varsta de nouasprezece ani, cand credeam ca viata nu-mi poate rezerva nimic rau... Aveam o familie care ma iubea, dar nu stiu acum cat de mult le mai pasa de mine, aveam prieteni, o multime. Huh, acum s-a redus numarul la o singura persoana. Puteam spune ca viata mea e terminata, pentru ca am ajuns in locul de care, dupa parerea mea, oricine se teme, si anume: inchisoarea...
Coboram din asa-zisul autobuz, sau ce voia el sa fie, privind terifiat in acelasi timp in jurul meu. Eram absolut ingrozit. Trupul imi tremura incontrolabil, iar ochii mei erau umezi, vrand sa scape lacrimi amare, stiind ca voi petrece prea mult timp intr-un loc atat de groaznic. Niciodata nu m-am interesat de viata la inchisoare, sau ce se petrece acolo, stiam doar ce e un loc in care nu as vrea sa ajung. Se pare ca viata mea a fost gandita cu totul si cu totul altfel decat parea a fi acum cateva zile.
O cladire inalta, cu un aspect mizerabil se intindea in fata ochilor mei, facandu-mi parca in ciuda, stiind ca eu voi ajunge sa traiesc in interiorul ei urmatorii optsprezece ani. Mi-am privit incheieturile incatusate, oftand si muscandu-mi buza inferioara, inaintand cu pasi grabiti, fiind tras de catre ceilalti detinuti dinaintea mea. Eram legati ca niste caini, parca luandu-ne drepturile din a ne mai numi "fiinte umane"... De cum am intrat pe portile acelei caldiri, am vazut numai gratii, am auzit numai strigate, rasete in batjocura si am simtit numai fiori reci, de spaima, ce-mi urcau pe sira-spinarii, facandu-ma sa cred ca sunt intr-un cosmar, vrand sa ma trezesc cat mai repede...
-Hei, blondule! Abia astept sa-ti inrosesc fundu'! Striga un tip, la care nici macar nu am privit, fiind deja prea ingrozit de ceea ce ma inconjura. Stiam ca era vorba de mine... Eram singurul japonez cu parul blond si ochi albastrii din acel autocar.
Am fost bagat intr-o celula cu doua paturi suprapuse langa peterele stang, un veceu si un robinet fara chiuveta... Credeam ca mi se face rau! Cum putea cineva sa traieasca intr-o asemenea "incapere" ? Dar se parea ca aveam sa aflu si singur lucrul acesta...
-Buna... imi spune o voce de baiat. Nu-l observasem deoarece statea ghemuit sub plapuma patului de jos, dar de cum a iesit la iveala, i-am observat parul brunet, ciufulit, pe urma ochii putin obositi de un caprui inchis. Parea a fi genul tipului rebel, iar toate pierce-urile din urechi ma faceau sa-mi intaresc aceasta idee. In cea stanga avea doi cercei in lob, dintre care unul in forma unei cruci, si altul lat, de argint in pavilion. In urechea dreapta avea cinci cercei simpli, in forma de cerc, primul si ultimul fiind conectati printr-un lant subtire.
-Nu foarte buna... am rostit eu, oftand, lasandu-mi corpul spijinit de gratii.
-Inteleg cum te simti. Si eu am fost asa in primele zile de inchisoare, dar ai sa te obisnuiesti pe parcurs, imi spune el, ridicandu-se in sezut si facandu-mi semn sa ma asez langa el.
-Nu stiu cum as putea. E atat de ingrozitor aici...
M-am indreptat spre locul indicat, asezandu-ma pe suprafata moale, si retragandu-ma intr-un colt al patului, strangandu-mi picioarele la piept. Am inceput sa povestim, afland ca el era in acel loc de un an din cauza traficului de droguri, si mai avea de petrecut inca trei ani, deoarece atat a primit ca pedeapsa. Am aflat ca avea douazeci de ani si a inceput cu traficul inca de la saptesprezece, pentru a face rost de bani sa isi intretina familia. "Frumos din partea lui, dar putea cauta si o slujba normala." am cugetat eu, zambindu-i usor trist.
-Si tu? de ce ai ajuns aici? m-a intreabat el pe urma, devenind mai atent.
-Eu... pentru crima altora. Dar sincer sa fiu nu mai stiu cum s-a intamplat. Am fost drogat de cineva si nu imi mai amintesc aproape nimic din ziua aia, dar cert e ca nu sunt in stare de a omora pe cineva. Nu pot sa tai capul unei gaini care e deja moarta, apai sa omor un om! Cineva din asa-zisa mea "gasca" nu cred ca ma avea la inima, desi habar n-am ce am facut rau pentru a fii atat de mult urat de cineva...
-Huh! Nu stiu cum ar putea cineva sa te urasca. Stii, esti foarte frumos, imi spune el, apropiindu-se mai mult de mine.
-Umm... Multumesc? raspund eu privindu-l oarecum dezorientat, nefiind deloc obisnuit cu complimente venind din partea baietilor.
A chicotit amuzat, vazandu-ma asa, apoi mi-a atins obrazul cu mana dreapta, moment in care am auzit un fel de clopotel, care am aflat ca e cel care anunta timpul mesei. Nu imi era foame... De fapt nu voiam nimic altceva decat sa plec acasa, asadar l-am intrebat pe baiatul a carui nume era Shinobu, daca as putea ramane in "camera". Raspunsul a fost afirmativ, insa m-a atentionat sa am grija.
M-am intins pe patul lui, inchizandu-mi ochii sperand ca voi adormi cat mai repede, insa nu dupa mult timp, cineva isi face aparitia langa patul meu, razand in batjocura.
-Huh... Blondule, ti-am spus ca iti voi inrosi fundu'! Ha! nu stiu daca esti prost sau chiar vrei s-o iei bine de ai ramas aici, mi-a spus tipul, indemnandu-ma sa-l privesc nedumerit, insa speriat.
Era inalt, cu un corp bine lucrat, insa plin de cicatrici si tatuaje, ceea ce mi se parea scarbos. Pe langa asta, era chel si avea barba, parand a avea aproximativ treizeci si cinci de ani.
-Umm, da... Cand ai spus aia... la ce te-ai referit? am intrebat eu ridicandu-ma inapoi in sezut. Si apropo, numele meu e Kaoru, continui pe urma, zambind usor.
-Tu chiar esti tampit sau iti bati joc de mine?! m-a intrebat el rastit, prinzandu-ma de tricou cu ambele maini, ridicandu-ma cu totul de pe pat si izbindu-ma puternic de gratii.
De la acel punct incolo, trupul oncepuse din nou sa imi tremure. Ca sa fiu sincer, muream de frica, stiind la ce bataie as putea primi de la barbatul ala, asa ca, de teama, nu am mai scos niciun cuvant, sperand sa ma lase cat mai repede in pace. Dar tocmai pentru ca nu i-am raspuns la o intrebare, pe care nu am auzit-o fiind prea ocupat cu propiile mele ganduri, m-a trantit pe pat, moment in care eu am simtit o durere puternica la cap, apoi am pierdut orice contact cu realitatea...


***

Incercam sa-mi deschid lent ochii, auzind o voce si simtind mana cuiva ce-mi statea asezata pe obraz, si de indata ce am reusit, am vazut un chip de barbat... Parul era negru, precum cea mai intunecata noapte, incadrand un chip frumos dar masculin, iar ochii lui imi aduceau in minte imaginea unui ocean intins, nemarginit, privit atunci cand soarele apune, oferindu-i acea culoare de albastru inchis. Am clipit de doua ori, apoi am zambit...
-Uau... un inger? Am intrebat, fiind oarecum fascinat, pe urma i-am auzit rasul si observat zambetul, el amuzandu-se pe seama cuvintelor mele.
-Baiete... Daca eu eram un inger, lumea asta se ducea de rapa, mi-a spus el, continuand sa chicoteasca. Te simti bine? m-a interabat pe urma, ridicandu-ma in capul oaselor, facandu-ma sa realizez ca ne aflam pe pat.
-Nu stiu... Ma doare capul, am rostit eu, ducandu-mi mana la frunte. Cred ca m-am lovit.
-Asa e. Dar ai noroc, tipu' ala nu a avut destul timp la dispozitie pentru a te viola, mi-a spus el, ciufulindu-mi parul.
-Cum adica? Vrei sa spui ca barbatii pot face asa ceva? Intre ei?! Am intrebat, al naibii de confuz, facandu-l pe el sa se uite la mine cu ochii bulbucati.
-Iti bati joc de mine? Evident ca pot! Pe langa faptul ca pot, o si fac. Tu chiar ai optsprezece ani? A intrebat pe urma, ridicand o spranceana.
-De fapt am nouasprezece... Douazeci voi face in cinci decembrie, de ce?
-Si n-ai habar despre asa ceva? Ha... Rar se intalnesc persoane ca tine, mi-a spus, abia abtinandu-se sa nu rada.
-Scuza-ma ca nu sunt informat! Stiu despre relatiile baiat-fata. De ce sa ma intereseze numai de baieti? Habar n-aveam ca... Oh Doamne! Inseamna ca as putea fi violat?! De ce m-ar viola cineva?! sunt baiat! Am tersarit eu, imediat la acel gand, desi habar nu aveam ce s-ar putea intampla.
-Te-ai uitat vreodata intr-o oglinda? In ochii fetelor esti frumos, iar in ochii celor de aici esti "perfect pentru sex". Si nu prea cred ca vrei sa incerci asa ceva cu brutele de aici, deci trebuie sa ai mare grija daca nu vrei sa ajungi prada cuiva prea curand... Nu are sa-ti placa.
-Ce ma fac?! Daca tipul acela a vrut sa ma violeze, poate vor mai incerca si altii! De ce sunt dezbracat?! am strigat eu, deja in culmea disperarii, abia observand ca hainele lipsesc de pe mine, incercand pe urma sa-mi acopar zona intima cu ambele maini, si simtind cum obrajii incepeau sa mi se incalzeasca.
Inainte sa-mi dau seama, barbia mea a fost cuprinsa intre degetele lui, iar buzele mele acoperite de ale sale, lasandu-ma absolut socat. Dar simteam cum pulsul inimii se accelereaza, si nu parea sa-mi displaca nici macar atunci cand limba lui s-a strecurat in lacasul umed, explorand liber fiecare centimetru. Simteam cum trupul incepuse sa-mi tremure, insa de data aceea nu era din cauza fricii...



Piiics:

Kaoru <-- din punctul lui de vedere povestesc

Shinobu

Julian <-- numele lui apare numai in capitolul 2, dar el este cel care il saruta pe Kaoru ^_^

din nou Julian xD
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] - de Yaoi Queen - 09-03-2010, 04:16 PM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] - de myuu - 11-03-2010, 01:30 AM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] - de myuu - 15-03-2010, 02:05 AM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] - de myuu - 25-03-2010, 12:47 AM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] - de myuu - 02-04-2010, 12:20 AM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] - de myuu - 19-04-2010, 11:44 PM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] - de Faiery97 - 08-05-2010, 09:06 PM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] - de Ţiuşcăăă - 18-05-2010, 04:09 PM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] - de Sybelle90 - 08-11-2010, 05:30 PM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] - de anime_addicted - 11-12-2010, 09:00 PM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] - de anime_addicted - 19-12-2010, 05:22 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.065 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.660 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.776 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.614 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.717 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.270 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.030 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.811 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.832 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.710 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)