Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oamenii se schimba si eu la fel

#1
Disclaimer: Nu detin nici un alt personaj inafara de cele create de mine si nu profit de pe urma personajelor/intamplarilor ce ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul "Naruto".

Buna sunt noua pe forum si m-am gandit sa scriu si eu un fic.Poate si fonsiderata primamea incercare deoarece la primul am scris doar un capitol si am renuntat.Sper ca ficul meu sa fie pe masura asteptarilor vor si apropo astept critici pentru a ma perfectiona.
---------------------------------------------------------------------
Cap. 1.

~~ SCURT ISTORIC ~~

Saiko Uchiha pe numele ei adevarat Ayame Sendo.Ea si sora ei ,Aiumy au fost salvate de la macelul clanului de catre mama lor ,Thsunade, atunci cand a avut loc un atac neasteptat din partea clanului Senjo, acum 13 ani.Ele fiind singurele supravietuitoare din clan in afara de motarama lor,au fost incredintate familiei Uchiha unde o prietena apropriata a lui Thsunade le-a luat si le-a sters memoria pentru a nu-si aminti tragedia ce a avut loc.Ca sa previna eventualele incercari sinucigase ale celor care el urmareau Kimiro si Thsunade au hotarat sa o dea pe una dintre ele lui Sazuko Haruno.In cele din urama au dat-o pe Aiumy lui Sazuko iar Ayame a ramas in clanul Uchiha.Amandoua si-au trait vietile fara sa stie sau sa banuiasca vreodata una de existenta celeilalte.
Ayame a primit numele de Saiko Uchiha, a terminat academia intr-un singur an, imprena cu Dei Tokona si Itachi Uchiha iar dupa aceea au devint echipa 7 impreuna cu senseiul lor Misughi Meonto, ajungand apoi intr-un timp scurt chiunini, jonini si apoi membri AMBU Black.Sora sa Aiumy a primit numele de Sakura Haruno, a absolvit academia si a devenit chunin si apoi jonin, a facut parte din echipa 7 impreuna cu Naruto Uzumaki si Sasuke Uchiha, avandu-l ca sensei pe Kakashi Hatake.

Hisari Hyuuga este verisoara lui Hinata, Neji si Hanabi Hyuga.Ea a facut parte din echipa 9 impreuna cu Kimimaro Iruzuka si Yura
avandu-l ca sesnei pe Miroku Toranaga.A absolvit academia si apoi a devenit chunin, jonin si membru AMBU Black.
Kimimaro Iruzuka a fost verisorul lui Kiba, dar a murit intr-o misiune a echpei.
Yura este fratele mai mare a lui Sai.A picat o data la examenul ninja de la academie si a trebuit sa repete anul, dar acum este membur AMBU Black.

Iamanaka Akira este sora mai mare a lui Ino.A facut parte din echipa 10 impreuna cu Alvito Achimici si Yuki Nara, avand-o ca sensei pe Mariko Takena.In prezent este membra AMBU iar colegii ei de echipa au murit acum 5 ani intr-un asalt al satului.

Krono Hyuga fratele lui Hisari Hyuga.Este membru AMBU Black impreuna cu vechi sa-i colegi de echipa NightNight si Rock Leenc.
NightNight este membru AMBU si sora mai mare a lui TenTen.
Rock Leenc este vreisorl mai mare al lui Lee si acum este membru AMBU Black.

~~ SFARSIT ISTORIC ~~

Seara s-a lasat peste intreg satul, acoperind pamanul cu o mare de intuneric...era o noapte cu luna plina ,ceea ce pare deseori era o noapte romantica... dar asta nu era, ceva era pe cale sa se intample, ceva tragic, ceva ce va schimba cursul viestii unor oameni, ceva ce va schimba totul...
Fosnetul copacilor se auzea tare si raspicat iar vantul fluiera pe la ferstrele oamenilor care nici nu aveau habar ce avea sa se intample...
Intr-o poiana aproape de locurile de antrenament ale unor shinobilor era o fata ce il privea plina de tristete pe baiatul din fata ei ,in timp ce nenumarate suvoaie de lacrimi i se prelingeau pe fata...
'-De ce?Spune-mi de ce?De ce trebuie sa faci ceea ce spun mosii aia si Danzou?Spune-mi?striga fata catre acel baiat.
'-Imi pare rau Saiko, dara asta este destinul meu'spuse calm baiatul.
'-Dar Itachi de ce trebuie sa faci asta?De ce nu poti ramane aici cu noi, cu mine, doar stii cat tin la tine?De ce vrei sa faci asta?supuse fata si mai indurerata.
'-Imi pare rau...'spuse acesta si se teleporta in spatele fetei si cuprinzad-o intr-un sarut, parca desprins din nori...
'-Iti multumesc pentru grija ce mi-o porti dar nu se poate, asa ca mai bine ti-ai vedea de viata ta...'zice brunetul.
'-Dar am sa iti las ceva mai intai, ceva ce v-a trebui sa cauti si sa gasesti...Ayame'spuse baiatul in timp ce i se afisa un mic zmbet de fata.
'-Dar nu vreau.'se rasti acesta.
'-Si in plus de ce mai strigat ,,Ayame'' zimi?'veni a doua intrebare din gura fetei mai rapida decat prima si mai rastita.
'-O sa afli intr-o zi....' ii zice brunetl dupa care pronunta doar un cuvat ,SHARINGAN, iar fata incepe sa scoata niste suspine , incheieturile incepandu-i sa ii tremure in tmpi ce repeta, incontinuu niste intrebari...
'-De ce imi faci asta?Ce sunt imaginile acestea?, Cine este acea femeie?, Cine este acea fetita care semana leit cu mine?, Ce se intampla? Unde sunt?
AAAAAAAAAAAAAAAAA' isi pune fata toate aceste intrebari dupa care scoate un titat de durere si suferinta, mai, mai sa asurzeasca pe toata lumea.

'-Hey!Te-ai trezit in sfarsit?'rosti un baiat cu parul blond si ochii albastri catre rozalie' sa sti ca nu trebuia sa ne asurzesti pe toti'.incheia acesta.
'-Poftim?Dar unde sunt?Ce s-a intamplat?'supuse Saiko nedumeria.
'-Ai adormit in poiana.'zice Dei cu o voce calda si cu un zambet pe buze in acelasi timp.
'-AHA.Multumesc pentru tot, dar acum poti sa ma lasi jos.OK?zise Saiko ca sa evite alte lucruri deoarece era cam aproape de fata blondului.
'-A da, sigur.'zise Dei rosu la fata.
'-Asa.' zise fata dezmortindu-se'deci pe unde suntem?'intreba ea curioasa.
'-Mai avem de mers 1km pana la intrarea in sat.'ii raspunse o fata cu parul lung ce avea o tentan de albastru spre mov iar ochii ii avea de un movaliu dechis dar fara pupila.
'-Multumesc Hisari.'fu raspunsul scurt al fetei.
'-Sa sti azi esti cam ganditoare.S-a intamplat ceva?zice Hisari pe un ton calm si plin de ingrijorare.
'-Nu iti face griji Hisari.Totul e in regula.'veni raspunsul fetei.
'-Bine, cum zici tu.'ii zice Hisari in timp ce isi datea sema ca ceva nu este inregula cu prietena ei dar'oare ce?'gandi aceasta.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

LECTURA PLACUTA

Ja Ne.



Răspunsuri în acest subiect
Oamenii se schimba si eu la fel - de *Saiko* - 02-11-2009, 11:06 PM
RE: Ce a fost si ce va fi........ - de *Saiko* - 03-11-2009, 08:59 PM
RE: Ce a fost si ce va fi........ - de Emm` :x - 04-11-2009, 06:56 PM
RE: Ce a fost si ce va fi........ - de Flash - 17-11-2009, 08:41 PM
RE: Oamenii se schimba si eu la fel - de *Saiko* - 24-12-2009, 02:45 AM
RE: Oamenii se schimba si eu la fel - de *Ella* - 29-01-2010, 07:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Oamenii de hartie Nevermind 0 1.831 08-05-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Nevermind
  Voi oamenii distrugeti, iar eu adun. Pucks 0 2.265 27-02-2010, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Pucks
  Viata se schimba odata cu trecerea anilor Who said i have to be normal 23 15.093 05-08-2009, 09:24 AM
Ultimul răspuns: Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)