Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[FinalFantasy] Just for love…

#6
Am venit cu nextul...adica Triunghi Scalen s-a cam enervat...in orice caz scuzati eventualele greseli, nu am apucat sa corectez acest capitol. Sper sa va placa. Astept multe critici.


Capitolul 5
Akane P.O.V

Mai erau cateva minute inainte de a sosi cei doi indragostiti, Tifa si Cloud, sa ma ia pentru a merge la petrecere. Mi-am aplicat cu repeziciune fardul de nuanta inchisa, rujul rosu si mi-am aranjat parul sus, zburlindu-l putin, lasand doua suvite de o parte si de alta a fetei. Eram gata la timp, deoarece exact cand sa-mi iau geaca, claxonul le anunta sosirea.
Inca de cand am intrat pe strada corespunzatoare clubului, am putut auzi muzica . Cred ca va fi o petrecere reusita. Clubul era imens, dar decorat cu bun gust. De indata ce am intrat, Joey a venit sa ne intampine. Si-a pus mana in jurul taliei mele, fiind nevoit sa si-o retraga atunci cand mi-a intalnit privirea furioasa. Poate arata bine dar stati putin ca nu merge chiar asa. Cloud si Tifa au ramas pe undeva sa se pupe, faceau asta cam des in ultima vreme, ma rog de ieri de cand sunt impreuna, datorita mie. In fine, i-am lasat pe porumbei linistiti si m-am dus la bar sa comand ceva . Sorbeam incet din pahar, cand satenul vine langa mine. Dar stiu ca nu voi scapa usor de el. E simpatic, dar prea insistent ce naiba. M-am prefacut ca nu-l observ, gest ce la enervat.la culme. Si-a pus mana in jurul gatului meu, doamne ce tip. Din nou nu l-am bagat in seama, asa ca m-a intors spre el. L-am privit drept in ochi, el privindu-ma la randul sau. M-a prins de umeri. Pentru o clipa m-am pierdut in ochii lui caprui., dar am fost readusa la realitate cand m-a tras spre el si si-a lipit buzele de ale mele. Imi venea sa-l plesnesc, cum isi permitea? Eram pe de o parte ofuscata, dar in acelasi timp imi placea. Trebuia sa recunosc, stia sa sarute. Cand am sesizat ce fac, era putin cam tarziu. Nu am mai fost nevoita sa ma retrag, facuse altcineva asta in locul meu. Pumnul a facut contact cu fata lui Joey , trantindu-l la pamant. Mi-am ridicat privirea spre faptas si am ramas masca: Noctis. Era nervos, asta am putut constata cu siguranta. Joey s-a ridicat si s-a napustit asupra lui, dar acesta sa ferit, trantindu-l din nou la pamant. Joey castiga un mic avans cu pumnul ce ajunse in fata brunetului, dar acesta se revansa cu un picior in burta. Se adunase lume in jurul lor, dar nimeni nu ii oprea. Am luat-o la fuga cautandu-i cu privirea, pe Tifa si Cloud. I-am gasit sarutandu-se pe balcon, doamne oamenii astia. Mi-am dat ochii peste cap.
- Cloud, ce d***u faci aici. Du-te si opreste-i pana nu se omoara.
- Ce? Cine? Cum? Era absolut dezorientat, saracul
- Noctis si Joey se omoara, nimic important. Nu-ti face griji! am spus eu sarcastica
A sarit ca ars si a patruns prin multime pana la cei doi. Intre timp s-au facut prezenti si companieri mei, care l-au prins pe Joey, Cloud tinandu-l pe Noctis. Tifa s-a uitat intrebatoare la mine, dar eu am ridicat din umeri. Adica nu stiam exact ce s-a intamplat. Noctis se afla in fata usii, cand s-a intors si a venit spre mine. Ops ! Cloud s-a pus in fata lui, dar dupa ce au discutat cateva secunde, probabil l-a asigurat ca nu se va intampla nimic l-a lasat sa treaca. Am facut tur retur, incercand sa ma indepartez, dar teapa. M-a prins de mana si a inceput sa ma traga dupa el.
- Da-mi drumul ! de-a dreptul i-am poruncit.
- Obliga-ma! A afisat un zambet strengaresc. Ajunsi afara, am reusit sa imi eliberez mana, iar acum stateam si ne priveam. A murmurat un de ce dar nu stiu daca era intentia sa-l aud si eu sau a spus-o doar pentru sine . De ce a facut asta? De ce l-a pocnit asa pe Joey? Stiu !!!! Pentru ca incearca sa se revanseze pentru faza de la cafenea. Asta trebuie sa fie . S-a apropiat de mine, dar cand eram la cativa milimetri distanta unul de celalalt s-a intors si a plecat. Ce ciudat !

Noctis P.O.V
La inceput nu mi-a venit sa-mi cred ochilor. Erau impreuna, buzele lor erau lipite.Akane si Joey se sarutau. La inceput vroiam sa cred ca el o forta, dar se pare ca Akane nu protesta in nici un fel. Ceea ce am facut mai departe, a fost instinctiv, nu m-am mai gandit la nimic. Sangele imi pulsa in vene, iar satisfactia pe care am avut-o cand i-am tras un pumn si i-am vazut despartiti a fost incredibila. Tampitul s-a napustit si el asupra mea, dar m-am ferit si l-am trantit din nou la pamant.
Nu a fost placut sa-i simt pumnul pe fata mea, iar vorbele lui aruncate in vant mi-au sporit suferinta pricinuita de ceea ce am vazut cu cateva momente in urma.
- Ti-am zis ca va fi a mea.
Pentru el cred ca a fost mult mai putin placut sa imi simta piciorul in burta. Inainte de a simti bratele lui Cloud cum ma prind l-am avertizat ca nu voi ceda fara lupta. Eram la usa , cand mi-am intors privirea si am vazut-o. Rochia pe care o purta ii venea asa bine. Cizmele aveau tocurile foarte inalte, ma mir ca nu cadea cu ele. Cum poate cineva atat de frumos sa poate pricinui atata suferinta. Fiecare fata ma place si ar face orice pentru a le da atentie, dar ea, cea pe care o gasesc speciala nu imi da atentie. Nu inteleg de ce am am fost atat de impulsiv. Oare ma indragostesc sau este doar atractie? M-am dus spre ea dar Cloud s-a bagat in fata mea . I-am explicat ca nu mai am de gand sa ma bat si intr-un final a inteles. Am luat-o de mana si am tras-o pana in exteriorul localului. Mi-a poruncit sa-i dau drumul, lucru pe care l-am facut cand am ajuns afara. Am privit-o lung. Era superba. De ce a facut asta? De ce? Dupa ultimul lucru spus s-a uitat la mine ingrijorata. Oare m-a auzit? Mi-am apropiat fata de a ei pana am fost la doar cativa milimetri. Imi placea parfumul ce era impregnat pe pielea ei. Vroiam sa o sarut, dar m-am oprit si m-am departat de ea. Nu o puteam face. Nu vreau sa fie asa ! Vreau ca sarutul sa fie magic, nu vreau sa o oblig sau alte lucruri. Vreau ca si ea sa-mi impartaseasca sentimentele, de care nici eu nu eram prea sigur. M-am mai intors o dat inapoi, greseala fatala. Joey venise dupa ea. Nu aveam de gand sa mai intervin. Era alegerea ei. S-a apropiat de ea , dar ea a facut un pas in spate, l-a respins?! Nu imi puteam crede ochilor. El a vrut sa se apropie din nou, dar Akane l-a impins, in acelasi timp dezechilibrandu-se. A alunecat de pe bordura, aterizand in mijlocul drumului. O decapotabila, trecea in viteza, prea mare ca frana sa-si faca efectul atunci cand a vazut-o. Prea tarziu, era intinsa pe asfalt plina de sange. Am luat-o la fuga, in cateva secunde fiind langa ea. Am luat-o in brate, am tras-o din drum si am inceput sa o imbratisez cu putere. Am sunat salvarea, continuand sa-i vorbesc. Masina a intrat pe strada si am ridicat-o, restul lasand pe seama medicilor.

http://www.ijs365.org.in/ENGLISH/origina...makeup.jpg - make up-ul
http://www.hairstylesguru.com/images/for...rstyle.jpg - freza de la petrecere



Răspunsuri în acest subiect
RE: [FinalFantasy] Just for love… - de : : :Theo: : : - 19-04-2010, 06:20 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Când fulgerul loveÅŸte Me†al. 7 4.527 10-09-2011, 12:43 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)