Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Petrecand viata la maxim

#6
Cum am promis...vampiritzo uiteti cadoul:))...stie ea=))...
all sper sa va placa si sa imi ziceti parerea...

Toate orele treceau usor una cate una. Timplu zbura asa de repede incat, cei prezenti in clase nu si-au dat seama cand au ajuns la ultima ora. Lynn si Anka au inceput sa ii cunoasca tot mai bine pe cei doi baieti. Intre timp Anita ma tot cauta prin mesaje exasperata ca nu am fost la scoala in restul zilei. I-a dat mesaj chiar si Ankai si lui Lynn. Toate au asteptat sa se termine orele ca sa poata sa ma caute in afara scolii. Anita a venit acasa cu Anka si Lynn. Pe drum nu au discutat mai nimic. Dar pe la jumatatea lui le-au ajuns cei patru baieti. Bogdan, Renny si Alex erau cu privirea la cele trei fete. Sau mai bine zis fiecare unde era interesat. Alex la corpul Ankai, Bogdan si Renny le priveau fix pe celelalte doua.
Numai Ryan era cam suparat. Nu baga pe nimeni in seama si nici nu vorbea. Tot ce facea era sa stea cu mainile in buzunar si sa se uite la asfalt.
Lynn la tras pe Bogdan mai aprope si la intrebat ce s-a intamplat cu fratele lui. Dar nici macar el nu stia.

- A fosta asa de pe la a doua ora!
- Si tot atunci a plecat si Ella! a intervenit in soapta Anita.
-Credeti ca s-a intamplat ceva cu cei doi? intreba si Lynn total confuza.
-Mai mult ca sigur! Fratimi-o face asa numai dupa persoane speciale. interveni Alex.

Baietii au marit pasul si au plecat acasa ca sa se schimbe si sa vina la noi. In tot acest timp Anka si Lynn au ajuns acasa. Anita plecase si ea sa se schimbe.
Au intrat usor, parca nu voiau sa sperie pe cineva. Au cotrobait prin bucatarie, sufragerie si balcon nici urma. Intr-un final s-au plictisit sa ia toate camerele la rand si Anka a inceput sa strige.

- Ellaaa! Unde esti?
Un scartait enervant s-a auzit de la usa din dormitorul lu' Lynn.
- Ce strigi asa omule? Avem vecini! spun eu destul de relaxata in timp ce ma uit la Anka si Lynn.
- De ce ai plecat de la scoala? intreba Lynn ciudat entuziasmata de raspunsul pe care il voi da.
- Pai m-am simtit rau! bag repede o replica total falsa.
- Mda, te credem! spun cele doua surori ale mele in acelasi timp.
- Sa sti ca Anita, iubitat-o si ceilalti baieti vin in 10 minute! spune Anka.
- Ce? Cum? Si stai ai zis iubit?

Surorile mele erau sigure ca eu il placeam pe Ryan si erau si mai sigure ca el ma placea pe mine. M-am dus sus sa ma schimb in ceva mai lejer. Mi-am luat o bluza putin mai larga si niste pantaloni extrem de scurti. Anka si Lynn sau schimbat si ele. Anka era imbracata intr-un tricou albastru si o fustita la fel. Lynn era imbracata in blugi si intr-o bluza.
In cateva minute a aparut Anita. Dupa acea au urmat ceilalti.
Ne-am asezat toti in sufragerie. Am adus o sticla si am inceput sa jucam "sticluta". In tot acest timp Ryan tot incerca sa ma privesca in ochi dar eu nu ii permiteam.
Sticluta se invartea si se invartea pana a ajuns la Anka. Anka la inceput a ezitat dar a ales provocare. Cea care trebuia sa dea provocarea era Lynn.

- Surioara mea, ai dat de naiba! Te provoc sa... spune ea in timp ce face o pauza pentru a da mai mult suspans... il saruti pe gat pe Alex.
- Ceee?

Toti eram pe spate de ras, mai putin Anka si Alex. Anka era gata sa ne omoare pe toti iar micutul pervers abia astepta momentul. Anka sa apropiat incet, incet... era asa de rosie de parca l-ar fi sarutat pe buze dafapt. Dupa ce totul s-a terminat surioara mea a invartit sticla. ghinionul lui Lynn pentru ca sticluta buclucasa a ajuns la ea.
Anka isi dorea foarte mult sa isi ia revansa.
A provocat-o pe Lynn sa il sarute pe Bogdan si apoi sa danseza putin.
Lynn mai tupeista a sarit ca arsa pe Bogdan. Sau sarutat pana au rams fara aer. Si ei care ziceau de mine si Ryan. Pe la joc deja ma uitam sa vad cuplurile. Anka cu Alex, Anita cu Renny, Lynn su Bogdan si... nu mai conteaza.
Am continuat, Lynn i-a dat provocare lui Bogdan, Bogdan lui Renny, Renny lui Anka, Anka... Anka mi-a dat provocare mie. Cum a vrut sa ma apropii de Ryan mai mult mi-a dat o provocare simpla. Tot jocul sa stau la el in brate. Am ezitat, apropate ca am iesit din joc, pana m-a impins Anita in bratele lui si...de acolo nu am mai scapat. Am ajuns sa dau si eu provocare.

- Anita, te provoc sa il saruti pe Renny in timp ce... doar te prefaci si subliniez doar te prefaci ca il dezbraci! Am pufnit in ras pe la ultimele cuvinte atunci cand i-am vazut fata Anitei.
Anita avea o fata de ziceai ca e criminala in serie. pana la urma cu tupeu fara tuepu a sarit pe renny a inceput sa il sarute si sa se joace pe la camasa lui.
- Gata ma, am zis sa va prefaceti nu sa va...!
- Taci! a pufnit Anita in ras in timp ce voia sa ajunga la mine.

Au urmat multe provocari total idioate. Care mai decare mai trasnita. In tot acest timp relatiile dintre cupluri sau imbunatatit considerabil. Promiteau mult si eram sigura ca o sa fie toti fericiti. Anita a plecat de mana cu Renny care a condus-o pana acasa si s-a intors singur. Bogdan si Lynn s-au despartit cu un mic sarut pe obraz. Anka voia sa ii urmeze exemplul surori ei dar Alex a tras-o mai aprope si a sarutat-o tandru. Eu l-am sarutat scurt si aprope nici nu lam atins pe buze pe Ryan. se vedea pe fata lui ca voia mai mult. Nici nu stiam de ce ma port asa. Oricum l-am privit in ochii ca pe un noapte buna, el a inteles mesajul si ma mai sarutat odata. Oare maine se va remedia ceva? V-a revenii totul la normal?

gata...ciudat:))...:-?? nik nu stiu de unde imi ies aja tampenii:))



Răspunsuri în acest subiect
Petrecand viata la maxim - de Elina - 15-09-2009, 04:16 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 16-09-2009, 08:31 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 20-09-2009, 06:09 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 22-09-2009, 06:30 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 22-09-2009, 08:45 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 30-09-2009, 07:52 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 30-09-2009, 08:58 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 05-10-2009, 01:27 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 10-10-2009, 04:48 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 25-10-2009, 07:53 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 26-10-2009, 08:34 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 12-11-2009, 04:10 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 13-11-2009, 10:25 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 26-11-2009, 10:35 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 26-11-2009, 11:38 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Flash - 01-12-2009, 10:02 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 23-12-2009, 03:17 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 23-12-2009, 03:39 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Alany Aysee - 24-12-2009, 01:30 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)