Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Strawberry`s Oneshots

#5
am inrosit -- aici mergea mai bine '' am roÅŸit '' .
[ .. ]ng,St -- acolo era punct în loc de virgulă. D: .
Am observat cp nu prea laşi spaţiu după ce pui punct şi începi o altă propoziţie. Încearcă să laşi spaţiu , are o estetică mult mai plăcută.

Am citit doar acest ultim one shot postat, dar îmi place. Ador sentimentele pe care le-ai transmis. La începutul poveştii dai imrepsia că el a părăsit-o aşa.. de bună voie, de parcă ar fi rupt o legătură strânsă, de parcă plecase şi o lăsase singură . trânti-se uşa şi dispăruse din peisaj. Că ... Hmm, că nu o mai iubise, că nu mai suporta mediul în care erau, sau că o trădase. Orice altceva, dar moarte nu . Asta am adorat, când am aflat că de fapt el nu mai era. M-a făcut să mă gândesc la Koizora [ so sad .]
Ăh.. Simbolul culorii roşu mi-a atras atenţia, se roşi atunci când îl văzu pentru prima dată şi acum privea medalionul cu pietricica roşie.. Pasiune, dar mă gândeam tot odată şi la sânge. Moarte. Foarte bine conturat aici, viaţă ,existenţă, energie, atracţie, pasiune.. şi totodată, într-un final moarte.
Faptul că ea nu a fost la înmormântarea lui conturează faptul că pentru ea el nu e mort, trăieşte în sufletul ei. Nu îi acceptă moartea. Deşi la sfârşit se termină cu promisiunea că da, îl va uita şi îşi va reface viaţa, îl va uita în sensul că va trece peste dar că îl va menţine viu în sufletul ei, ei bine chiar şi aşa se vede că nu acum era acel moment. Este o promisiune deşartă făcută pentru viitor, pentru că prezentul este prea copleşitor.

Mi-a plăcut foarte tare acest one shot, foarte frumos. Ai conturat sentimente şi motive minunate, am menţionat mai sus câte ceva . În fine. Aştept şi alt one shot. Spor la scris <3



Răspunsuri în acest subiect
Strawberry`s Oneshots - de Berry. - 25-10-2009, 02:58 PM
RE: One shots - de Axxa.No.Way - 25-10-2009, 04:27 PM
RE: One shots - de Aliss_anime - 05-11-2009, 12:42 AM
RE: One shots - de Berry. - 12-11-2009, 09:51 PM
RE: One shots - de Teh2 - 12-11-2009, 10:26 PM
RE: One shots - de Axxa.No.Way - 14-11-2009, 02:43 PM
RE: One shots - de Minnie - 16-11-2009, 11:15 PM
RE: One shots - de Berry. - 26-11-2009, 06:44 PM
RE: Strawberry`s Oneshots - de Flash - 15-12-2009, 08:17 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)