Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My life at school

#2
Multumesc pentru comm,ashya_love!

Capitolul 2:Frumuselul
Inca mai aveam un sentiment vag ca ma vorbeau. Dar am ignorat acest lucru, si faptul ca cele doua prietene ale mele incepusera sa se certe pe tema "baieti". Uneori erau superficiale, si Gin de multe ori imi facea morala ca nu ma pot gandi doar la un singur baiat, sa mai caut si altul, dar ca de-obicei orgoliul meu ii raspunde acru, dar totusi cu un zambet mieros ca nu ma gandesc la nimeni, poate doar la inghetata. Si desigur Roxy bufnea in ras. Ultima oara cand se intamplase asa, aproape cazu-se in lac.Trebuie sa mentionez ca eram la munte. Le priveam, ma rog mai mult ma prefaceam. Parca vedeam prin ele. Deodata, amandoua ma apuca de cate o mana, si incep sa ma traga in institut. Eu tot impasibila eram. Dar totusi privirea lui, a lui Skull ma facu sa vrea sa ii arunc o privire fugitiva. Jacky alerga dupa noi, cu un zambet talamb pe fata.
Cele doua prietene mi-au dat drumul doar cand am ajuns in fata salii de sport. Blondul ajunse langa noi, si ne saluta pe rand.
-Ce faceti... fifitelor? era cat pe aici sa spuna "zgribturoaice"-asa ne alinta el-, dar Gin l-a privit urat si cand te priveste in modul ala, inseamna ca trebuie sa te feresti.
-Prindem tantari, nu vezi? intreba e pe un ton idiot de ironic.
-Da? Vreau si eu! spuse el copilaros si sari dand din maini, in cautarea unui "tantar ala Ginny".
Jacky era un om foarte amuzant, mai amuzant decat bunicul meu chiar. Cand pe fata mea se intiparea un sentiment de tristete, el alerga la mine si spunea ceva de genul: "Dia, hai sa-ti zic un banc!" si incepea sa teatreze, si facea pe loc povestile.
Toate lucrurile astea se petreceau desigur sub privirile agere ale lui Mihai. El statea in umbra, fiind atent la fiecare miscareoe care o facea vreun baiat in preajma mea. El crede ca pot sa ma sarut cu altul in fata lui, nu?
-Dia, noi mergem in clasa, Jacky vezi ca te cauta Mihai. zise Roxy care privea peste umarul lui, spre locul unde era gasca brunetului.
-OK, eu ma duc pana la biblioteca. raspund eu si ii pup pe rand pe ambii obraji, doar asa, ca sa-l vad pe Skull cum fierbe de nervi si invidie.
Imediat m-am intors pe calcaie si am urcat pana la etajul doi, unde se presupunea ca era biblioteca. Priveam pe ferestre, fara sa fiu atenta la drum. Ma lovesc cu umarul de cineva, si ma prinde de incheietura, intorandu-ma cu fata spre el.-Caci era sigur ca era un baiat-. L-am analizat atenta, sorbiindu-l din priviri. Parul lui roscat ii statea intr-un mod dezordonat pe frunte, ca un breton, si ochii albastrii, calzi, ii dadeau un aer angelic. Purta o pereche de blugi si o camasa descheiata la toti nasturii, desvelind un corp bine lucrat. Ma privi in ochi, apoi spuse pe un ton calm:
-Ai grija pe unde mergi, te poti rani.
-Haide, Leon! il striga o fata inaltuta, bruneta si cu ochii de un negru abisal.
Ea purta o fusta scurta in carouri, o bluza alba cu fundita, si pe cap avea o bentita de asemenea cu funda.
Deci Leon il chema. Ce dragut era... L-am privit mult timp, pana cand a disparut din raza mea vizuala. M-am intors si am mers la biblioteca. De acolo am tras ceva pentru ora de istorie, prima. Cand am vazut cat era ceasul, m-am ridicat ca arsa de pe scaun si am fugit spre clasa. Cand am intrat, proful nu venise.
_
scuze daca e scurt. App, nu luati in seama primele poze, adica cele cu Diana, Ginny, Roxana, etc, acestea sunt:
Diana-[Imagine: YBAG.jpg]

Ginny-[Imagine: 009.jpg]

Roxana-[Imagine: PrettyAnimeGirl.jpg]

Jack-[Imagine: Blondie.jpg]

Mihai-[Imagine: black-blue2.jpg]

Leon-[Imagine: 9574.jpg]

Si fata(Jiulia)-[Imagine: wakatsuki_sana2.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
My life at school - de Amelia_Angel_Devil - 17-10-2009, 03:31 PM
RE: My life at school - de Amelia_Angel_Devil - 20-10-2009, 11:58 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)