Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va palce acest personaj ?
Da
20.00%
1 20.00%
Nu
80.00%
4 80.00%
Total 5 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Danzou

#1
Dupa cum bine stiti cei care citesc manga,urmaresc Shippuuden si din auzite stiti cu toti in mare cine este Danzou.Acesta pe vremea celui de-al 3-lea Hokage a "luptat" inpotriva deciziilor sale si a felului non-violent adoptat.Dar pe langa aceasta mica chestie el este actualul Hokage VI (interimar) si totodata este si cel ce are ochiul sharingan impreuna cu mana lui Sushi Uchiha prietenul lui Itachi Uchiha.La intalnirea celor 5 Kage acesta a iesit in evidenta prin cea ce are el in cap,adica unirea celor 5 natiuni si conducerea lor sa-i revina lui.

Trecand peste aceasta mica introducere acest personaj misterios cu numele Danzou a fost banuit de catre fanii anime-ului/manga ca fiind Tobi conducatorul Akatsuki ,dar dupa capitolele ce urmeaza se afla intr-un sfarsit cine este Tobi,alias Madara Uchiha.Orcum imi place personajul si chiar as vrea sa-l vad Hokage permanent pentru scurt timp sa-i raman loc si lui Naruto.

De ce am creat topic-ul ? Simplu pentru a ne da cu parerea despre personaj,sper sa prinda acest topic.Daca aveti vro teorie legata de el rog sa-o spuneti.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]



Răspunsuri în acest subiect
Danzou - de Coyote Stark - 01-10-2009, 05:44 PM
RE: Danzou - de Sayonara - 05-01-2011, 01:04 AM
RE: Danzou - de Mykoto - 03-07-2011, 02:18 PM
RE: Danzou - de DeDal N. - 05-04-2014, 06:35 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)