Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fast drive +16

#1
Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul naruto si nu fac profit de pe urma lor.

Heya, acest fic este in colaborare cu sysu meu, Hanaaa. Este o poveste sasusaku. Meritele nu merg numai la mine sau la ea, la ambele si daca nu ne criticati pe amandoua va mananc. Apropo, eu povestesc din perspectiva lui sasuke si Hanaaa din perspectiva sakurei.

Eliberarea

Sasuke: Stateam langa patul de o persoana, cu saltea tare si foarte subtire, ca si foita de ceapa. Ma rog, nici chiar asa, dar aproape. Razele soarelui din Miami, intrau prin geamul micut cu grati de la celula mea. Acele raze, cadeau delicat pe spatele meu, stranspirat si pe tatuajul in forma de dragon, care se afla pe omoplatul stang, dar si cicatricea care se intindea de la sold, partea stanga, pana la umarul drept, era mangaiata de ele. Aceasta transpiratie se datora faptului ca faceam flotari intr-o mana. Parul meu negru cu tente de albastru la lumina, imi atingea delicat umeri, era totul in fata. Ochii mei negri priveau podeaua din ciment, tare si rece. Purtam doar o pereche de pantaloni gri, toti murdari, ca bluza de detinut se afla pe pat. Hai o data, ca vreau sa ies de aici si sa ma duc s-o caut pe Yuna, sora mea geamana. Trecusera cinci ani, de cand am fost separati. Cine dracu m-a pus sa ma alătur Yakuzei? Dar pana nu-ti dai cu dinti de piatra nu te potolesti. Aud niste pasi si atunci m-am oprit din facut flotari. Ma ridic in picioare si i-au bluza de puscarias pe mine.
- Uchiha, cum dracu ai stat mai mult decat trebuia? Ma intreba un gardianul care intra la mine in celula si imi puse catusele la maini si picioare.
- Se mai intampla, domnule gardian, spun eu lingusitor, ca sa nu ma ia la intrebari.
- Dar totusi doi ani? Hai, miscare.
Sunt impins afara din celula si ma miscam cam incept din cauza lanturilor. Treceam pe langa celulele cu oameni, care erau invidiosi pentru ca eu am stat singur. De ce? Ca mi-am ucis colegul de celula, cand a incercat sa ma violeze la dusuri. Cum l-am ucis? Rupandu-i coloana vertebrala si el a picat atunci, pe jos, aratand ca un accident mortal. Asta s-a intamplat la cinci zile dupa ce am fost transferat din New York, aici in Miami. Am intrat repede in gratile sefului de la penintenciar si mi-am sters tot cazierul, si scurtandu-mi mult sederea in puscarie. De la pe viata la trei ani, dar cu ocazia asta l-am rugat pe Kankuro, fratele cel mare a lui Gaara – si el care v-a fi eliberat o data cu mine – sa afle cate ceva despre Yuna. Dupa ce am strabatut coridorul, am dat nas in nas cu Gaara. Parul sau roscat, era lung ca al meu, prins in coada. Ochii turcoaz, ma priveau prietenos – complice – si bucurosi ca am scapat. Cand am fost dusi la vestiare, da-te jos catusele, si ne-am schimbat de hainele de puscarias, m-am simtit ca un nou-nascut.
- Libertate! Tipa Gaara, cand am iesit pe poarta inchisori.
- Taci boule, ca toti se uita la noi, spun eu, luandu-l de dupa gat si ciufulindu-l usor. Zici ca esti fata cu parul asta lung.
- Cine vorbeste. Hai la taxiul lui Kankuro.
Ma uit in parcarea inchisori si vad un taxi si langa el, ne astepta un barbat de treizeci de ani. Parul saten-inchis, era tuns scurt si ciufulit. Ochii negri ne priveau bucurosi. Purta un maiou negru si o pereche de pantaloni trei-sfert, kaki. In picioare avea niste slapi de plaja. Deci se cunostea ca este in Miami. Se urcam in taxi si acesta ne duse intr-un cartier de bogatasi, dar opri intre doua vile, care nu erau pazite, din cate spunea satenul. Am coborat din masina, si mi-am trecut mana prin pletele de abanos. Trebuia sa-mi fac rost de roti sa ma duca pana in Los Angeles, pentru a o gasi pe sora mea geamana, Yuna. La douazeci si trei de ani ai ei si ai mei, ea nu a cunoscut cat de dura e lumea pe care am cunoscut-o eu la „scoala”.
- Crezi ca vom gasi ceva de valoare in aceste vile, prietene? Ma intreba Gaara, dupa ce i-am facut cu mana fratelui sau.
- Daca nu de valoare, fac si eu un dus si imi tai din plete, i-am raspuns, in timp ce am sarit gardul unei vile.
Vila avea vreo doua etaje, cu piscina si toate cele. Deci nu v-a fi problema sa intru in vila. Ajung la parter si iau un cui de la burlan si descui usa de sticla din spate. Intru in bucatarie si iau niste manusi de gatit din cuier, ca sa nu las amprente. Primul lucru care l-am facut a fost sa ma duc in baie. Am luat o foarfeca si mi-am taiat parul scurt si apoi i-am dat foc. Am facut un dus fierbinte si dupa ce m-am imbracat cu o pereche de pantaloni negri, trei-sfert si cu o multime de buzunare. Mi-am mai luat pe mine un maiou negru si peste o camasa alba, descheiata la toti nasturi si cu manicile indoite. Intr-un rucsac mi-am bagat niste haine pe marimea mea, bani din seif, bijuteri si am gasit o pereche de chei de la o masina. Gaara ma gasi, cotrobaind prin frigider, golindu-i pe oameni de mancare.
- Vezi ca o sa te faci ca un porc numai bun de taiat de Craciun, facu misto de mine, roscatul cu un rucsac in spate.
- Sgta-tui sghtyesa minifregcajreoa ion gouat. Mioue fouaome, spun cu gura plina de mancare.
- Ce? Vorbeste pe romana tipule, nu pe limba prosteasca.
- Am spus sa-ti stea mancarea in gat. Mi-e foame, ii traduc.
Dadu din cap si vad ca isi taie din plete. Imi spuse ca este timpul sa plecam, ca oricand se pot intoarce stapani vilei. Incuviintez si iau din dulap bere, apa minerala, conserve, fructe, branza, cascaval si paine. Mai iau niste cutite, furculite, linguri si lingurite si niste ceai. La insistentele tipului, luam niste farfuri din portelan, toata argintaria, oale si doua sticle de wisky. Doamne ce ma fac cu tine Gaara. Iesim din casa si mergem atenti in gara. Acolo ne pica falca de un metru in pamant. In garaj se afla un Vantage GT2, nou-nout. Negru, cu aripa de curse, caroseria cu verde incercuita si cu geamuri fumuri. Roscatul se ciupi crezand ca viseaza si eu mi-am trantit o palma peste fata. Mama si maiculita ce masinuta aveam in fata. Dezactivez alarma si aruncam rucsacele pe bancheta din spate. Gaara vru sa se urce la volan, dar i-am spus sa ma ajute sa luam ceva de pe aici. Cum ar veni niste scule foarte bune si multe altele.
Dupa ce i-am mai usurat pe oameni acestia de ceva bunuri, ne-am urcat in masina si am iesit usor din garaj. Ochii nostri mergeau in toate partile pentru a vedea daca e vreun politist. Cand vom iesi din oras voi fi foarte usurat. Mergeam cu oare care incordare la volan, in timp ce Gaara tot trancanea despre Las Vegas sau Suidat de Mexico sau Brazil. Ma durea fix in paispe de aceste orase. Vreau sa-mi gasesc sora geamana si sa fugim din America in Europa sau in Australia sau oriunde altundeva, decat aici.
- Los Angeles? Ma intreba, cand i-am raspuns unde as vrea sa merg. De ce? Acolo este infractiunea in floare.
- Daca vrei, pot sa-ti fac rost de o masina ca asta, dar eu vreau sa ajung in Los Angeles. Acolo este sora mea geamana, il lamuresc pe copilotul meu.
- Frate, sti ca am facut un juramant ca vom fi mereu impreuna, la bine si la rau, ca frati. Daca vrei sa mergem in Los Angeles si sa ne gasim sora mai mare…
- Mai mica.
- Ha?
- E mai mica decat mine cu cinci minute.
- Ma rog. Sora mai mica, sa mergem, dar te-ai gandit cum o gasim?
- Vedem atunci, spun bucuros, cand am intrat pe autostrada cu directia L.A.
Rezista Yuna, ca voi veni dupa tine sa te ajut. Fratele mai mare, mereu are grija de cel mic si in plus in L.A. te poti distra pe cinste si mai ales ca am auzit ca au niste curse de masini misto, poate participam la cateva, dar v-a trebui sa-i fac rost lui Gaara rost de masina de curse ca a mea. Dar la Vantage trebuie sa mai pun doua tuburi de NO2, care ma v-a ajuta sa castig. Mai ales ca cursele de motoare si masini sunt specialitatea noastra. Demon – eu – si Ghepard – Gaara – eram cei mai buni soferi de curse ale Yakuzei, pana am ajuns la zdup, dar de data asta numai ma las prins, chit ca voi fi impuscat, numai ma intorc la racoare…
- Pazea L.A. ca vin Demon si Ghepard spre tine, tipa pe fereastra nebunul de langa mine, cand am vazut ca peste doua mii si ceva ajungem la granitele orasului.
- Nebunule, ii spun amuzat de prostia lui din cap, dar avea dreptate.
Demon si Ghepard vin pentru a castiga orice intrecere…

http://www.autoghid.ro/UserFiles/Image/J...01%202.jpg Vantage GT2



Răspunsuri în acest subiect
Fast drive +16 - de ellamanu - 05-02-2010, 03:01 PM
RE: Fast drive +16 - de Yuki ` - 07-02-2010, 02:40 PM
RE: Fast drive +16 - de Suki - 18-02-2010, 08:49 PM
RE: Fast drive +16 - de Vir - 24-02-2010, 09:45 AM
RE: Fast drive +16 - de Adri@n@ - 24-02-2010, 06:47 PM
RE: Fast drive +16 - de Shadow. - 06-03-2010, 09:59 PM
RE: Fast drive +16 - de Nywa - 17-03-2010, 07:24 PM
RE: Fast drive +16 - de Adri@n@ - 19-03-2010, 12:53 PM
RE: Fast drive +16 - de Shadow. - 01-04-2010, 04:39 PM
RE: Fast drive +16 - de Adri@n@ - 24-04-2010, 12:51 PM
RE: Fast drive +16 - de Teki - 24-04-2010, 03:06 PM
RE: Fast drive +16 - de Nywa - 25-04-2010, 01:04 PM
RE: Fast drive +16 - de Vir - 01-05-2010, 01:47 PM
RE: Fast drive +16 - de Shadow. - 02-05-2010, 08:51 PM
RE: Fast drive +16 - de Vir - 08-05-2010, 11:09 PM
RE: Fast drive +16 - de ~fl0@3e#de#c!3e$~ - 18-05-2010, 09:32 AM
RE: Fast drive +16 - de Khonsu - 18-05-2010, 03:25 PM
RE: Fast drive +16 - de Nywa - 18-05-2010, 06:28 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)