Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Still Hope [16+ Yaoi Mr. Hangover x Yu Phoenix] by Nya & blueapple

#3
Ok, ok, ok. Neatza catre pranz sau mai catre noapte! Ma bucur sa mai vad un fic Cinema Bizarre aici. Voi comenta mai in stlul meu, deci voi critica. Sa incepem:

decis să plec lăsându-mi - am decis sa plec, lasandu-mi
bântuii - eu bantuii maica pi strazi ca trebuii sa ma duc undiva, nu? Singurele verbe care se scriu cu doi "i" sunt la persoana a II-a si sunt: tu vii, tu stii, tu scrii, tu fii, tu tii si toate cuvintele derivate de la ele, cum ar fi "tu devii". Forma pe care, aparent, ai folosit-o este de perfect simplu, persoana I si nu e tocmai cea mai estetica.
acestor lucruri dar acum - acestor lucruri, dar acum. Inainte de "dar", "iar", "insa" si altele se pune mereu vigula, daca scrii in ordinea fireasca a cuvintelor.
Am nevoie de un acoperiş şi cum nu am prea mulţi bani aşa că hotărăsc să mă îndrept spre un hotel ieftin dar pe care îl ştiam încă de când aici era casa mea. - "Am nevoie de un acoperis si cum nu am prea multi bani, ma hotarasc sa...". Daca voiai sa folosesti "asa ca", trebuia sa formulezi astfel: "Am nevoi de un acoperis si nu am prea multi bani, asa ca..."
Mintea şi inima mea au fost de altfel, mereu opuse în preferinţe, iar eu sclavul lor timid şi nehotărât - "Mintea si inima mea au fost, de altfel, mereu opuse in preferinte,..."
rostii - vezi "bantuii"
privii - vezi "bantuii"

Cam atat am avut de zis. Astept cu nerabdare continuarea si va urez numai succes si inspiratie!
Ja ne!

P.S. Daca v-a deranjat ceva din postul meu, PM si sterg.
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Still Hope [16+ Yaoi Mr. Hangover x Yu Phoenix] by Nya & blueapple - de adyna_45 - 14-02-2010, 09:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Lost hope hidden in the dark .. Kyandi. 10 5.244 29-08-2012, 09:26 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Hope for a dream [ +16] sickness 5 3.289 12-03-2011, 06:11 PM
Ultimul răspuns: hiimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)