Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Drogurile^_^

#9
Uhm, citind postul lui Yondaime, constat ca are mare dreptate O.o Buna expunere a punctului de vedere.
Ma vad in postura de a-mi spune si eu parerea, ceea ce este aproape asemanatoare cu a sa: Cunosc persoane care da, se presupune ca s-au drogat, asa au zis ele, si asta a fost o greseala. Nu toti au facut-o vrand, fiindca a fost si cazul in care prietenii i-au pus cine stie ce in bautura, i-au dat o tigara, pare-se, nu tocmai "curata", dracii d-astea.
Oricum, persoanele care spun ca nu se pot lasa de droguri... Hm, incert. Exista doar "Nu vreau", nu exista "Nu pot". E o prostie, in opinia mea, sa te droghezi ca asculti, cum a zis Yondaime, cine stie ce trupa, sau sa te droghezi ca sa fii "cool".
"Respectul" e atras acum prin lucruri rele, in loc de lucruri bune, spre dezamagirea unora dintre noi. E groaznic sa-ti vezi prietenii drogandu-se si sa nu ai cum sa faci ceva, doar pentru ca ei il iau pe "nu pot in brate".
Drogurile sunt, de altfel, un subiect tabu pentru multi dintre noi, acestia evitandu-l, in special cei ce le-au incercat. Oricum, opiniile sunt impartite, ca de fiecare data.
Cu toate astea, daca cineva vrea sa se lase, o face, asa cum se si apuca prin propria sa vointa.
Apreciez sinceritatea persoanelor care au putut recunoaste ca s-au drogat macar o data, insa e pacat sa se distruga vieti prin pastile, prafuri etc 78
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
Drogurile^_^ - de Hitman - 03-01-2010, 12:13 AM
RE: Drogurile^_^ - de Flash - 15-01-2010, 04:39 PM
RE: Drogurile^_^ - de Yondaime - 05-05-2011, 12:24 PM
RE: Drogurile^_^ - de Recviem - 02-04-2010, 02:47 PM
RE: Drogurile^_^ - de Ayuka - 02-04-2010, 08:37 PM
RE: Drogurile^_^ - de Baraha5.6 - 13-05-2010, 02:46 PM
RE: Drogurile^_^ - de mellolo - 01-05-2011, 08:47 PM
RE: Drogurile^_^ - de Archangel - 03-05-2011, 01:16 AM
RE: Drogurile^_^ - de Beatrix LaVey - 13-05-2011, 12:31 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)