Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Confesiunile unui drogat

#1
Hei .. :D
pai sunt noua pe aici dar m-am gandit sa-mi postez .ficul[desi nu stiu daca il pot numi asa pentru ca mai am mult de lucrat sa ajung anumite persoane :D:D]
ma rog :-j .. va rog sa criticati sincer :D

Capitolul 1

Este miezul noptii. Intr-o casa luxoasa din centrul Londrei, unde luna plina isi oglindeste imaginea in iazul din spatele casei si unde stele sclipesc pe cerul noptii, aratandu-i farmecul, o usa se tranteste de perete. Dupa cateva secunde apare un baiat, cu parul blond pana la umeri si ochii albastrii vineti, cu buze subriti si nasul carn. Corpul sau mult prea slab se sprijina de tocul usii, iar mana sa cade pe ciocanelul in forma de proumbita de la usa, ranind-o. Pe pantalonii sai negrii se prelinge sangele care cade pe shoesi sai albastrii. Cu o miscare lenta isi arunca geaca de piele pe podea, apoi cade. Mirosul de sange, alcool,droguri si cine stie ce altceva se intipareste in aer facandu-l de nerespirat.
O adolescenta cu parul brunet pana mai jos de umeri, prins intr-o coada lasata pe state, cu ochii albastrii vineti ca ai fratelui sau, dar nu din cauza drogurilor ci a lipsei de somn si buze la fel de subtiri, coboara scarile si se repede asupra baiatului ridicandu-l. Pijamaua sa verde incepe sa se murdareasca de sange si sa capete miros de alcool.

-Mamaaa!!Iar incepe! striga fata, dupa ce isi pune fratele pe canapea si ii curata rana. Dar nu vine nimeni, asa ca fata este nevoita iar sa-si ingrijeasca singura fratele. Ii da sa bea apa si sta cu el pana se trezeste. Desi uraste sa faca ceea ce face. Isi uraste mama mult prea neglijenta fata de cei trei copii ai ei. Dar ea isi petrece toata ziua intr-un birou la fel de luxos ca si casa lor, lucrand "pentru a le face o viata mai buna". Poate de aceea baiatul cel mare, Cody, a ajuns asa un drogat.

In final, Chloe, a ajuns sa adoarma pe canapea langa baiat, stiind ca atunci cand se va trezi se va simti atat de rau incat va avea nevoie de ea. Stia asta din proprie experienta, cum e sa te droghezi.Facand si ea asta, fiind cazuta intr-o depresie groaznica cand tatal lor a murit, si stiind cum e sa te trezesti cu tot corpul zvacnind, acum statea alaturi de fratele sau aproape in fiecare seara. Zorii zilei ii trezesc pe amandoi pe canapea, umar langa umar, amadoi patati de sange, amandoi cu ochii mari si vineti, desi din cauze diferite.

O femeie cu culoarea parului innrudita cu cea a lui Cody prins intr-un coc neglijent la spate, ochii verzi si cearcane proeminente coboara scarile. Cand ii vede pe cei doi ridurile de pe frunte si din jurul gurii se acceantueaza facand-o sa para mai batrana decat e de fapt. Gura i se stramba intr-o grimasa si isi mijeste ochii, incercand parca sa se trezeasca dintr-un cosmar oribil. Se indreapta catre cei doi copii gemeni ai sai. Fiica sa s-a vopsit cand avea paisprezece ani bruneta. Isi amintea perfect cat de tare se certasera pe tema asta si cu cata convingere si-a tinut fata punctul de vedere. In afara de culoare parului cei doi seamana ca doua picaturi de apa.

<Loren>

Cand o vad pe fiica mea alaturi de Cody cu ochii vinetii stiu ca ceva nu este bine. Ma indrept spre ea si o prind de incheietura mainii poate un pic mai brutal decat era necesar. Chloe incearca sa ma indeparteze cu o dexteritate uititoare pentru o drogata.

-Iar te injectezi? Ce-i cu tine, ai innebunit? Vrei sa mori? avalansa de intrebari iese din gura mea inainte sa le pot gandi si abia dupa aceea imi dau seama cat de tare au ranit-o pe fiica mea.

-Si daca o fac, ce-ti pasa, totusi? Nu vezi ce se intampla cu familia ta? Nu ma injectez, nu-s asa tampita. In schimb de Cody nici nu-ti pasa, de Melissa uiti mereu. Daca eu m-am pricopsit cu nenorocita asta de boala trebuie sa-i neglijezi pe ei? Tre' sa-mi faci mie crize cand am grija de fratele meu si pe el il lasi sa se drogheze? E corect asa mama ? E corect?

Cuvintele spuse de fata mea ma lovesc ca o mie de pumnale. E greu sa auzi aceste lucruri de la copilul tau, si mai ales cand sunt adevarate.E adevarat mi-am neglijat copiii, Cody a devenit un drogat ambulant, iar Melissa, fiica mea cea mica este pe cale de a deveni sociopatica. Chiar daca am incercat sa ma ocup de toti, tot de Chloe mi-a pasat cel mai tare si dupa cum se vede tot ea sufera cel mai mult.

Apoi se intampla ceva minunat. Scena la care asist imi inmoaie sufletul. Baiatul meu, care s-a trezit de vreo doua minute, si a stat ascultandu-ne cearta, isi ia sora in brate protector de parca ar vrea sa o apere de ceva. Nu stiam ca sunt atat de uniti, ca faptul ca eu nu am fost alaturi de ei, i-a facut sa se ajute atat de mult unul pe altul. Pentru prima data, dupa mult timp, ma incearca in un sentiment de mandrie fata de copiii mei. Si apoi imi dau seama,brusc, de cine voia Cody sa o apere pe sora lui ... De MINE ...
There are three kinds of people; those that make things happen, those that watch things happen and those who don't know what's happening.



Răspunsuri în acest subiect
Confesiunile unui drogat - de Nemesis. - 02-01-2010, 01:20 PM
RE: Confesiunile unui drogat - de BloodyInnocence - 02-01-2010, 02:18 PM
RE: Confesiunile unui drogat - de Verrine - 02-01-2010, 02:33 PM
RE: Confesiunile unui drogat - de Nemesis. - 10-01-2010, 03:32 PM
RE: Confesiunile unui drogat - de Verrine - 10-01-2010, 10:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Confesiunile unor iubareti ^Ciresica^ 34 26.110 19-12-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Sho-Yo


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)