Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Midnight sun or twilight [Twilight]

#1
1.Totul are un inceput
Ma aflam in mijlocul unui sir indian ,care inainata prin culoarele antice.Eram condusi de o tanara de vreo douazeci si cinci de ani, care avea pielea foarte palida, ochii sangerii si buzele rosii, fiind imbracata intr-un costum rosu, mulat pe corpul ei suplu, asortat cu niste cizme si o curea de cloare neagra.
Nici nu imi amintesc de ce am vrut sa merg in acest tur propus de fata cu par brunet.Poate doar din curozitate sau poate din plictiseala.Cert era fapul ca simteam un fior pe sirea spinari pe care il mai simtisem si in alte circumstante ,dar de data asta era ceva diferit, simteam o totala teama si frica cum nu mai simtisem niciodata.
-Pe aici ,va rog se auzi glasul tinerei care ne conduse intr-o incapere spatioasa, cu o arhitectura antica si in care se aflau partu barbati si o tanara cu parul blond, avand ,toti, pe buze un zambet lacom.
Inainte sa mai analizez ,macar odata camera cu privirea, se aude puternicul zgomot provocat de usile, care a fost trantite si inchise.Tipetele oamenilor care fusesera prinsi in acea camera se auzeau puternic la fiecare patrundere a pielii lor.
Acei indivizi erau extremi de rapizi si le luau oamenilor viata din corp.
Cand barbatul cu par lung, brunet si cu ochii sangeri exact ca ai celorlarti se pregati sa imi curme viata, se razgandi doar de la o analiza a chipului meu si ma trase de langa ceilalti intr-o camera intuncoasa luminata doar de un singur bec.Cred ca era cea mai intunecoasa camera din acele catacombe ,daca le poti numi asa .
Barbatul din fata mea inca ma tintuia cu privirea fara nici macar sa clipeasca .Era imbracat intr-un costum negru,iar lumina slaba a becului ii amplifica culoarea sangerie a ochilor si pielea de granit.
-Ramai aici, pentru binele tau imi spuse el dezlipindu-si privirea de la lantisorul meu ,pe care il analiza de ceva vreme si iesi din camera cu o viteza uimitoare.
Ma aflam in camera aceea de ceva vreme si nu mai suportam ceea ce se intmpla.Vroiam eu ceva mai palpitant in viata mea ,dar nici chiar asa.Ajunsesem sa fiu singura, in aceasta camera goala si intunecoasa.Ma sinteam nejutorata si lipsita de puteri, dar mai bine asa decat moarta, cum credeam si eram aproape sigura ,ca s-a intamplat cu ceilalti oameni.
Ma intreb ce sunt oameni acestia cu adevarat ,daca sunt oameni si de ce acel barbat cu par saten m-a tras de acolo si m-a adus aici.
Toate in capul meu erau neclare, nu mai intelegam nimic, cand din spatele usii se auzira niste sunete rapite , pe care cu greu le puteam percepe.
-Gianna sunt sigur ca aceasta este Helen ii zice Aro femeii care se afla in fata lui si careia ii tremurau incheieturile mainilor.
Atat am putut auzi din multitudinea de cuvinte care au fost rostite.
Oare cum de imi stie numele?Ce vor de la mine?
Stateam acolo pe patul din lemn, cand din gandirea mea ma oprise scartaitul usii din lemn care se deschise si pe care intra o doamna de inaltime medie, cu parul saten prins intr-un coc elegant la spate, cu ochii la fel de sangeri ca si ai celorlalti, fiind imbracata intr-o rochie eleganta pana la genunchi.
Am recunoscut-o imediat, era femeia de la receptie si care ne-a urat bun venit, atunci cand am intrat in sala care ducea catre acea camera.
Sper deosebie de ceilalti ea nu era avea un are atat de superior sau era la fel de dura, era mai blanda, dar in unele cricumstante trebuia sa se adapteze situatiei si sa devina la fel de rece ca si ceilalti.
Intra in camera cu un zambet pe buze si cu o voce calda imi imana o pelerina neagra pe care trebuia sa o imbrac.
Nu aveam de ales, asa ca ma conformasem.M-am imbracat cu pelerina, iar la indemnul ei am urmat-o intr-o camera mai spatioasa.Peretii erau acoperiti de o mamura de culoare crem iar pe jos se afla acelasi tip de marmura.In camera se afla un pat, doua noptiere asezate langa si un dulap, facute din lem.
Recunosc, aceasta era mult mai spatioasa, luminoasa si ’dotata’ fata de cealalta ,in care oriunde ma uitam ,vedeam numai intunericul, exceptie facand lumina slaba a becului.
Satena inainta sper mine si imi spuse sa i-au loc pe unul din fotoliile din catifea, pe care nu le mai obesrvasem pana acum.
-Momentan asta va si casa ta.Vei primi toate cele necesare unui om pentru a supravietui zise aceasta ridicandu-se dupa scaun, iar intr-o fractiune de secunda fiind in fata usii.
-Cum adica, ncesare unui om?Si care e numele tau?am incercat sa ii zis foarte repede astfel incat sa ma auda inainte sa paraseasca incaperea.
-La prima intrebare vei intelege in timp, iar la a doua stii deja veni foare repede raspunsul fetei care iesise demult pe usa.
Cred ca avea dreptate voi intelege in timp ceea ce se petrece, cum se zice ’’Cea mai buna explicatie este timpul’’ ,incercam sa ma amuz singura.Cat despre ce-a de-a doua intrebare a zis adevarul stiu ca o cheama Gianna.

Lectura pacuta
Ser ca v-a placut.Astept critici si comentarii.



Răspunsuri în acest subiect
Midnight sun or twilight [Twilight] - de *Saiko* - 30-11-2009, 02:23 AM
RE: Midnight sun or twilight [Twilight] - de *Saiko* - 30-11-2009, 10:28 PM
RE: Midnight sun or twilight [Twilight] - de Ryuu - 01-12-2009, 12:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Midnight Waltz Lucifer 10 8.765 06-01-2012, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Lucifer
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 37.827 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Midnight Drama Queen 23 10.021 26-08-2011, 06:34 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [ Twilight ] - Un trandafir albastru robsten 8 6.208 06-03-2011, 11:42 AM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)