Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] The Way We Are [yaoi]

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei / Forma / Gramatica.

Deeeeeeci... probabil ca majoritatea stiti cine sunt Cinema Bizarre, si daca nu stiti, veti afla21
Primul capitol este scris de mine, iar urmatorul de Myuu
Speram ca va place 108


Personajele:
--->Strify and Yu<---
---> Strify<---
---> Yu<---
---> the one and only Cinema Bizarre<--- 21 de la stanga: Romeo, Shin, Strify, Yu si Kiro 71


Capitolul 1

O alta seara in care concertam in Las Vegas este pe cale sa se incheie, lasand in urma toate aplauzele si tipetele fanelor infocate, care probabil ar muri de fericire daca ar primi macar putin din atentia noastra.
Inca suntem pe scena, in fata a mii de fani, care ne scandeaza numele, si pe care din pacate nu ii pot vedea din cauza reflectoarelor a caror lumina imi deranjeaza cumplit ochii...
-Yu... Fi atent! Imi sopteste Strify, solistul nostru, care observa ca mintea imi zboara altundeva. Imi asez chitara si ma concentrez asupra melodiei ce urmeaza sa o cantam, adica "Forever or never".
De cum incepe Romeo sa apese clapele, lumea o ia din nou razna, incepand sa tipe si sa aplaude, iar vocea lui Strify abia se mai aude, fiind mai mult acoperita de sunetul puternic al multimii. Il privesc pe Kiro, care canta la chitara-bass, si am inceput amandoi sa ne facem auziti la refrenul melodiei. Strify mai lasa publicul sa cante, tinand microfonul indreptat spre primul rand, ceea ce denota clar oboseala pe care a acumulat-o si care i se poate simti si in voce. Din cauza ca s-a agitat inca de la inceputul concertului pana acum, arata de parca tocmai a venit dintr-un razboi, doar ca nu e murdar. Eu ma plimb pe scena, dandu-le tarcoale lui Kiro si Strify, din lipsa de ocupatie, inafara de cantatul la chitara.
[...]
I'm not gonna live forever
Said I'm not gonna live forever
Gotta make it now or never
Forever or never...

For my love...
For my love...
For my love, it's forever, forever


In timp ce canta aceste versuri, Strify se apropie de mine, iar eu ma opresc din mers, stiind ce vrea sa faca. Tinand microfonul in mana stanga, ma trage spre el cu cealalta, prinzandu-ma de camasa neagra desfacuta la toti nasturii si isi apropie buzele de ale mele in timp ce canta. Periculos... avand in vedere ca ma tenteaza sa il sarut de ceva timp incoace, desi practic, teoretic, logic si din fire, nu ne suportam. Dar cand sunt pe cale sa ii ating buzele, se indeparteaza de mine repede, iar eu incep din nou sa cant la chitara, deoarece urmeaza refrenul, la care trebuie sa particip.
E ceva obisnuit sa ne apropiem la versurile astea, dar de data asta a fost prea mult! Stiu ca ii place sa se joace... dar atunci cand se pune cu mine, apare o mica problema.
Melodia se termina in scurt timp, iar Strify incepe sa multumeasca publicului si alte aiureli de astea... Dupa cum am spus, nimeni nu se joaca cu mine nici prin vorbe, iar prin fapte nici nu se pune problema. Ii las chitara mea lui Kiro si ma indrept repede spre Strify, prinzandu-l de barbie si unindu-mi buzele cu ale sale, reusind sa-mi strecor limba in gura sa, fara a-i oferi timp sa constientizeze ce se intampla. Fetele din multime incep sa ne strige numele si sa scoata tipete asurzitoare, facandu-l pe el sa isi dea seama de faptul ca il sarut. Scoate un sunet infundat si isi aseaza mainile pe pieptul meu, incercand sa ma indeparteze, insa pana la urma rup eu sarutul, pentru ca el nu are puterea necesara pentru a reusi ce si-a propus.
-Va uram o seara minunata in continuare! spune Strify la microfon, incercand sa-si ascunda gafaielile si sa dea impresia ca sarutul acela a fost ceva planificat, ceea ce ma face pe mine sa rad in sinea mea.
Imi iau chitara de la Kiro, care rade, lasand zambetul acela sa se observe spre deosebire de mine, si cobor de pe scena, urmat de ceilalti, intrand in limuzina ce ne va duce spre hotelul in care suntem cazati. Eu stau langa amicul meu, Romeo, iar Strify, impreuna cu Shin si Kiro, in fata noastra. Credeam ca voi avea parte de putina pace si liniste, insa m-am inselat amarnic, deoarece il si aud pe Strify:
-De ce ai facut aia?! Intreaba el rastit, privindu-ma in ochi.
-Am facut ce? intreb eu nepasator, punandu-mi coatele pe genunchi si sprijinindu-mi barbia pe mana dreapta.
-Aia! M-ai sarutat! Spune el la fel de rastit si incruntat. Vrei cumva sa ma faci de ras? continua gesticuland cu mainile.
-Eu? Te-am sarutat? Delirezi baiete... spun eu, indreptandu-mi spatele si asezandu-mi mainile in san.
Romeo incepe sa chicoteasca, ceea ce ma face pe mine sa ma abtin cu greu din a izbucni in ras. Atat de mult imi place sa il vad pe Strify indignat si suparat, incat as face asta zilnic numai ca sa il oftic.
-Doamne! De abia astept sa ajung la hotel si sa ma spal pe dinti! Cred ca trebuie sa inghit tot tubul cu pasta, zice Strify incercand sa ma faca sa ma dau de gol, pentru ca initial as spune "Atunci eu ar trebui sa inghit sapunul intreg sau gelul de dus" dar nu am sa o fac, ci o sa tac din gura deocamdata.
-Ce dra...gilor! Kiro sau Shin, spuneti voi ce s-a intamplat! replica el, indreptandu-si privirea spre cei doi care se fac ca ploua, deoarece imi tin partea in astfel de jocuri. Strify renunta pana la urma si isi aseaza mainile in san, privindu-ma nervos, vrand parca sa ma omoare, nu alta... dar macar tace pe drum si nu imi da dureri de cap.
Nici nu coboram bine din limuzina, ca Strify imi si sare in spate... la propriu!
-Daca ma mai saruti vreoadata pe scena, te dezmembrez! Spune el la urechea mea pe un ton marait, incolacindu-si mainile in jurul gatului meu. Crede probabil ca voi cade, dar se inseala, pentru ca am inceput sa urc scarile hotelului fara nici un fel de grija. Prietenii nostrii se prapadesc de ras in spate, si toti oamenii din hotel ne privesc ciudat... mai ciudat decat de obicei. Iau cheile apartamentului meu si al lui Strify (tin sa mentionez ca pana si receptionista se uita la noi ca la masini straine), apoi intru in lift urmat de ceilalti, apasand al butonul pentru etajul cinci. Iesind din ascensor, ne indreptam catre apartamentele noastre: Kiro in cinci sute unsprezece, Shiro in cincisute doisprezece, Romeo in cincisute treisprezece, eu in urmatorul iar Strify in cel de langa al meu.
Descui usa de la apartamentul maimutei ce-mi sta agatata de gat si intru, aprinzand becul, cu speranta ca se va da jos de pe mine, ceea ce se si intampla, dar se pare ca nu vrea sa imi dea drumul gulerului camasii.
-Te detest! Din toata inima! rosteste el, incruntandu-se.
-Spuneai sa nu te mai sarut pe scena... dar nu ai mentionat si "nicaieri altundeva", zic eu, prinzandu-l cu mana de dupa cap si punand din nou stapanire pe buzele lui, incercand sa imi croiesc drum cu limba printre ele. Insa nu apuc sa savurez pentru prea mult timp momentul pentru ca ma musca de buza inferioara si se indeparteaza repede de mine.
-Acum am nevoie de doua tuburi cu pasta de dinti! spune el, stergandu-si buzele cu dosul mainii.
-Ai grija ca poate vei avea nevoie de trei daca ma mai provoci mult... si de un fond de ten foarte bun ca sa nu ti se observe roseata din obraji, spun eu incepand sa rad cu pofta.
-Iesi afara, idiotule! striga el enervat la culme, luand o vaza de pe masuta din apropiere si aruncand-o inspre mine, vrand sa ma loveasca. Dar pentru ca sunt destul de rapid si agil, reusesc sa ma feresc, lasand obiectul de sticla sa se sparga in mii de bucatele la contactul cu peretele din spatele meu.
Continui sa rad si ies din camera lui, insa nu inainte sa ii fac semn cu ochiul, ceea ce il enerveaza si mai tare si il face sa fiarba de nervi pe dinauntru. Chiar inainte sa ii inchid usa imi striga numele in asa fel incat cred ca s-a auzit in tot hotelul, iar eu izbucnesc si mai tare in ras, in timp ce ma indrept spre camera mea. De cum ajung in incapere, scap de haine si intru la un dus cald pentru a reinvia. Picaturile de apa reusesc sa imi relaxeze trupul incordat, iar mirosul placut al gelului de dus ce tocmai l-am pus pe corp imi satisface simturile, ceea ce face dusul asta mai placut decat de obicei. Brusc imi vine in minte chipul lui Strify in momentul in care a rosit in obraji, si zambesc usor in timp ce imi clatesc trupul de spuma ce-mi acopera o mare parte a pielii, atingandu-mi apoi buza care mi-a fost muscata de animalul ala cu doua culori in cap. A fost prima data cand l-am vazut pe Strify rosind dupa o tentativa de sarut... iar asta ma obliga sa il tachinez si mai mult. Din nou imi arcuiesc buzele intr-un zambet, stiind sigur ca pana maine va nascoci un plan ca sa se razbune. Dupa ce imi spal si parul cu sampon, ies de la dus, luand un prosop pentru a-mi sterge picaturile ce inca mi se preling pe corp. Intru in camera mea si imi iau doar o pereche de boxeri pe mine, uscandu-mi apoi parul cu feohn-ul si aruncandu-ma in patul cel moale si cald, adormind in scurt timp.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] The Way We Are [yaoi] - de Yaoi Queen - 29-10-2009, 09:53 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de ReDsWeEtLoVeAlExA - 27-12-2009, 03:47 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de -myuu- - 07-02-2010, 12:38 AM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de -myuu- - 10-02-2010, 11:39 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de -myuu- - 15-02-2010, 11:31 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de -myuu- - 20-02-2010, 12:51 AM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de -Kaname♥Gackt- - 03-03-2010, 10:45 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de Ţiuşcăăă - 18-05-2010, 03:37 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de anime_addicted - 20-05-2010, 08:44 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de anime_addicted - 23-05-2010, 01:27 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de Ţiuşcăăă - 23-05-2010, 03:16 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de anime_addicted - 17-06-2010, 02:54 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de Aly - 09-07-2010, 05:14 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de Yaoi Queen - 26-08-2010, 12:54 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de Shut up and Watch - 09-09-2010, 02:05 AM
RE: The Way We Are [yaoi] - de Mitus - 26-08-2010, 02:52 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de kame. - 27-08-2010, 11:15 AM
RE: The Way We Are [yaoi] - de nemo-chii - 27-08-2010, 06:38 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de DeDal N. - 02-09-2010, 08:26 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de yaoi maniac - 09-09-2010, 03:14 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de Yaoi Queen - 10-10-2010, 01:21 AM
RE: The Way We Are [yaoi] - de Marina. - 10-10-2010, 02:50 AM
RE: The Way We Are [yaoi] - de DeDal N. - 10-10-2010, 12:43 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de Drama Queen - 10-10-2010, 11:46 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de sarah chan - 14-10-2010, 03:32 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de yaoi maniac - 28-11-2010, 03:06 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 51.929 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.605 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.418 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.629 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.581 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.131 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 112.839 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.733 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.805 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.694 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)