Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Petrecand viata la maxim

#7
Ella, sunt total dezamagita, dar TOTAL. Am crezut ca fiind ziua mea ( fosta) vei lucra mai mult la fic si vei intelege mai bine ce am vrut sa spun. Chiar nu imi place sa fac asta dar...voi incepe cu lucrurile care le urasc si aproape m-au facut sa nu mai citesc.
In primul rand, cand am spus sa faci o mica descriiere dupa dialog, nu m-am referit la fiecare relica. Ai exagerat si a devenit enervant, trebuie sa-ti pui putin imaginatia la contributie, atunci cand scrii imagineaza-ti si iti va fi mult mai usor. Vei incepe sa intelegi ce replica are nevoie de o mica descriere si care nu. E adevarat,( acum am observat) la unele nu ai avut, dar nu au fost destule, la dialogul pe care l-ai avut...nu trebuia sa pui la fiecare descriere, asta trebuie sa intelegi :P.
Altceva 1) nu mi-a placut deloc atunci cand toti au observat ca ai plecat si 2) atunci cand s-au jucat, mai multa descriere. 1. Cand toti s-au intrebat unde esti, trebuia sa descri ce parerea avea fiecare, sau la ce varianta se gandeau, ex: " Lynn mai grijulie se gandea ca nu cuva so fi luat pe cai gresite, chiulind de la scoala doar ca sa ma distrez si punandu-mi in pericol notele si exemplul pe care m-am chinuit foarte mult sa-l aduc la un nivel destul de ridicat, fiind mereu laudata de profesori." apoi mai adaugand ce iti mai venea tie in minte. 2. Cand am venit eu si restul grupului, trebuia sa descrii daca eram entuziasmati, putin timizi sau ne simteam prost gandindu-ne ca poate deranjam...ceva acolo. Apoi cand am jucat, hmm a fost descriere dar aruncata in scarba...trebuia mai clara si mai, ca sa intelegem pe deplin ce se intampla acolo. Cand eu l-am sarutat pe Renny trebuia sa fi mai sigura pe ceea ce scrii. Mi s-a parut ca ar fi fost potrivit sa spui ceva despre mine, cunoscandu-ne de atata timp si acum tu punandu-ma intr-o astfel de situatia puteai spune ceva de genul " Cunoscand-o de atata timp pe Anita mi s-a parut o provocare chiar maiestuoasa avand in vedere ca vampirita mea nu are limite si mereu accepta o provocare cu demnitate si fara frica, fara sa ii fie teama de rezultat. Dar chiar vreau sa vad cum va indeplini aceasta porunca, pana la urma, de abia s-au cunoscut. Asa ca zambesc satisfacuta dar imi dau seama ca este fara rost, spre uimirea mea Anita la sarutat fara..." etc. Nu vreau sa-ti fac eu fic-ul...doar ca ma asteptam la mai mult din partea ta, asa cum am mai spus.
Stiu ca a inceput scoala si ca e mai greu dar ti-am spus de nu stiu cand ce imi doresc si chiar ti-am dat ideei cum sa procedezi.
Nu vreau sa te mint asa ca iti voi spune adevarul, am citit acest capitol in dezgust, chiar nu mi-a placut. Treceam peste fiecare propozitie dezamagita si sperand ca voi citi ceva ce o sa ingroape tot ce nu mi-a placut, dar nu a fost asa. Cu cat citeam mai mult cu atat devenea mai enervant.
Dar a fost si ceva bun, au fost fraze care m-au facut sa zambesc amuzata, iar acest lucru a mai amortizat un pic decaderea fic-ului. Oricum e un fic despre viata reala si dupa cum am observat vrei sa-l faci amuzant asa ca si la acest lucru mai trebuie sa lucrezi.
Nu te supara ce am spus, e un fic si tu nu trebuie sa te intristezi pentru com-urile primite. Plus ca stii foarte bine ca imi place acest fic, nu imi place cum il scrii dar ideea e fantastica si nu vreau sa renunti. ( vorbim mai multe pe mess)
Oricum, vreau sa inveti ceva din tot ce ti-am spus si sa aplici in capitolul urmator.
Bafta si spor la scris! :*



Răspunsuri în acest subiect
Petrecand viata la maxim - de Elina - 15-09-2009, 04:16 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 16-09-2009, 08:31 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 20-09-2009, 06:09 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 22-09-2009, 06:30 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 22-09-2009, 08:45 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 30-09-2009, 07:52 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 30-09-2009, 08:58 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 05-10-2009, 01:27 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 10-10-2009, 04:48 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 25-10-2009, 07:53 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 26-10-2009, 08:34 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 12-11-2009, 04:10 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 13-11-2009, 10:25 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 26-11-2009, 10:35 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 26-11-2009, 11:38 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Flash - 01-12-2009, 10:02 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 23-12-2009, 03:17 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 23-12-2009, 03:39 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Alany Aysee - 24-12-2009, 01:30 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)