Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Petrecand viata la maxim

#12
MS pt cummuri..si acum..sa va dezamagesc din nou cu o descriere..dea mea..din aia inexistenta:)) ehh...va las sa va ingroziti:P

Orele au trecut atat de greu incat unii repetau in soapta ceva ce doar ei stiau. Toti eram plictisiti si blestemam clopotelul care nu mai voia sa sune. Profesorii erau in culmea fericirii cand ne vedeau in suferinta. Prin clasa nu cred ca mai erau 3 persoane care sa fi fost atente. De plictiseala i-am luat mana lui Ryan si am inceput sa ii indoi degetele in toate directiile pana cand si-a tras mana brusc pentru ca eram aprope sa ii le rup. Sunetul libertatii, in sfarsit. Eram asa de ferciti ca insfarsit s-a sunat incat cei care aveau clase la parter au iesit si pe geam. Lynn a venit la noi in clasa, urmata bineinteles de Bogdan si Alex care a sarit pe Anka imediat. Renny deja era prin spate cu Anita si naiba stie ce faceau acolo. Toata iubirea asta incepuse sa imi dea dureri de cap. M-am retras intr-un colt si urmaream scenele. Alex era calare pe Anka. Anita "se juca" cu Renny prin spate.
Lynn era tinuta la perete de Bogdan care o tot saruta de zor. Doar Ryan statea cuminte vazand ca nu eram intr-o stare asa de buna. I-am mai lasat putin sa vad daca v-a reactiona cineva normal. Am stat...m-am uitat...aprope ca am dat la boboci.
Satula de atata iubirea...m-am gandit sa iesim undeva.

- Nebunii, mai usor ca zic astia care mai sunt pe aici ca faceti filme "pentru adulti"!
Cand au auzit remarca mea toti s-au asezat cuminti in banci de parca eu eram profesoara si incepea ora. Se uitau la mine ca si cum ar vrea sa imi sara la gat.

- Mult mai bine, asa...deci ce ziceti iesim undeva?
- Sigur! Ce ziceti baieti? a spus Lynn.
- Nu, nu m-am referit la asta, baietii acasa cu voi! Sunteti atat de obsedati incat o sa ajungeti sa veniti si la baie cu noi!

Dupa alte cateva sarututi de la revedere, in sfarsit singure...
Ne-am luat gentile si am plecat in oras. Pe tot parcursul drumului Anita a fost indiferenta la tot ce se intampla, Anka si Lynn aprope ma strangeau de gat... Cand am ajuns parca sau mai linistit apele. Dar totusi inca aveau pica pe mine. Am mers la o gelaterie si fiecare si-a comandat cate o inghetata de capsuni cu vanilie si un suc. Ne-am asezat la masa si am inceput sa dicutam. Mai intai am dicutat despre scoala, teme si alte chestii legate de ea. Apoi am inceput sa dicutam in general despre colegi... mai mult barfeam putin. Si intr-un final am ajuns si la subiectul de care voiam sa scap azi: baietii...

- Uhh, voi chiar nu va saturati de ei? spun eu razand.
- Sa fiu sincera ? Eu nu... a raspuns repede Anka.
- Ella, ai dreptata astia as fi ajuns sa vina si la baie cu noi.
- Stiu Anita, de aceea am vrut sa iesim doar noi. Gata cu rutina zilnica: scoala , baietii, acasa! E obositoare. Plus ca nu mai avem timp sa stam impreuna doar noi.

Am mai discutat putin despre moda si alte lucruri care nu prea ne caracterizau, am platit consumatia si am plecat intr-un parc din apropiere. Parcul era vechi, leaganele scartaiau, si erau ruginite pe alocuri. Vantul batea incet miscand putin leaganele, imbatranite de timp. Noua ne placea sa venim aici pentru ca nu prea trecea lumea. Ne-am lasat gentile pe iarba si ne-am asezat pe bancuta de langa. Era ora 5 si aveam de gand sa plecam acasa la 6 ca sa avem timp sa invatam, chiar daca nu prea ne dadeam in vant dupa asta. Ne-am jucat cate ceva, ca sa ne mai revenim din stresul provocat de scoala. Lynn s-a trezit cu Anka pe ea, in timp ce Anita ma alerga peste tot. Si eu ma tot intrebam cum poate sa alerge asa. Pana la urma m-a prins si am cazut amandoua una peste alta urmate de Lynn si Anka care au venit si ele. Paream cam nebune, dar noua ne placea. nu stiu cum, dar am revenit chiar eu la subiectul "baietii".

- Deci, cum se comporta baietii cu voi?
- Wow, tia venit chef de ei? spune Lynn razand.
- Sunt curioasa din fire ce vreti!?
- Lasa-ne pe noi si spune! Tu chiar il iubesti pe Ryan asa e? intreba Anita.
- Logic, normal...de o suta de ori! Dar nu sunt genu sa ma emotionez asa cand il vad.

Am mai vorbit si despre ceilalti baieti ceva timp, dupa care ne-am adunat de pe jos si ne-am strans lucrurile care erau putin imprastiate. Era aprope ora 6 asa ca am plecat acasa. Pe drum ne-am aprins telefoanele, deoarece le-am rugat pe fete sa le inchida. Fiecare avea mesaje si apeluri cate nu am avut toate viata. Am inceput sa radeam si sa citim mesajele, unu mai traznit ca altul. Toate bine inteles de la baieti. Nici nu ne-am dat seama ca am ajuns acasa. Anita a intrat in casa si noi am mai mers putin. Am ajuns ei noi... Am intrat ne-am facut cate un dus si ne-am apucat de invatat. Peste o ora eram deja pe la TV, sau pe mass.
Mai tarziu ne-am bagat in pat si am adormit usor, deoarce eram destul de obosite dupa ziua aceea.

:*:*:* ms ca ati citit..si ms celor care vor da commuri
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler





Răspunsuri în acest subiect
Petrecand viata la maxim - de Elina - 15-09-2009, 04:16 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 16-09-2009, 08:31 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 20-09-2009, 06:09 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 22-09-2009, 06:30 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 22-09-2009, 08:45 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 30-09-2009, 07:52 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 30-09-2009, 08:58 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 05-10-2009, 01:27 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 10-10-2009, 04:48 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 25-10-2009, 07:53 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 26-10-2009, 08:34 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 12-11-2009, 04:10 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 13-11-2009, 10:25 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 26-11-2009, 10:35 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 26-11-2009, 11:38 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Flash - 01-12-2009, 10:02 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 23-12-2009, 03:17 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 23-12-2009, 03:39 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Alany Aysee - 24-12-2009, 01:30 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)