Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Step up 2: The streets

#4
Dap Dap vazut si iar vazut. inainte sa incep sa imi spun parerea despre film, vreau sa mentionez ca am cautat filmul destul de mult, dar mama mi-a facut rost de el la timp ca sa-l pot vedea si totodata din acest film m-am inspirat pentru cateva coregrafii facute de catre mine pentru niste dansuri. Oricum, miscarile de dans au fost foarte delicioase xddd asa ca le.am savurat pe fiecare din ele, cand personajele au dansat si la sfarsit atunci cand au dansat dansul acela al lor foarte frumos. Le-au demonstrat trupei adverse si celorlalti ca
danseaza foarte frumos.

Filmul in sine mi-a placut, a fost frumos regizat si totodata actorii au jucat foarte bine, ce spun prin bine, foarte bine si ce spun prin acest lucru, adica ei au dansat atat de frumos incat au intrat cu totul in pielea personajelor. Personajul principal feminin, am vazut ca isi asuma foarte bine responsabilitatile si asta a crescut in ochii mei si doream sa vad filmul mai tare si totodata eram curioasa la foarte multe aspecte legate de secventele din film, ce se va intampla dupa si cum vor face personajele and so on. Lucruri de genul acesta.

Personajul principal masculin a fost foarte bine jucat de catre actor, parerea mea adica a avut ceva ce mi-a starnit interesul fata de el si nu a fost plictisitor. imi placea cand isi dadea silinta la coregrafie si la dans si se misca foarte bine. Avea inclinatii pentru ambele stiluri si cel sportiv si cel modern aka cel de strada or somth...ma rog sunt categorii care inglobeaza dansurile, oricum mi-a placut tare de tot cum dansa.
M-a atras pur si simplu, so, ce pot spune a fost foarte tare cum dansa era bestial.

Despre film in general a fost foarte bine regizat, iar decorurile, decorurile la filmul asta au fost super tari, dar nu doar la asta ci si la primul film, dar ,ma rog acum ,a refer strict doar la acest film. Dansurile au fost grozave, pai eu sa recunosc mai mult pentru asta m-am uitat la film, deoarece ador dansul asa ca vrand sa invat si mai mult decat stiam, sa dobandesc mai multa cunostinta despre dansuri m-am uitat la film. Faptul ca m-a atras filmul prin asta, m-a facut sa ma uit la film si mi-a si placut cum s-a desfasurat actiunea acestuia. A fost foarte tare.

Pe tot parcursul acestuia stateam in fotoliu si ma holbam la pc. Evident ca l-am vazut la PC, nu asteptam eu de pauze. Urasc pauzele asa ca m-am uitat la pc, plus ca filmul asta nu merita pauze. a fost grozav oricum xddd
-



Răspunsuri în acest subiect
Step up 2: The streets - de Dark Shadow - 16-04-2008, 02:15 AM
RE: Step up 2: The streets - de Liviu- - 24-09-2008, 08:37 PM
RE: Step up 2: The streets - de Lorelei - 03-11-2008, 11:47 PM
RE: Step up 2: The streets - de Flash - 06-02-2010, 08:20 PM
RE: Step up 2: The streets - de chrissta - 20-06-2010, 11:33 AM
RE: Step up 2: The streets - de Topaz - 05-07-2010, 11:47 AM
RE: Step up 2: The streets - de Lia - 05-10-2011, 09:46 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)