Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Katekyo Hitman Reborn !] Katekyo Hitman Reborn !

#7
Nu am vazut nici un episod din anime (cu exceptia unei secvente pe youtube din episodul cand Gokudera foloseste prima data sistema C.A.I.) imsa am citit manga-ul pana la ultimul capitol aparul (si mor de nerabdare pana apare urmatorul). Actiunea e aceeasi, deci nu fac nici o gresala, nu? >.>
E cel mai bun shounen pe carel-am citit pana in momentul de fata (se afla pe locul 1 in topul meu) cu o idee foarte originala si apreciez asta, desi pana la capitolul cand il intalneste pe Mukuro e dor comedie curata, nimic mai mult, abia apoi incepe partea interesanta.
Personajul meu preferat este Gokudera pentru povestea sa tragica (saracul a fost torturat de sora sa mai mare Bianchi cand era copil) si pentru ca e un idiot de prima clasa. Haru si Kyoko sunt doua fete foarte dragute dar cam enervante, ma bucur ca Tsuna lea spus in cele din urma cum sta treaba cu mafia si cu pozitia sa initiala...Next: Yamamoto, sincer pana nu de mult nu puteam sa imi dau seama daca tipul asta chiar crede ca totul e doar un joc mafiaRPG sau spune asta doar pentru a futea ramane calm si in situatii de criza. Lawn Head <- tipul asta e un idiot mai mare ca Gokudea, dar isi iubeste surioara mai mica si pentru asta il respect oarecum. Hibari <- the king of the school, inca un tip care m-a bagat in ceata, chiar iubeste scoala mai mult decat pe prieteni sai, sau e doar o scuza?...Mukuro <- pineapple head, lol. De restul personajelor nu mai mentionez pentru ca mie lene, dar le ador pe toate cu exceptia lui Lambo si a catorva tipi rai.
Nu am pomenit nimic de Tsuna, arcobaleno, Shimon Famiglia etc. etc. Mai sunt atatea de spus dar chiar nu am chef acum, poate o sa ma intorc candva sa dau un edit...[slabe sanse]
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS




Răspunsuri în acest subiect
Katekyo Hitman Reborn ! - de nolazy - 23-11-2009, 04:23 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de YamaMina - 27-01-2010, 01:47 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Teh - 05-02-2010, 02:35 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Mitzuke. - 22-03-2010, 12:20 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Shiva - 26-03-2010, 10:49 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Rouge - 15-08-2010, 11:14 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Chriss - 09-08-2012, 02:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)