Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ryuu's Oneshots

#3
Hei, tu.

albe ca neaua -- deci , da . Ştiu şi eu că depinde de simţul artistic al fiecărei persoane ŞI TOTUŞI crede-mă că asta nu e cea mai bună comparaţie dată unui fic * thinks for good words to explain it * . Ok , so... chestiile de genu' albe ca neaua, ca varu ca... etc, se folosesc de obicei la poveştile alea vechi , limbaj arhaic una alta... Cel puţin, în viziunea mea. Îţi duce gândul la ceva vechi şi 1. ne-modernizat , 2. little value. Cred că puteai încerca altceva : - ? [ asta e părerea mea, cel puţin mie mi-a tăiat tot elanu' să citesc ._. ]
Lichidul rosu se scrugea din corpul sau pe covor -- Nope.. Iar nu merge, iar nu îmi place cum sună... Adică... Uff, parcă e prea ... Hmm, nu detaliat.. Poate prea evident? Sună ca şi cum ai fi băgat o propoziţie de genul : L-am lovit aşa tare că i-a dat sângele; şi sângele a început să curgă din rană. Mă rog, nu mă pot gândi la o comparaţie potrivită, dar... trebuia să m,ai lucrezi, poate o altfel de construcţie a propoziţiei sau să renunţi la ea, dunno . [ să nu mai zic că ai scris scrugea în loc de scurgea D: ]
intalnindu-se cu cel al LOR -- continuarea la ceea ce ziceam mai sus.... Îmi fac o imagine asupra faptului în sine, dar descrierea nu este prea bună în acest caz, e simplă şi uşor de dedus.. [ dar nu în sensul bun al cuvântului ]
,insa trupul lor nu raspundea la comenzi. -- se înţelege aici că toţi au un singur trup. Cred că era mai bine să foloseşti pluralul şi să acorzi după '' răspundea '' cu pluralul la '' trup '' [ trupurile lor nu răspundeau.. ]
omori -- era în contextul : să o omori -- NOPE, deci era '' omor '' în acest caz [ şi nu omorî -- dacă asta ai scris : - ? ] or maybe e doar o greşeală de tastare : p
lacrimile ce ii curgeau din ochi-- orea detaliat şi evident; căci oricum lacrimile curg din ochi , I mean, nu or să curgă din,.. Gură : - ? . But, anyhow, puteai formula altfel...
ca sate nasti -- sa te [ altfel spus : să te ]
Văd că a făcut Berry referire la greşeluţele de tastare, nu mai e cazul să zic eu nimic. Nu? : p

Ok, să zicem că astea au fost lucrurile estenţiale ce nu mi-au făcut plăcere în ficul tău. Dar , de asemenea, aş mai avea de comentat un aspect. Atunci când pui punct [ . ] ar fi bine să laşi spaţiu [ Exemplu : Mâinile sale reci mi-au cuprins trupul fierbinte. Toată viaţa am aşteptat asta. . . ] E mai estetic, ca să zic aşa . Altfel îi dă un aspect foarte aglomerat. La fel merge şi cu celelalte semne de punctuaţie [ , ] [ : ] [ ; ] [ ! ] etc....
Nu vreau să crezi că am comentat acele propoziţii care erau corecte scrise and stuff like that doar de formă. Am zis doar că aceea e părerea mea şi mie chiar nu mi-au plăcut în one shot, i-au dat un aspect aiuera. Sincer.

Aşa , cât despre acţiunea din one shot. Personajul principal, al cărui nume nu-l ştiu / ştim e foarte... Adică, este de fapt şi de drept un psihopat. Cel puţin în viziunea mea. Nu ştiu ce naiba are băiatu' [ băiat era? ] în cap dar ... Nu e de bine. Nu am înţeles motivul pentru care a ucis atâta şi atâta lume. WTF? Ce îl deranja ? :]] . În fine , ăsta e doar un mister pentru noi. Toate crimele sale au fost.. Lipsite de.. Nu ştiu, oricum nu i-am putut simţi dorinţa de a ucide [ nu am simţit pasiunea cu care a înfipt cuţitul în celelalte persoane, vroiam mai mult, mai mult X: ] Dar presupun că ăsta a fost un psihopat. Un nebun care nu ştia prea bine ce face. Parcă am văzut toată acţiunea în ceaţă, fără a fi concretă [ aşa ţi-ai creat personajul .. şi din moment ce el a povestit, pri nintermediul tău, aşa am văzut eu '' acţiunea '' ] .
Ah, mai am o nelămurie :
Citat:Petrec fiecare clipa gandindu-ma la acea fapta comisa cu multi ani in urma.Eram doar un copil[....]
Stai aşa... La sfârşit ai zis că moare, sau aşa ne-ai dat de înţeles dar începutul trădează cu totul şi cu totul altceva. Eram un copil.. Deci trăise, şi acum trăieşte?Sau ce e el? Fantomă ? :]] * laughs * anyhow, dacă ai vrut să faci ceva sadic + sf or wth, să zicem că a ieşit ceva pe acolo... Deşi nu am simţit teroare ci doar dezgust pentru faptul că nu omora intens, with passion. Dar chiar şi aşa, lăsând asta la o parte, începutul şi sfârşitul nu se leagă. Înseamnă că a supravieţuit acelui atac şi acum regretă? Sau e vorba de '' reîncarnare '' sau ceva asemănător? Aşa , cu varianta ultimă s-ar mai lega titlul, dar ... Nu ştiu. Ţi-am zis, începutul cu sfârşitul nu au logică pentru mine D: .

În rest , a mers one shotul. Nu mai fac referire şi la alte lucruri. Cred că e de-ajuns. If you hate me now, I can't do anything to help it, so just do it : p . Altfel spus, pa şi aştept şi alte lucrări. Succes la scris : p .



Răspunsuri în acest subiect
Ryuu's Oneshots - de Ryuu - 30-11-2009, 08:52 PM
RE: Ryuu's Oneshots - de Berry. - 30-11-2009, 09:52 PM
RE: Ryuu's Oneshots - de Teh2 - 01-12-2009, 11:19 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)