Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One-shot-uri, lucrări neterminate şi altele.

#5
Well, cred că oricum te aşteptai să trec pe aici aşa că să lăsăm saluturile or whatever :]].

Mi-a plăcut lucrarea. A fost tare interesantă şi ... spaţială, te caracterizează într-u totul. Personajele mi-au plăcut, atât cât am putut înţelege despre ei. Interesant.. Numele celor doi m-au fascinat. Ca întotdeauna le găseşti nişte nume foarte tari şi captivante. Chiar nu am ce comenta pe această temă, I mean, they are ză best.
Acţiunea nu mi s-a părut grăbită chiar deloc şi total mişto. I mean, m-a fascinat partea cu '' nisipul '' deşert.. Univers.. Hmm, roboţi?
Data scrisă la sfârşitul poveştii mă intrigă. Am crezut, evident, că era vorba despre un alt '' viitor '' , dar poate că se aflau pe o altă Planetă, or whatever [ hei, asta e foarte tare ]. Asta mi-a plăcut foarte mult la această lucrare, promite '' ziua de mâine '' , nu dă toate detaliile [ misterioasă ] . Oh , da . Partea cu '' căpitanul '' m-a făcut să îmi pun o mulţime de întrebări. Şi care din care mai ciudate. Cum şi locul în care se aflau aceştia. Am făcut o imagine vizuală şi .. superb. Apoi puştiul Ezekiel, aş fi vrezut că e un adult or whatever, dar m-a intrigat acel '' puşti '' , '' băiat '' cum l-ai numit pe parcursul lucrării. . . Mi-am făcut în cap o imagine a unui adolescent sau a unui băiat mai tânăr în comparaţie cu Yareth, pe care îl văd un adult în toată regula. Mi s-a păru extraordinar cum ai combinat '' inteligenţa '' cu '' forţa '', sau aşa cum părea la prima vedere -- Ezekiel şi Yareth.
Citat:- Ştii, încă mă mir cum de te-au acceptat ca militar
Această afirmaţie aduce multe întrebări... Cam fără răspunsuri. Ce a făcut Yareth înainte să fi fost militar? Cum a fost acceptat? Ce abilităţi are? Cum , de ce? în ce fel? [ şi aşa mai departe ] . Este o propoziţie ultimă demnă de restul conţinutului.

GreÅŸeli :
Ce am văzut eu când am citit, dunno if there are any others XD
~ aranjând banda, cu care era legate lucrurile -- cu ce ai făcut aici acordul ? : - ? cu '' banda '' ? . Nu prea îmi dau seama, oricum ar fi '' era legate '' nu sună deloc bine..
~ preştient -- ăăă? ... nu era '' prescient? '' [ nu ştiu bine aici, dar parcă aşa era , o să consult un DEX :]] ]
~ sacii mici prinţi de curea -- prinşi
~ însă asta nu era şi cazul lui -- cred că era ' ăsta ' , nu prea merge ' asta ' în acel context.
~ o poatră -- maybe poartă?

Ok, so aceasta '' lucrare neterminată '' a fost frumoasă. Aştept şi altele <3 .



Răspunsuri în acest subiect
One-shot - de Nidryne - 20-04-2008, 11:36 AM
One-shot - de Nidryne - 21-01-2009, 11:14 AM
RE: One-shot - de Nidryne - 14-03-2009, 08:15 PM
RE: One-shot-uri, lucrări neterminate şi altele. - de Teh2 - 21-11-2009, 11:08 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  One Shot Sushi 9 4.950 20-09-2012, 10:55 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  Lucrari neterminate Aveqetura 2 2.282 20-09-2010, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Aveqetura
  One shot-uri Muad'Dib 1 2.444 05-06-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  one shot Alany Aysee 3 2.878 26-12-2009, 04:07 PM
Ultimul răspuns: MisS.sAdiStic
  One-shot Trix 0 1.682 14-01-2009, 11:04 PM
Ultimul răspuns: Trix
  One-shot andera 0 1.589 04-10-2008, 11:22 AM
Ultimul răspuns: andera
  One-shot Sloth 0 1.629 23-08-2008, 02:39 PM
Ultimul răspuns: Sloth
  One-shot Candy_Addicted 0 1.879 05-07-2008, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Candy_Addicted
  One-shot Little Star 0 1.691 03-07-2008, 11:17 AM
Ultimul răspuns: Little Star
  One-shot ~X~LoVeLeSs~X~ 0 1.951 09-05-2008, 10:31 PM
Ultimul răspuns: ~X~LoVeLeSs~X~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)