Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Beast Master

#5
Aveam chef să citesc o manga, aşa că am intrat pe acest forum şi am citit Threadurile. Titlul acestei manga m-a pasionat şi am început să o citesc. Ce pot să spun, înafară de faptul că este magnifică? :X Personajele arată foarte bine şi sunt gândite ceva, nu de un om care se aşează la birou şi începe să deseneze o tâmpenie şi apoi o numeşte manga. Acţiunea m-a captat şi n-am putut să plec din faţa calculatorului până când nu am terminat-o, lucru care nu mi s-a mai întâmplat la foarte multe manga.

Ce parere aveti despre manga?[grafica/actiune etc]

Per total, este superbă. Acţiunea este bine gândită şi te ţine în suspans, vrând să te determine să citeşti din ce în ce mai mult. Nu te poţi plictisi citind replicile sau gândurile personajelor. Grafica este şi ea foarte bine realizată, aspectul lui Leo şi al lui Yukio fiind minunate. De la început am observat cât de frumoasă e grafica şi că poţi să îţi imaginezi cum personajul respectiv se mişcă sau aleargă. It looks very real :] Şi ideea, nu am ce comenta. Este foarte originală şi nu este a epic love story. Nu îţi poţi da seama dacă Leo şi Yukio vor rămâne, în final, împreună. Per total, această manga este superbă, bine gândită şi desenată şi foarte originală.

Cum vi se pare Leo?

Îl ador 8 . Ochii lui m-au fermecat, precum şi aura lui învăluită în mister. Expresia feţei lui era atât de cute şi comportamentul lui mi-a plăcut la nebunie 8 . Personalitatea lui este extrem de specială, mai ales când, dintr-o dată, de la tipul sensibil şi calm, devine un fel de monstru. Eu, personal, îl adoram şi când era "transformat" let's say şi când era normal 8 . Este perfect desenat şi expresia lui pare atât de reală, atât de bine realizată : x . Cum a zis şi Teh, dacă ar fi fost real, m-aş fi îndrăgostit de el. Bine, este unul dintre personajele din manga care mi-au plăcut cel mai mult ca personalitate şi aspect.

Anyway, this manga is great 8



Răspunsuri în acest subiect
Beast Master - de Flash - 06-12-2009, 01:10 PM
RE: Beast Master - de Kazuki - 08-02-2010, 01:41 PM
RE: Beast Master - de Teh - 08-02-2010, 09:16 PM
RE: Beast Master - de IceCat - 20-02-2010, 11:39 AM
RE: Beast Master - de Dydo1234 - 05-04-2010, 10:07 PM
RE: Beast Master - de Drama Queen - 11-04-2010, 03:41 PM
RE: Beast Master - de Ama' - 08-07-2010, 11:46 PM
RE: Beast Master - de ♣ TheBlackCat ♠ - 09-07-2010, 08:37 AM
RE: Beast Master - de Syryus - 22-01-2013, 11:44 AM
RE: Beast Master - de yaoi maniac - 03-04-2013, 10:57 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)