Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Just about Love...

#2
Well, in sfarsit mi-am facut ceva timp >.<" Sa vedem ce-i aici :-?

Citat:Cad... cad pierduta intr-o mare de intuneric, incerc sa inlatur plumbul apasator ce imi incarca ploapele, pentru a vedea in nestiut, insa e prea greu.
» uhm, nu-mi place repetitia. Eventual, puteai pune punct dupa primul 'cad' :- ?
» well, nu cred ca poti sa cazi pierduta, asa ca fi mai atenta la exprimare
» dupa o mare de intuneric trebuia sa pui punct
» virgula de dupa ploape nu-si are rostu` :- ?
» cum poti vedea in nestiut? oVo

Citat:Ma simt ca o papusa, [ fara virgula asta ] fara viata, [ punct ] Nu pot sa ma misc, sa ma gandesc la cum as putea sa scap din aceste lanturi, nici macar sa visez... [ punct ] Ma simt mai vulnerabila ca niciodata, nesigura si speriata, [ punct ] Incerc sa gandesc mai departe de aceasta lume letala, dar intunericul este atat de apasator incat imi infunda orice cale de scapare.

» sa terminat - s-a terminat

Citat:Totul o ia de la capat, [ punct ] Nu pot sa ma misc, sa aud, sa imi strig durerea ce imi macina sufletul, insa un singur detaliu important ma face sa cred ca totul nu e pierdut... [ punct ] Pot sa vad…lumina [ aici puteai zice ceva de genu': Pot sa vad lumina. O lumina orbitoare etc. ], o lumina orbitoare ce imi intuneca mintea, ce imi tulbura ratiunea, ma face sa lesin... [ virgula, stii ca inaintea lui 'dar' se pune virgula, nu? ]dar in drumul spre inconstient inca mai pot veadea obscur printre genele lungi pline de durere o forma,un chip... pe el. O persoana greu de inteles, [ mai bine puneai 'ce' si nu virgula, paraca-mi suna mai bine :-? ] imi invadeaza gandurile, intimidandu-ma cu prezenta lui, [ aci puteai pune un 'si' in loc de virgula ] cu privirea lui insistenta ce imi analizeaza suferinta.

» treiesc - traiesc

Citat:Intru-un [ intr-un ] moment [ virgula ] sentimentul intepator de durere a dispraut, [ punct ] Simt doar cum picaturile mici de transpiratie imi mangaie fata si restul corpului, dandu-mi o senzatie neplacuta. Ma ridic in fund si pipai cu grija perna uda si plapuma mult prea calduroasa, [ punct ] Imi ating fata cu degetele tremurate [ mai bine suna 'tremurande' ] si imi inlatur suvitele de par ude, lipite de frunte. Stau nemiscata cateva secunde, analizandu-mi cu atentie corpul traumatizat pentru a-mi da seama ca a fost un cosmar. Dupa cateva minute cad pierduta in perna moale, nevrand sa imi mai [ fara 'mai'`ul asta ] aduc aminte nici macar o secunda din acel vis teribil, de sentimentul straniu ce ami [ din cate imi amintesc :-? se scrie 'imi' ]strapunge si acum mintea...[ punct ] Incerc sa uit... [ virgula ] dar ca de obicei este inutil.

Citat:- Am avut parte de atat de mult [ mai bine fara asta :-? ] intuneric, incat acum nu mai suport nici lumina... mi-am spus cand baia s-a luminat.
» apropo, baia nu se poate lumina :-? mai bine foloseai 'cand in baie s-a luminat' sau ce vroiai tu; ai grija la exprimare :-?

Citat:Nuanta aprinsa de rosu a gresiei imi dadea si mai mari dureri de cap, trandafirii de culoarea insistenta a sangelui ce imi invadeaza o parte din baie imi amintesc de cosmarul meu insangerat.
» puteai sa scri 'trandafirii de aceeasi culoare' si se intelegea; plus ca ma cam deranjeaza « culoarea sangelui - cosmar insangerat » sange, sange ._. nu-mi place cum suna

Bun, mi-e prea lene sa mai ma uit si peste ultima parte T^T sorry >.<" Asa, ce-am observat :-? ai probleme cu semnele de punctuatie, cateva greseli de tastare :-? si in unele locuri exprimarea deraiaza >.<" naratiunea este buna, dar mai trebuie lucrat la descriere. Ai incercat tu ceva comparatii, da` nu prea ti-au iesit :-? Pe la inceput ai cam repetat verbu` "simt"; nu terminam o propozitie ca-n urmatoarea trebuia sa dau din nou peste verbu` ala ._.
Pentru moment, nu pot sa zic mare lucru despre poveste, astept sa vad si urmatorul capitol, dar este un inceput promitator ^^ So, succes cu next`u`, pe care il vreau mai lung ^^ : )


P.S.: Dee, ai grija! Cand o mai lasi pe Clau sa scrie, sa-i atragi atentia la cum il scie pe "imi", 'k? ;;)
I'm not insulting you. I'm describing you.



Răspunsuri în acest subiect
Just about Love... - de Arisa-Akane - 25-10-2009, 06:57 PM
RE: Just about Love.. - de Kido - 25-10-2009, 11:56 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)