Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Take your hands off from my present by Bonny and Dizzy

#1
Era dimineata de Ajun in casa familiei Haruno. Sakura impreuna cu prietenii ei impodobeau pomul de Craciun cu tot felul de globulete si bomboane. Era liniste si pace, o armonie perfecta pot spune, pana cand Naruto veni si tipa: ”CE FACE TOATA LUMEA?”, iar globurile cazura din pom, lovindu-se zgomotos de podea.
- Naruto, baka, ai spart globurile! Ce vi ca idiotu` si zbieri?? Nu vezi ca suntem ocupati?! tuna Sakura in timp ce se uita mirata pe covor.
- Ei bine, spuse blondul, mi-am exersat colindele si, uite: ”Mos Craciuuun, cu plete daaalbeee…”... Spuf!,toate geamurile incep sa crape.
- Naruto,idiotule,ai spart geamurile!!tipa Sasuke .
- Vorbeste domnu’ mare si tare, ingana Naruto.
- Ce faceti aici copii?intreba Kakasi care tocmai aparuse cu vestita lui carte “Vino,vino paradis”, partea a doua.
- Desteptul de Naruto ne-a spart globurile cu tipatul lui,apoi mi-a spart geamurile cu rahatul lui de colind! striga rozalia, nervoasa si rosie la fata.
- Cu geamurile si cu globurile se rezolva in doua minute, si, deodata cioburile incepura sa se lipeasca intre ele si sa se aseze fiecare in forma unui glob, ramanand toti copiii uimiti. Dar cu cartea mea, ”Vino,vino paradis” 2,ce faceti? Stiti voi, se termina ,si partea a 3 e editie limitata ,si… - Kakasi facu ochisorii de catelus-, si totusi vreau sa vad cum Niko-chan il vrajeste pe Simbad…. Dar vad ca vorbesc singur pentru ca TOTI ati plecat!
- Sakura,crezi ca s-a suparat Kakashi ca am pkecat si l-am lasat singur? intreaba Hinata un pic rusinata.
- Kakashi? Suparat? Poate daca numai afla daca reuseste Niko-chan sa il vrajeasca pe Simbad, raspunse Naruto.
-Da, si oricum, deja i-am cumparat cadoul, deci, numai trebuie sa ii ascult toate povestile despre Niko-chan, spuse Sasuke plictisit, ca de obicei. Acum, vreau sa raman un pic singur pentru ca am de cumparat niste lucruri pentru….pentru… pisica mea!
- Dar, Sasuke, tu nu ai pisica, zise Sakura banuitoare, aruncandu-i o privire seducatoare. Sau te duci in oras sa cumperi cadourile?
- Aaaa,nu, in niciun caz, raspunse Sasuke, rosu la fata. Am gasit, sti tu, o pisica pe strada ieri si… am luat-o si… hai ca trebuie sa plec sa ii iau de mancare. Paa!
- Pa! strigara Sakura si Hinata in cor. Dar tu, Naruto, ce faci , ai si tu vreo pisica pe care ai gasito pe drum ieri ? il tachina Hinata.
-Eu? Pisici ?Niciodata! Eu am treaba cu Tsunade…E secreet! Hai ca am plecat, paa! striga Naruto in timp ce alerga cu spatele. BUF! deodata pe jos. Sunt bine, pa!
- Aoleu, Naruto,pa! striga ingrijorata Hianata.
- Acum, draga mea ,numai noi am ramas. Ce zici, mergem la Mall sa aruncam un pic cu banii pentru ai nostrii iubiti? intreaba Sakura amuzata.
- Bine! exclama Hinata entuziasmata.
Dupa doua ore de shopping, acasa la Sakura

- Ce bine a fost! striga rozalia in timp ce se tranti in pat.
- Nu m-am mai distrat asa de mult! aproba Hinata, aruncandu-se si ea in pat. Dar ma intreb ce fac baietii nostrii...
Acasa la Sasuke

- Am luat cadourile tuturor, dar a mai ramas al Sakurei… ma intreb ce sa ii dau…
Si se uita el prin casa pana ce da de o oglinda:
-Sunt chipeees! exclama Sasuke admirandu-si patratelele ,in timp ce isi ridica bluza. O, da, baby, o voi da pe spate pe Sakura… OMG! Am zis eu asta? Inca imi place de Sakura???
- Da! spuse o voce ciudata.
- Cine e acolo? Naruto, baka, tu esti?
- Nu, raspunse vocea straina. Dar vreau sa-ti zic ceva.
- Ce? intreba Sasuke curios.
Barbatul epilat pe piept intreaba “ce”...
-Ce??intreaba Sasuke nedumerit.
- Ha, ha, ha, frate, ce tare a fost! iesi Naruto dupa un colt. Te epilezi pe piept, Sasuke?
- NARUTO! Prostule, nu ai auzit de ciocanit la usa? striga enervat Sasuke.
- Hmm…neaaaa. Oricum, nu am venit la tine pentru asta ,spuse baiatul serios.
- Da` de ce? Ai venit sa-mi zici ca barbatul care saliveaza dupa majorete spune”ce”?
- Nu,domnule-epilat-pe-piept, dar este si asta o idee foarte buna. Vroiam sa te intreb ce i-ai luat Sakurei cadou.
- Pai, i-am luat… i-am luat… i-am luat….. nu i-am luat nimic... mormaii Sasuke.
- Nu te-am auzit ! facu pe prostul Naruto.
- Nu i-am luat nimic ,tresarii Sasuke nervos, dar ,m-am gandit la ceva unic: DEZVIRGINARE!!!
- CE? tipa Naruto.
Iar acasa la Sakura


-Hmm…nu cred ca fac multe…discuta ce ne-au cumparat…Asa raman fetele ingandurate pana cand Hinata zice cu o voce mai bleaga:
-Ramen! Pun pariu ca asta mi-a luat Naruto…nu are el gusturi la cadouri…ar fi in stare sa imi ia tampoane! Strga Hinata incepand sa rada in hohote alaturi de Sakura.





Inapoi acasa la Sasuke




-Il concepi pe Sasuke junior,sau Sasuketel!striga Naruto razand cu lacrimi.
-Taci boule ca pun pariu ca si tu o sa fii In seara de Anul nou pe covor cu Hinata concepandu-l pe Narutel junior,spune prapadindu-se de ras domnu’ epilat pe piept.
SI asa au petrec toata noapte,baietii si fetele, pana dimineata de Craciun.





Like it, hate it ,whatever,just enjoy it:P



Răspunsuri în acest subiect
Take your hands off from my present by Bonny and Dizzy - de Bonny - 17-12-2009, 10:45 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)