Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ecstasy

#17
Sincer? Pntru un timp... (unul mai lung) mi-a cam pierit cheful de scris... de aceea nema capitole, pana aqm.... Capitolul acesta e scurt dar...(no comm)*naspa*... Sa speram ca-mi va reveni cheful de scris :)
Chuu:*

Cap 7.

Razele puternice ale soarelui, patrundeau prin perdeaua albastra din camera satenei, reusind sa-i deranjeze somnul. Aceasta se ridica incet din pat, frecandu-si ochii cu mainile, indreptandu-se apoi spre baie, unde si-a dat drumul dusului, s-a eliberat de materialul subtire ce ii acoperea corpul, dupa care a pasit in cada, rasfatandu-si trupul cu picaturile fierbinti de apa si cu mirosul placut de trandafiri.
Dupa aproximativ zece minute, fata a iesit din cada, si-a sters corpul cu un prosop moale si alb, parul si l-a invelit intr-un prosop galben, iar corpul si-l acoperea cu un halat de baie. S-a indreptat spre camera ei, imbracandu-se apoi repede cu uniforma liceului, prinzandu-si aprul intr-o coada la spate si pregatindu-si cartile pentru noua zi de chinuri. Dintr-o data telefonul fix a inceput sa sune. De obicei ea raspundea mereu, dar de aceasta data, mama ei a fost mai rapida si a raspuns la telefonul din bucatarie.
Dupa cateva minute de convorbire, mama fetei o striga.
-Aika ! Raspunde la telefon, te cauta cineva.
-Bine mama ! Striga si fata la randul ei, dupa care ridica receptorul. Spune iubito. Zise fata crezand ca a sunat-o Mika.
-Au ... Chiar seaman atat de mult cu o fata? Intraba vocea de baiat de la capatul firului.
-Rei ? Esti nebun ? Cum poti sa ma suni acasa ?
-Stai linistita papusica, am vorbit cu mama ta ... S poare ca nu ar avea nimic impotriva ca eu sa fiu iubitul tau, e-a mi-a confirmat chestia asta chiar daca nu m-a vazut ... Se pare ca stiu sa fiu si politicos.
-Ea niciodata nu a avut nimic cu baietii, in schimb tata ... Fata se opri brusc, analizand ceea ce a spus baiatul adineauri. Iubit ai spus ?Continua ea.
-Asta am spus, iubire. Abia astept sa te vad astazi. Si blondu' de fraimio vrea sa-si vada "femeia", cum ii spune el.
-Si eu vreau sa te vad ... Dar cred ca ar fi mai bine daca tata nu ne-ar asculta convorbirea, nu-i asa tata? Spuse fata accentuand ultimele cuvinte, stiind ca tatal ei asculta din dormitor.
-Aika, sa nu te prind ca te intalnesti cu vre-un baiat ca va fi vai de tine, ai inteles ?! Striga barbatul prin telefon, facandu-l pe Rei sa chicoteasca, apoi sa izbucneazsca in ras.
-Tata, mai bine inchide si nu mai asculta tot ce vorbesc eu, bine ? Spuse satena aproape strigand. Barbatul a inteles mesajul si a inchis, iar fata rasufla usurata.
-Presimt ca tatal tau nu ma place. Zise baiatul chicotind.
-Daca imi spui un baiat pe care l-a placut, iei premiul Nobel.
Cei doi au mai vorbit cateva minute, dupa care au inchis, pentru ca trebuiau s aplece deja la liceu.
Mika a venit la prietena sa, si au plecat amandoua spre "inchisoare". Ajunse in curte, asteptau sa sune clopotelul ce anunta intrarea lor in clase. Ca de obicei, cativa baieti incepeau sa flirteze cu ele, dar cele doua incercau mereu sa zambeasca fortat, neavand nici un fel de atractie pentru nici unul dintre ei. dintr-o data, Aika simtii cum este prinsa de talie de mainile cuiva. S-a intors repede, crezand ca este un alt admirator, dar s-a inselat. Era Rei, care avea buzele arcuite intr-un zambet.
Roscata a sarit de gatul prietenului ei, sarutandu-l cu foc.
Aika si Rei s-au privit pret de cateva secunde, pana cand satenul s-a apropiat de chipul de al fetei, dandu-i un sarut scurt, apoi a luat-o de mana, mergand spre intrarea in scoala, iar blondul impreuna cu prietena sa au facut acelasi lucru.
Fiecare s-a indrepatat spre salile de clasa, Asteptand profesorul. Cele doua fete aveau ora de matematica, iar baietii de japoneza.
Desi Aika era cea care stia totul, matematica nu era tocmai punctul sau forte. Abia stia sa rezolve o ecuatie.
Barbatul ii spuse fetei urmareste de foarte mult timp si a vazut ca nu progreseaza deloc la matematica ... La lucrari are numai note de 6 iar la oral, 5. A inceput sa-i spuna notele la celalalte materii, constatand ca notele sunt mult mai mari. Japoneza 10, fizica 10, geografie 10, istorie 9 ... Spuse ca nevoie de niste meditatii la matematica, si ca stie exact persoana potrivita pentru a o ajuta. A rugat-o sa ramana in clasa dupa ore pentru a face cunostinta cu noul ei meditator.
Fata lasa capul in jos, apoi a aprobat. Si-a indreptat privirea spre geam, urmarind plistisita pasarile ce se asezau prin copaci.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
Ecstasy - de Yaoi Queen - 21-03-2008, 10:16 PM
RE: Ecstasy - de Melyeter - 21-03-2008, 10:28 PM
RE: Ecstasy - de Aly - 21-03-2008, 10:45 PM
RE: Ecstasy - de Yaoi Queen - 24-03-2008, 12:34 AM
RE: Ecstasy - de Dark Shadow - 24-03-2008, 02:57 AM
RE: Ecstasy - de Melyeter - 24-03-2008, 01:37 PM
RE: Ecstasy - de Yaoi Queen - 25-03-2008, 06:06 PM
RE: Ecstasy - de Melyeter - 25-03-2008, 06:29 PM
RE: Ecstasy - de Arya - 03-04-2008, 08:30 PM
RE: Ecstasy - de Yaoi Queen - 08-04-2008, 03:19 PM
RE: Ecstasy - de andrusk - 08-04-2008, 04:27 PM
RE: Ecstasy - de Dark Shadow - 08-04-2008, 11:00 PM
RE: Ecstasy - de Arya - 08-04-2008, 11:34 PM
RE: Ecstasy - de Lye - 09-04-2008, 02:01 AM
RE: Ecstasy - de Yaoi Queen - 16-04-2008, 09:42 PM
RE: Ecstasy - de Lye - 16-04-2008, 10:23 PM
RE: Ecstasy - de Yaoi Queen - 06-05-2008, 11:07 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)