Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Grim Tales from down below

#1
Buna! Mi-am amintit de un comics pe care l-am citit si mi-a placut foarte mult. M-am gandit sa il impartasesc cu voi(din moment ce l-am cautat la search si nu l-am gasit) si sper ca postez in locul care trebuie, daca nu, rog moderatori sa ma ierte si sa inchide/mute topicul dupa caz.

Grim Tales from down below este un comics(webcomics cred ca e termenul cel mai potrivit) facut de un artist cunoscut doar ca Bleedman si este gazda pe un site(pe care este de altfel si comics-ul).

Comics-ul contine mai multe personaje, unele cunoscute iar altele care sunt creatii proprii. Povestea are la baza The Grim Adventures of Billy and Mandy (pot sa spun din start ca Negrele aventuri arle lui Billy si Mandy nu mi-au placut niciodata si nici nu cred ca imi vor placea vreodata, dar modul in care artisul sa folosit de aceastea in poveste este uimitor), The Nightmare Before Christmas si Spawn. Firul povestirii se concentreaza asupra familiei Grim si a celor doi copii, explicand modul cum au ajuns ei pana in prezent, sa spunem asa. Deasemenea este corelata cu trecutul povestii in curs. Grim Tales este deasemenea mult mai intunecata sau mai sinistra chiar si decat povestile pe care le are la baza. Din cate am inteles eu v-a mai fi si o a doua serie numita Grim Tales from up above.

Despre poveste ce pot sa va spun. Am vazut pentru inceput pe YouTube un filmulet in care erau imagini din comics, iar modul in care erau realizate m-au atras(in limbaj de messenger eram =p~), si am cautat pe internet, ca altfel nu se mai putea. Dupa ce am aflat numele, totul a fost usor am gasit site-ul imediat. Pot sa spun ca m-a cucerit definitiv de la primele pagini si nu m-am mai putut opri(celor care le-am recomandat acest comics au avut aceleasi „simptome”) Firul povestii este captivant si interesant, trebuie doar sa-i dai o sansa si sa te uiti. Deci daca ai chef de citit cred ca e mai bine sa nu mai ai nimic de facut mai tarziu pentru ca s-ar putea sa nu te mai poti opri(cel putin asa am patit eu). Mister, suspans, aventura, si chiar putin sumbru(un deliciu pentru admiratori genului), nu vreau sa spun mai multe ca sa nu stric placerea de a o citi chiar voi. Este scrisa in engleza si are patru capitole din cate imi aduc aminte.

Vreau sa stiu parerile celor care au citit-o sau au auzit de ea. Ce credeti despre ea? Din caz ca nu ati citit-o o puteti gasi pe site http://grim.snafu-comics.com/?comic_id=0 chiar prima pagina, ca sa cititi mai departe apasati next, dar cred ca va descurcati(nu vreau sa creada cineva ca incerc sa fac reclama, doar ca mi se pare mai complicat ca sa spun sa mi se dea pm doar pentru ca sa le dau adresa... e acelasi lucru).

See ya
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]



Răspunsuri în acest subiect
Grim Tales from down below - de IceCat - 16-02-2010, 03:02 PM
RE: Grim Tales from down below - de nemo-chii - 31-03-2010, 08:28 PM
RE: Grim Tales from down below - de IceCat - 30-04-2010, 03:02 PM
RE: Grim Tales from down below - de Sin - 04-06-2010, 06:52 PM
RE: Grim Tales from down below - de IceCat - 05-06-2010, 11:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)